Problem sa monitorom kad ulazim u CoD

Ljudi imam problem na monitoru kada iskljucim ili ukljucim Call of Duty. Pojavi se crn ekran koji traje 2 sekunde i onda sve radi kako treba. Znaci kad kliknem na igru, ide prvo crn ekran i onda udje u igru, a to se ne desava na drugim igrama. Je l zna neko sta bi moglo biti?

Da, verovatno ti monitor ima neki display vesa 400 hdr, pa stalno ukljucuje hdr mode kada pokrenes igru. Idi u settings / video tj display i iskljuci hdr.

Razlog je sto sistem ui od xboxa ne podrzava trenutno hdr pa ti stalno menja izmedju 2 moda kada ukljucis/iskljucis.

1 Like

Na ps5 sam, i monitor nema hdr. Moze li biti jer je CoD jedina igra 120hz koju furam, a sve ostalo je 60hz.
Pa onda menja output non stop?

Ah okā€¦ da moja sumnja je da menja izmedju video modova. Probaj da iskljucis 120 hz, cisto da probas.

1 Like

Pa da menja neki mod, verovatno zbog 120hz. Pretpostavljam da ne moze tek tako ā€œu letuā€ da promeni refresh. Meni deluje sve regularno, uzivaj.

1 Like

Pogledaj u video output na psu. Po defaultu je uvek u 4k iz nekog razloga. Ako ti je monitor 1080p smanji na 1080p.
Takođe probaj da staviÅ” ā€˜Resolution modeā€™ u PS5 Game presetima. To je zavučeno negde u Saved Data and Game/App Settings tako neÅ”to

1 Like

Vazi hvala svima :facepunch: