Processor

Ok ovako. kupujem novi processor , odlucio sam i koji( BCGroup prodaja laptop i desktop racunara, LCD i plazma televizora, MP3 i MP4 playera, projektora i opreme ) . ali imam problem . ovde vidim da mi je socket AM2 , a processor koji ja hocu je AM3 . ovo jeste noob pitanje ali prvi put se petljam sa hardvare (obicno sam software) , da li nekako mogu da ugradim ovaj procesor u moj komp i sta moram da uradim da bih mogao ?

a zasto si ovo stavio u video igre i ostalo? em nema veze sa igrama, em nema veze sa xbox-om.
a odgovor je: ne mozes. za AM3 procesor ti treba AM3 socket ploca. end of story…

akiris nisi u pravu, na ovom soketu koji on ima to je socket AM2+ (940 pina) koji podrzava AM3 procesore ali ne i DDR3 memoriju, znaci moze AM3 procesor na njega ali da i dalje koristi ddr2

nisamk skontao da je +

i rest my case

Stvarno druze zestoko si omasio forum gde ces postaviti ovakvo pitanje, ali imas srece.
Kao prvo na osnovu ove slike koju si ti postavio niko ne moze da kaze da li imas AM2 ili AM2+ socket na ploci. Ovo ti pricam zato sto nisu svi proizvodjaci izbacilavali za svoje AM2 ploce Biose koji podrzavaju Phenom arhitekturu, dok je u slucaju AM2+ situacija dosta bolja. Ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem za taj konkretan model, ali znam da Phenom II procesor sigurno nece raditi na AM2 podnozju, ali radi na AM2+.
Drugo ako ti je socket AM2 bices ogranicen na HT2.0 ali to i nije toliko bitno.
I trece reci nam zbog cega radis upgrade procesora, jer ako je u pitanju gaming nemoj dzabe da bacas pare. Ukoliko pak radis sa stvarima koje mogu da iskoriste visak jezgara, samo napred.
Znaci pogledaj koju plocu imas i proveri da li postoji odgovarajuci bios za taj model koji podrzava nove procesore.

trebao bi mi neki procesor za gaming od nekog lika sam dobio ovu stranicu PassMark - CPU Benchmarks - List of Benchmarked CPUs pogledao sta ima od procesora u bg nasao ovaj video da je po ovom ranku i passmark cpu-u bolji od mog sadasnjeg i ja reko aj da kupim xD (znam . noob sam cries) … ajde mi preporuci neki za gaming do 150 eura najvise :slight_smile:

Intel QuadCore seriju pa na gore! Do dana danasnjeg imam Intel C2Q Q6600 2.4Ghz, 4GB RAM i 1GB graficku (znam da su bitnije i ostale specifikacije, al’ ko ce sad u to ulaziti) i dan danas komotno igram novije igre.Preporuka za izbegavanje AMD-a. Drug mi je uzeo nekog AMD 4 core na 2.8Ghz, reklo bi se i da ima bolji PC od mene, ali njemu igre seckaju a meni ne :stuck_out_tongue:

Ostavi taj procesor koji imas, njemu nista ne fali i za taj kes kupi novu graficku.

a da lepo kupis XBOX 360, a? :smiley: :smiley: :smiley: mislim, kad vec postujes na forumu za xbox, trazis gaming pc, na kome ce da ti i dalje seckaju igrice, plus nemas ni sta dobro da igras drugo svaka igra prvo izlazi za konzole…

imam graficku Nvidia GeForce gts-250 1gb i odgovara mi . ali treba mi procesor da igram black ops i novije igre :slight_smile:

kupio bih ja xbox 360 ali nervira me joy , sto moram da placam za net , nisam nikad siguran da li ce me banovati ako igram online , nijedan moj drug nema xbox 360 :frowning: . ali opet x360 ima bolje igre nema laga itd. :confused: .POMOZITE MI!!!

Pod uslovom da ti ploca podrzava uzmi AMD Phenom II X4 955 Black Edition, on je oko 130e i predstavlja best bay za taj kes, moze lepo da se overklokuje i bices miran sto se tice procesora duze vreme. Evo ti link gde mozes naci u Bg-u Racunari.NET - online hardware shop
Razmisli jos jednom o nabavci Xbox-a, na joy ces se navici posle nedelju dana i manje, a za kes za koji sad moze da se uzme nema bolje stvari za igrarije.

Konzola je vise za igre nemas instalacije i ne moras da gledas da li ti je konfiguracija dobra, ubacis i teras i gotovo.
Meni je naprimer zabavnije igrati pucacinu na joy-u, probaj neces se pokajati!

odlucio sam se da kupim konzolu ali zato sto sam popustio u skoli i sad ce prijemni ne da mi cale da kupim :confused: (mislim ja sam se dogovorio s njim da mi doplati za xbox posto nemam dovoljno a on sad nece PICKA -.-) … inace posto cu konzolu najverovatnije da kupim sledece godine . kako da promenim socket posto bi uzimao intel zato sto svi kazu da je bolji . uzeo bih ovaj Racunari.NET - online hardware shop

Ako si za svog ćaleta rekao da je pička, ti si dečko prsao.

Auh, to ne valja! Nimalo. Ako nemas postovanja prema porodici, onda nemas ni prema drugima.
A za tehnicko pitanje - kako da promenis socket? Kupis drugu plocu.

jos gore, al si ti nezahvalan to je strasno. Trebalo bi ti malo decko da osetis glad, tako da bi onda postovao onoga ko te hrani.

oces li mi pomoci ili neces . ?

Moraš da kupiš novu ploču da bi imao Intel procesor i novi socket. Imaš sve na googleu, nemoj smarati više sa glupim pitanjima.

Limanac81

Moze Phenom II na AM2 socket pod uslovom da nije jaci model od 945,TDP 95w

Cak i bez novog biosa procesor ce raditi samo ce pisati model unknown

Znam pouzdano ovo jer sam bas istrazivao sve to i premisljao se letos dal da upgradeujem athlon 4400+ x2 na 945 i jos neki gtx 460 da ubacim ili da uzmem neku konzolu…
Izbor je pao na xbox naravno :smiley: