Project Scorpio shouldn't cost $700, nor $399

@pleja Ako vec hoces da bude sve po pravopisu, “oruzije” se koristi za puske, pistolje i generalno sve sto covek moze sa sobom da nosi, a “oruzje” je top, tenk, titan (masinerija). E sad gde i kako sam ga upotrebio, da bi me neko za to prozvao, nemam zelju da trazim. Ako sam promasio sorry :slight_smile:
U sustini oruzije ili oruzje isti q…c, kako god ga napisao dokle god se upotrebljaa u igricama :smiley:

Cena ce biti kako sam napisao ranije, 450 EUR ako misle da ulazu nesto, a ja verujem da ce biti 500 EUR, jer ubacene stvari kostaju dosta i nema prostora za manje.
Ovo sto svi pisu 399$ su pusti snovi i to nece biti sigurno. Voleo bi da me MS razuveri, ali bojim se da nece.

1 Like

Kod Nese ce biti jeftinije sigurno+oni koji prodaju one, bice oko 300€… Bar ja tako planiram…

Mislim da si failovao u smislu pojma “oruzije”, al nema veze…

Ja rekoh cenu, ostaje da vidimo

Ocigledno me nisu navatali cim jos uvek nemam 4K TV. A da je buducnost, jeste, svidjalo se nama ili ne, forsira se 4K na sva zvona. A ti ces da gledas 4K poredjenja na svom 1080p monitoru i da zakljucis tacno sta? Kako ces da zakljucis koliko je bolji nativnih 4K od checkerboard 4K? To i nije stvar koja moze objektivno da se izmeri, vec stvar subjektivnog utiska. Varijacije u frejmrejtu, dinamicka rezolucija, pikseli, te stvari mogu da se izmere.

Sony je vrlo mudro softverom prakticno anulirao jedinu mogucu prednost Scorpia u odnosu na Pro.

Pa sigurno je isto kao i 900p pa razvuceno na 1080p… Naravno da se vidi razlila… Ili ti prosto mislis da je to sve isto? Sto prosto nije moguce…

Naravno da nije isto kao 900p razvuceno na 1080p. Citaj malo o tome kako radi checkerboard. Daleko je to od razvlacenja piksela Milane.

Ali, opet, besmisleno je da o tome diskutujemo jer ni ti ni ja ne mozemo da verifikujemo razliku. Mozes samo da gledas u dve iste slike na svom 1080p monituru i da se primis na to sto ti neko prica o razlici ili da se ne primis.

Nije isto, ali opet ne moze da bude isto kao i native 4K…

Ono sto sam cuo od glavnog baje sa DF-a je da je checkerboard jako tesko razlikovati od nativnh 4K. Nije isto, ali ako je 99% identicno, tesko da ce bilo ko percipirati nativnu rezoluciju kao znacajnu prednost. U prethodnoj iteraciji konzola, rezolucija je igrala mnogo vecu ulogu jer nije bilo tih magicnih trikova vec je interpolaciju obavljao obican TV. Nadam se da ce i sam Microsoft napraviti slican algoritam jer svakako nije realno ocekivati da ce svaka igra da radi u nativni 4K narednih nekoliko godina u zakucanh 30fps jer je to prosto nemoguce i za GTX 1080.

Videcemo do E3 sta se dogadja i kako izgleda, ali Pro sa svojih 4 teraflopsa sigurno nece biti blizu onoga sto ce skorpion moci sa svojih 6… A sigurno ce se ta razlika videti u igrama ove i sledece godine, da li u teksturama, brzem ocitavanju ili necemu drugome, ali pro sigurno nece moci da pruzi isto sto i skorpion, ma koliko to neki ovde hteli… Jer ako je 4 onoliko izdominirao one sa svega 0.5 teraflopsa, smesna je prica da ce skorpion sa 6 isto ili losije da radi od proa koji ima svega 4 teraflopsa… Ili ja prosto ne vidim logiku koju drugi vide, a i ko zna sta jos nismo saznali o skorpiji…

Cena od 400e mozda i moze biti realna, ako MS stisne guzicu…sa tom cenom, verujem da ce pridobiti i pcmr populaciju u velikom broju i da ce konzola biti killer. Nije isto kada ja sklapam konfiguraciju a kada MS. Mene GTX 1080 izadje 700e, a njih moze i po ceni od GTX 1060…kolicinski uzimaju mnogo vise, samim tim kogu i malo spustiti cenu i okrenuti se nama gamerima sa recima “uzivajte, odracemo vas ko zeceve kupovinom igara (evil laugh)”… Svi srecni

Zna se šta se desilo Nedu na kraju. Pa ti zezaj xbox raju. Just sayin’… :joy:

Ako izadju sa filozofijom “Najjaca konzola ikad napravljena, za vas, gospodo. Izvolite. 599. Nije jeftina ali je najjaca”. Ne hvala, kupicu onda pc, koji mi pruza mnogo vise, a cak rade i pirati

Ako izadju sa “Evo. 399. Gubimo na svakoj konzoli da bi sjebali sony, jer smo u mogucnosti” , onda ce da pokidaju.

Ne vidim da je neko izjavio kako ce scorpio losije da radi od proa. Opet, kazem ti, nije ista situacija kao u prosloj generaciji, da je MS imao nekakav checkerboard full hd, skoro niko ne bi primetio razliku. Druga komplikacija je, dok su svi imali full hd televizore tada, i razlika je odmah bila uocljiva, 4K nije jos dovoljno zaziveo, a tih 50% vise snage ce se trositi upravo da popuni “rupu” do 4K koji Pro ne moze da dostigne. Za bolje teksture moras imati developere koji zele da prave i optimizuju 2 seta tekstura a oni prosto nece zeleti da se time bave. Rezolucija je najjeftiniji nacin da se iskoristi visak snage, a checkerboard moze jako efikasno da nadomesti razliku do 4K. Zar je to toliko tesko shvatiti. I pravis elementarnu gresku u logici kada zakljucujes da je 4 izdominirao samo zbog 0.5 terflopsa nad MS-om. Uspeh Sony-jeve konzole ima vrlo malo veze s tim.

Znamo da cijena dosta uticala da ps4 privuče više korisnika ali to su oni koji igraju cod i takve igre i vidjeli su razliku u pola teraflopsa više za 99$ manje u odnosu na xone.Mene nisu privukli jer tamo nemam igre koje igram i tako da treba biti objektivan broj piksela je bitan i to ste stalno potencirali a da ne spominjem milion tema 900p vs 1080p tako da pojedini sada to uopšte nebi trebali da spominju jer znamo koja je konzola inferiorna i da još jednom true 4k je vrh

1 Like

Poenta cele price je veoma prosta:

Kupi ono na cemu ces igrati igre koje volis. Ako volis multiplatform i multiplayer, kupi konzolu koja ti to pruza za manje para. 4k je super, al ako nemas para kupi s ili vanilla ps4 i uzivaj. Ne znam sta vise nije jasno Razliku od par frejmova i malo manju rezoluciju sumnjam da ce primetiti iko sa 1080p tv-om. A upgrade kao sto je bio sa ps1 na/2/3 mozemo da ocekujemo za 3 godine. Hvala.

1 Like

Stizu igre na E3 :smiley: :sunny:

1 Like

(un)Charted: Phil’s Deception

:smiley:

1 Like