Problem sa MTS-om!

Naime, moj poznanik je sve do avgusta koristio MTS-ov internet (flash) od 6 GB za 1050 dinara. Videvsi tog sudnjeg meseca :cool: Mts-ovu reklamu “da za 945 dinara dobija cak 15 GB”.Onako odusevljen odlazi do obliznje poslovnice i tamo mu obecaju da nece snositi nikakve posledice usled promene “paketa” sta vec?
Kad ono, medjitim. Stize njemu 2 racuna u sanduce, 1. za septembar na iznos od 945 dinara, sve je OK, a drugi za raskid ugovora u iznosu od 10.500 dinara.
E sada, kolko znam kaznu za raskid placas ako raskidas ugovor na odredjeno vreme, koji jos vazi.

                               28. Trajno obustavljanje pružanja usluga

28.1. Pružanje usluga se može trajno obustaviti, uz prestanak važenja Ugovora, u slučajevima:

otkaza Ugovora od strane korisnika, obaveštenjem u pisanoj formi ili potpisivanjem obaveštenja u poslovnici Telekoma Srbija, sa otkaznim rokom od 30 (trideset) dana;

raskida Ugovora od strane Telekoma Srbija, usled neizvršenja obaveze plaćanja korisnika u roku od 60 (šezdeset) dana od dana privremenog isključenja;

raskida Ugovora od strane Telekoma Srbija, na osnovu rezultata provere solventnosti i prethodnog izvršavanja ugovornih obaveza od strane postpaid korisnika tokom prvih 30 (trideset) dana od podnošenja zahteva za korišćenje usluga (tačka 3.5. ovih Opštih uslova);

raskida Ugovora od strane Telekoma Srbija, ukoliko postpaid korisnik na zahtev Telekoma Srbija ne dostavi odgovarajuće sredstvo obezbeđenja (tačka 3.6. ovih Opštih uslova);

raskida Ugovora od strane Telekoma Srbija, usled teže ili ponovljene nedopuštene ili prevarne radnje za koju odgovara korisnik;

raskida Ugovora od strane Telekoma Srbija ili korisnika u slučaju da druga ugovorna strana ne izvrši ugovornu obavezu odnosno ne prestane sa kršenjem Ugovora ni 30 (trideset) dana od dana obaveštenja kojim se to zahteva;

raskida Ugovora od strane Telekoma Srbija u slučaju da se protiv korisnika pokrene stečajni ili likvidacioni postupak.

Sta nam je ciniti?

Po meni trebate otici tamo gde vam je receno da nece snositi posledice i zaliti se. Jos bolje ako je osoba koja vam je to rekla tamo.

Idemo cim svane zora :bandit: prvo cemo milom, a onda cemo bukom, pretnjom inspekcije i tako to. Ali meni nije jasno zar to nije produzetak saradnje, a ne raskid predhodnog?

Mislim da oni to racunaju kao raskidanje starog ugovora i pravljenja novog. Nelogicno ali jbg, oni si sami smisljaju pravila.

Tako oni mnoge zaebu. Ako mu nije istekao ugovor, oni mogu protumaciti taj njegov zahtev kao raskid postojećeg i sklapanje novog. Ako je potpisao neki ugovor onda ne znam da li ćete nešto uspeti po tom pitanju da rešite

Standardno APP kod MTS-a, samo podnesite žalbu i rešiće se, nije tvoj ortak jedini koga su pokušali ovako da zeznu.

Član 6.
Ugovor se zaključuje na minimalni period važenja od ** meseci uz odabrani tarifni profil i stupa na snagu danom
potpisivanja od strane Korisnika i ovlašćenog lica Telekoma Srbija, a primenjuje se od datuma uključenja pretplatničkog broja iz člana 2. ovog ugovora u saobraćaj.

_Korisnik prihvata da u prvih ** meseci od dana zaključenja ovog ugovora ne može menjati
izabrani tarifni profil na profil sa nižom pretplatom od inicijalno odabranog, osim ukoliko nije drugačije predviđeno normativnim aktima Telekoma Srbija. _

Ukoliko Korisnik ne otkaže dalje važenje ovog ugovora najkasnije 15 dana pre isteka minimalnog perioda važenja
navedenog u prethodnom stavu, važenje ugovora se produžava na neodređeno vreme, i tada pretplatnički odnos može prestati na
osnovu pisanog zahteva za raskid (otkaz) Ugovora, sa otkaznim rokom od 30 dana.
Korisnik se obavezuje da, ukoliko pre isteka perioda iz prethodnog stava, otkaže Ugovor ili Telekom Srbija raskine Ugovor
krivicom postpaid korisnika, jednokratno naknadi štetu Telekomu Srbija, u visini mesečnih cena za uslugu po Cenovniku Telekoma
Srbija važećem na dan prestanka važenja Ugovora, za mesece preostale do isteka minimalnog perioda važenja, a u roku od 20
dana od dana ispostavljanja računa.

Kolko sam razumeo. Ne mozes da zamenis raniji ugovor sa novim, ukoliko ces po novom davati manje para (lopovima)?

Imas paravo da se zalis, to sto te ona prevarila mora da se prijavi, veliki problem predstavlja sto nasi ljudi citaju ugovor kada je kasno, a kada citas pred salterusama one prevrcu oci a tvoje pravo je da ga procitas i imas vreme za to.
Teska situacija ajde vidi sta ce ti reci.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ispalo je kako treba, za sada. Imao je srecu sto mu je prethodni ugovor istekao 27.03.2013. godine, koji je nastavljen sve do avgusta kada je i zakljucen novi povoljniji ugovor. U prevodu nisu mogli da se pozovu na clan 6.“Korisnik prihvata da u prvih 12 meseci od dana zaključenja ovog ugovora ne može menjati izabrani tarifni profil na profil sa nižom pretplatom od inicijalno odabranog (sa 6GB od 1050 dinara na 15GB od 945 dinara), osim ukoliko nije drugačije predviđeno normativnim aktima Telekoma Srbija”.
Od sefa poslovnice smo dobili uvrerenje, da ce prigovor o korekciji racuna biti usvojen. S obzirom da je sve u redu.
Ocekujemo odgovor MTS-a u roku od 10 dana.:rock:

Da napomenem da smo izgledali kao bad & good cop (posto nije spavao celu noc) :smiley: