Project Scorpio i budućnost Xbox platforme

Problem je što su ljudi sa kravatama krojili šta i kako da se radi.

Zato što nisu mogli da znaju specifikacije ps4. I da saznaju godinu dana ranije, to je već kasno, konzola je proizvedena.

Tebi i svima se čine da su loši potezi, ali guess what, pokušali su nešto da promene, ono o čemu ti pričaš još sa starog foruma da trebaju kompanije da urade. Ti ćeš sada da kažeš da su to bili loši potezi i loše promene (što i jesu), ali da im je sve to uspelo, bilo bi “jao kako je microsoft super, kako im je uspelo da uvedu ove novine”. Hindsight 20/20.

Pa da, Ja sam u firmi bio ‘‘mali mis’’ ali sam jako dobro znao kako sistem funkcionise, i preduzimao sam korake da se profit poveca maksimalno.

Onda dodje ‘‘menadzer’’, klinac sa diplomom ‘‘megadensa’’ i gazdin sinovac.
On kaze ‘‘Od sada cemo ovako da radimo’’. ‘‘Batice, to je lose, ne radi se tako’’.
‘‘Ja kazem da se radi, a tebi ako se ne svidja vrata su ti sirom otvorena’’. I jbg…

Sta da im uspe? Kinect? Moze. Al uradi kontroler sa 230 senzora koji ce da skenira igraca i da otvori vrata revoluciji kontrolera. Nemoj da me teras ‘‘da vozim’’ zamisljeni volan kao mongoloid.
Daj mi ilumiroom. Daj mi jake ekskluzive.

Pa nisu svi pametni kao ti da vide budućnost, šta će im doneti profit i šta će igrači prihvatiti.

Da, na njihovu zalost.

Da nije bilo ekonomake krize, one i 4 bi odavno.bile proslost… Tako da je ovo logican korak sa vremenom… 360 i 3 su trebale maksimalno da budu aktuelne 3-4 godine, a to se jasno vidi u igrama koje su izlazile… PC je imao standard 4-8 jezgra cpu, 12+ GB rama, SSD… A 360-3 zajedno au imale 1 gb rama… One-4 su u vreme kada su izlazile bile vec zastarele u donosu na PC, tako da skorpion-neo smanjuju taj problem… Sto se tice cene, koliko kosta komp koji ce sve igre da tera u 4K? Vise ili manje od 1000€? Koliko kosta 4K tv? Za vecinu ljudi u svetu, 4K je daleko i to bas bas daleko… 4K je samo marketing, kao sto je nekada na vhs kasetama pisalo “trake visoke rezolucije i vrhunskog kvaliteta” Svako koga sam ja upoznao, a da je gamer i da zahteva 1080p 60 fps, ima pc koji minimum kosta koliko one i 4 zajedno… Koliko para toliko muzike :smiley:

Malo me nervira sto sirotinja (kojoj i sam pripadam) koci napredak tehnike i tehnologije.

Kada su se pojavili ‘‘hd ready’’ televizori? Pre mnogo godina.Vecina njih nikada nisu prikazali hd sadrzaj, niti je bilo sta zabodeno u njihov hdmi port.
Zasto? Jer smo sirotinja :slight_smile:
Kada sam 2007. kupovao tv, prodavac me pita ‘‘A zasto ti je bitno da je full hd’’?
‘‘Posedujem konzolu xbox360 sa hdmi izlazom’’.
‘‘A sta je to?’’
Daj da ne budemo sirotinja vise i da sve krene ubrzanim tempom! :slight_smile:

A zamislite situaciju da smo recimo bitna zemlja, i da izdavaci rade sinhronizaciju najvecih hitova na Srpski. Ili jos bolje- Bosanski.
Zamislite halo, i glasove ‘‘Master Sefe, bjez’ otale jebem li ti okucnicu! Kakav napad, ovo se ne mere izdurat’ ‘’ , itd… :slight_smile:
''Ti si samo SARAF u ovoj masineriji ‘’ :slight_smile:

Svaka čast za optimizam ali sinhronizovane naslove za ps4 i xone teško da ikad dočekamo

Znam da necemo, a mozda i bolje… To bi bila koma…

""Idemo u napad , Seade! Fatima is in another castle!’’ :slight_smile:

‘‘Resursi su bitni! Idi pilaj drva jebem li ti strujno kolo!’’ :slight_smile:

1 Like

Ovo je samo prividno mid gen upgrade, a ustvari je nova generacija konzola. To to pise da ce igre raditi na oba sistema sa razlikom u kvaliteu prikaza znaci samo - imate igru na PS3 i na PS4, rade isto, samo sto lepse izgleda i radi na PS4. Ili da bude blize ovoj temi imate X360 i X1 igru, ali bolje radi i lepse izgleda na X1. Pa nebi onako najavili X1 Scorpio na E3, sa unleash power i mi smo najbolji i najbrzi.

Znaci ista prica, a onoga trenutka kada izadju PS Neo ili X1 Scorpio, bice prekinute proizvodnje paraleno igara za PS3 i Xbox 360. Vise se nece prodavati ni konsole, a ni igre za staru generaciju.
Do kraja godine ako izbace PS NEO ili 4.5 ili 4K (kako ga god nazvali), videcete kako polako ali sigurno nestaje podrska za PS3 na PS+ i PSN uopste. Do polovine 2017 samo ce u nekom trenutku onako nevazno reci od danas nema vise podrske za PS3 na PS+. Jos ako bude stucala prodaja PSVR, eto ti na PS+ na mala vrata umesto PS3 igrara poneka indie/jeftina PS VR igra.

Ista sudbina ceka X360, samo ce biti malo duza agonija jer se ceka Scorpio :slight_smile:

Znaci ne mid gen upgrade, vec na kvarno i tiho najavljena nova generacija konzola. Ako je nesto 4-5 puta brze od prethodne varijane, to nije upgrade, vec totalno novi proizvod. Jedina razlika je u tome sto mozes da koristis istu igru na oba sistema, a da je ne kupujes posebno, da li nekome ovo zvuci poznato (zove se cross-gen) i kosristi se vec jako dugo :slight_smile:

2 Likes