PS 4 lag

daj taj link de tom coveku laguje menu, posto mene to upropastava.

evo ga link, al kazem, ne vidim da je iko imao resenje:

Ovo sa klipa je do HDD-a 100%

onda i meni hdd u qrcu, do dushe ne ide toliko sporo, duplo brze…

btw, jel moze da se “klonira” nov ispravan hdd sa postojecim iz ps4 i samo ubaci u konzolu, ako moze kako?

Kad se pali sekund je lag i prolazi, meni radi kako treba, kada upalim fifu fps je kao da na neki pentium 4 pokusava neko da igra Fifu. Znaci problem je da nema fluidmog rada, skrolanjem sa r1 bi trebalo bas lijepo da klizi a ovde ga prebacuje kao na xbox, tj ono kao da grebe. Ponajvise se primecuje kad na primjer na carrer mod se sa prve strane prebaci na drugu, sekund lagga ima dok ocita onu postavu. Kada upalim utakmicu i na dnu dje bi trebala da je mapa kada ono na pocetku pisu imena u liniji, ona linija toliko zastajkuje i steka da je neverovatno. Kao na los PC da sam pokrenuo Fifu. Najvise se radi o fpsu ja mislim. Apdejt postoji za Fifu ali posto sam offline preskacem ga, nije valjda da je do njega?

Imao sam slican problem na xbox one. Najvise se primecivalo u okviru samog menija gde je lag bio ogroman a znale su i igre da zezaju povremeno. Problem je nestao kada sam odradio factory reset. Morao sam da instaliram sve igre ponovo ali je radilo sve ko sat. Save pozicije su ostale na cloud-u pa nisam morao da se cimam oko toga.

Bilo je dosta o ovome na Digital Foundry i kad god je neko zastajkivanje u igrama bilo skoro uvek je problem bio HDD, bez zezanja. Prve PS4-ke su imale kvalitetne diskove, a kasnije su počeli svakakve krševe da ugrađuju kako bi smanjili cenu.

factory reset na ps4 sve brishe i sejvove i igre ?

Najbolje, i prvo da se uradi, jeste ciscenje cache-a. Drzi se dugme za paljenje konzole na XO, 5-7 sekundi dok se sama konzola ne ugasi. Ako ni to ne pomogne, onda fabricki reset konzole. Mada, iz licnog iskustva, cistka kesa sve rijesava…

Brise sve i profile i sve, znaci kao da si je opet izvadio iz kutije. E, sad kod xbox-a sve te save pozicije se same automatski sinhronizuju na clould, dok je na PS4 drugacije. Cini mi se da ti treba PS plus pretplata i imas limit od 1GB.
U svakom slucaju kad budes siguran da imas pozicije na cloud, odradi factory reset slobdno i najverovatnije ces resiti svoj problem.

Meni su sve pozicije nestale iako imam Plus. Verovatno ta opcija nije ni ukljucena po defaultu. Zvuci neverovatno da sam izgubio Monka 300 paragon levela iz Diabla na PS4 jer mi je nestalo struje. Lik se cuva na hard disku i dovoljan je mali skok napona da nestane 1000 sati grinda. Takodje i ogroman minus za Blizzard, koji za jedan multiplejer naslov mora da obezbedincuvanje na serveru.

Konzole su i dalje jako cudne po pitanju pozicija, nije to ni izbliza automatizovano kako bi moralo… Razlog pronalazim u cinjenici da te pozicije zauzimaju jako puno mesta na cloudu i verovatno im se ne isplati da automatizuju kako treba. I verovatno ti nista i ne vredi za guest naloge na kojima nemas plus.

Da, na PS4 mora rucno da se aktivira opcija i postoji limit od samo 1GB. Igram i ja DIablo i mogu da predpostavim koliko je los osecaj, a nisam imao predstavu da su likovi na HD a ne na serverima. :frowning:

Za nesto za sta placas skupu pretplatu, cloud save to bi morao da bude ukljucen da i ne razmisljas. Ali neki menadjer je seo i izracunao da samo 10% plus korisnika zna da ukljuci opciju na osnovu cega je izracunao ustedu u hard diskovima i zakljucio kako je pametan… Dobrobit korisnika je na poslednjem mestu.

Ma dobro…to seckanje u meniju i nije toliko strasno naspram ponovne reinstalacije igara i maltretiranja oko sejvova…Mozda opalim 1 kad predjem sve postojece igre :slight_smile:
do dushe imam 3-4 :slight_smile:

Taj prostor od 1gb je kriminalno mali kad se pogleda koliko zauzimaju prosečni saveovi i koliko ih se kači ustvari. Baš sam gledao i uploads dok mi je trajao plus i mislim da mi je za godinu dana trajanja istog od tih 1gb bar jedno 600mb pojeo 2k15 koji nonstop kači po 5-6 saveova.

ja sam prodao ps4 do unazad mjesec dana i mislim da je zadnjih 2-3 mjeseca bilo 10GB na cloudu sa save-ove

Ne znam tačno za taj prostor koliki je, ali ono što znam je da sam igrajući 15-20 AAA igara za tih godinu dana dobijao errore da ne može da se uploaduje savegame. Tako da mene što se tiče taj smrdljivi plus servis ne vredi ni 20$ godišnje, a kamo li 50$
Jedino ako neko ima vitu i ps3 na ofwu, onda donekle i da.

To je najmanji problem, u opcijama podesis da ti se save automatski sprema na cloud(10GB) posto na konzolu stane samo 1GB.

Da treba ti ps plus pretplata i imas 10GB limita, a 1GB ima na konzoli.

Da se javim ja sto sam postavio temu, dosao je prodavac i uzeo ga da bi mu promijenio HDD jer je valjda do njega bilo a u medjevremenu sam ja odustao od kupovine PS4 jer me nije odusevio, pogotovo kad sam vidio da Fifa i sama secka i ne radi bas mnogo fluidno uopste kao igra a nju najvise igram. Ipak cu na moj i5 2500k roknut neku grafu za te pare i uzivat u pravom fluidnom igranju :slight_smile: