PS 3 disc error

Molim za pomoć.Posjedujem PS3 slim 120 GB, i konzola ne prepoznaje ubačene igre. Naime kada ubacim disc u konzolu na traci OS-a za Game ne postoji oznaka disca, igre se ne učitavaju. Već sa iz safe moda pokušao popraviti greške datoteka, resetirati OS PS3-a, čak sam vratio tvorničke postavke. Ništa nije pomoglo.
Imali li netko kakav savjet ili slično iskustvo ili sam:headbang:
Unaprijed zahvalan.

crkao ti BD drive, nema tu sta, njegova ploca crkla najverovatnije cim ne vidi nista i ne ocitava, a vec si probao sve ostalo da odradis, mada to sve nema veze sa BD-om vec sa hard diskom…

jedino resenje je da juris neki crknut ps3 pa da izvadis njegov BD, mada cini mi se da kod njih ima 3 moguca modela, a jeftini nisu da se nadju ovako od 50-60e je drive

Je li ti zavrti disk pa ne prepozna, ili ga ni ne zavrti. Ako ga zavrti, a ne ucita, onda je samo laser, i prosao si dobro. Ako ne vrti uopste, onda je vjerovatno toisao citav drajv.
E sad, posto si vjerovatno na ofw, ne znam ni da li ces moci da stavis novi drajv bez da ulazis u factory service mode. Ili na slimu vise nema potrebe za tim, cini mi se da nema kod njih te komplikacije, ne sjecam se ni ja vise…

pa i laser nije jeftin 25 evra cini mi se… a ceo drive sa onim tzv “spider” mehanizmom za uvlacenje je ziva muka da se namesti kada ga rasturis, strah me uhvati kad ih vidim :slight_smile:

cini mi se da na slim ne mora vise nista da se cacka, remarry i te fore nema vise valjda, ne secam se vise ni ja :slight_smile:

Mislim da je kod slima cisti swap, posto nema one ploce koja se zove…hmmm…drugi put se mozda sjetim :slight_smile:

Logic board :slight_smile:

Bingo! :smiley:

Hvala na odgovorima, mislim da je otišao drive, s obzirom da ga uopće ne zavrti disc. Uglavnom sam sj… u potragu za drugim BD . Može lock