Problem sa xbox akauntom

Pozdrav svima,

Drugar i ja smo kupili series x i uzeli smo jedan game pass ultimate na jednom akauntu, a na drugom akauntu imamo ghost recon breakpoint.
Kada probam da udjem u igru ponudi mi da njega izbacim i onda on ne moze da igra. Da li moramo da kupimo game pass ili igricu na oba akaunta ili je dovoljno jedna igrica i jedan game pass da bismo igrali u isto vreme co op?

Trebalo bi da je dovoljno ovo sto imate, samo verovatno niste dobro postavili konfiguraciju.

Jedan igra sa naloga na kome je gamepass (1), drugi sa naloga na kome je kupljen ghost recon (2). Potrebno je medjusobno da friendujete ove naloge.

Oba naloga je potrebno da imate ulogovana na obe konzole. Jedan od ta dva naloga, sa koga ne igrate (nije vas primarni nalog), postavite kao home xbox na svojoj konzoli, a sa drugog igrate.

Znaci:

Na konzoli A, nalog 1, postavi nalog 2 kao home xbox.
Na konzoli B, nalog 2 postavi nalog 1 kao home xbox.

Na konzoli A, potrebno je da se ghost recon skine iz library-ja i radice na nalogu 1.
Na konzoli 2, ghost recon je u library-u vec zato sto je tu kupljen, i postrebno je samo nalog 1 da bude postavljen kao home, kako bi mogli da igrate online.

Na taj nacin mozete jednu igru i jedan gamepass da iskoristite za paralelno/coop igranje.

4 Likes

Hvala puno na ovako lepom odgovoru. :slight_smile:

3 Likes

Evo sad sam skinuo bf5 na gamepass-u i imam problem. Akaunt (A) na kom je kupljen ultimate gp sam stavio da mi je home xbox i kad udjem na akunt (B) i pokrenem bf5 ne mogu da udjem u multiplayer, jer pise da imam trial verziju, a na akauntu (A) igram normalno online. Jesam nesto pogresio?

Ne bi trebalo da je bilo kakva greska u ovakvoj konfiguraciji. Obrisi samo Battlefield sa konzole prvo jer mi deluje kao da konzola kapira da je “owner” igre account A. Drugi scenario je da si sa Accounta B ti zapravo skidao neku trial verziju, dok jos nije postavljena bila ovako konfiguracija. Treci je da nije dobro postavljeno, proveri da li je i dalje account A home xbox kod tebe.

Kada nakon ove provere i brisanja BFV udjes na svoj account B, udji u gamepass sekciju preko dashboarda i vidi da li su ti dostupne sve igre u okviru gamepassa za skidanje. Trebalo bi da ti bude otkljucana cela biblioteka, sto znaci igre za gamepass, igre za Live gold, i igre iz EA play sekcije (kao sto je Battlefield). Pronadji BF 5 iz gamepass sekcije, ili preko EA play sekcije, ponovo skini preko accounta B, i pokreni sa accounta B. Na account A nema potrebe da vise ulazis, manje vise…