Problem sa RGH konzolom

Pozdrav svima,

Evo ovako forumasi imam problem,

  1. Naime kod igara kao sto su halo 4, GOW3, Dishonored primetio sam da igra secne ili zaledi na trenutak kada se ukljuci autosave u igri, znaci kad dodjem do checkpointa pa kad radi autosave igra secne.

2.Imam problem sa Assassins Creed 3 igra secka, ne u svim delovima igre u nekim segmentima kao sto su misije u gradu i gde ima mnogo ljudi i detalja bas secka, u sumi i ne toliko, nije kao u GTA 4 da se desavaju frame drop-ovi, nego bas secka, dok Devil May Cry 5 radi bez ikakvih problema klizi igra kao po ulju bez ikakvih seckanja, frame drop-ova i slicno.
Sta da radim i kako da resim problem, i u cemu bi mogao biti problem ?

problem je u samim igrama. probaj da ocistis cache mozda pomogne ali ako se dobro secam iste probleme sam imao i ja, mislim da je do igara.

Prvo, dobrodosao na forum, drugo, iako nisam expert sto se tice Xbox-a, mislim da je Akiris u pravu. Ja sam imao isti problem sa Mass Effect-om iz 2008-e godine, bilo mi je strasno cudno kako to da ove najnovije igre tipa Far Cry 3, Halo 4 itd. rade bez ikakvih problema, a ME svremena na vreme zasecka, ne preterano da bas “zapuca”, ali toliko da nakon nekog vremena pocne da iritira. Tako da, mislim da se nemas sta brinuti, probaj to da ocistis cashe pa javi jel se ista popravilo.

Opcija ti je u standardnom dashboardu, na memory unit pa detaljnije.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na dobrodoslici, pokusao sam i to da odradim nije pomagalo, FSD-u sam radio isto resetovanje i nije pomoglo, da li da probam da skinem ponovo igru, da li bi to pomoglo?[COLOR=#3E3E3E][/COLOR]

Nece ti nista pomoci jer su neke igre jednostavno lose optimizovane za Xbox. Assasins Creed 3 je jedna od njih. Sto se autosave-ova tice, to je takodje normalno, u nekim igrama, tokom autosave-a mogu da se zamrznu na trenutak.

Ljudi hvala vam mnogo ste mi pomogli, vec sam mislio da je do CPU-a ili do GPU-a. Evo sad sam nabacio Dead Space 3 igra vise nego odlicna koliko igra ni u jednom trenutku nije secnula ili nesto slicno, znaci problem resen.

A da nije mozda do TU-a. Nedavno sam radio rgh za mene i dva drugara kod Mirka. Spojio sam xbox na net i poskidao sve TU za AC 3. Nisam primetio ni jednog trenutka da nesto koci ili secka. Moj drug ima telekom ruter i ne moze nikako da poveze konzolu na net, naravno igra AC 3 ali bez TU i zali mi se kako igra secka i zamrzava se na trenutke.

Najnoviji title update za AC3 malo poboljsava FPS ali i dalje je ocajan (Cim udjes u Boston, FPS drop-ovi su ocigledni). Sve u svemu, igra je takva kakva je, to nema veze sa RGH-om ili Xbox-om.

Ja sam probao igru(AC3) nije mi se svidela, koliko znam svi su imali FPS drops na XBOX-u i na PS3 tako da je to normalno ovo nije moje iskustvo jer igra je realno losa…
Sto se tice FarCry 3 ja nisam primetio ocigledne FPS drops da secka i slicno po meni radi sasvim zadovljavajuce.
Ocigledno je da neke multiplatformske igre nisu dobro optimizirane i da se iz konzole izvlaci maksimum pa otuda i malo vise problema, ali to je zanemarljivo kao kada imas PC i twikujes igru da ti radi i …

Skinuo sam i TU-ove pa nista, sto Jovan kaze cim se zagazi na teritoriju Bostona odma pocnu FPS drop-ovi. U svakom slucaju AC3 i nije nesto Ezio je ipak bio mnogo zanimljiviji i zesci lik, posto me ti FPS drop-ovi iritiraju dobice igra delete :ninja:

Poslednji TU (Cetvrti) je umnogome popravio te FPS drop-ove u FC3.

@VaaS

Moze lock na ovu temu, posto je sve reseno?:wink:

Moze :wink: