Problem sa Internetom

Pozdrav svima!

Da, imam problem sa netom, koji sam otkrio tek danas :?
U vezi NAT-a je , sto znaci da mi internet radi preko Xbox-a, ali me poprilicno siluje kada sam u Matchmaking, bilo koje igre.
Ukljucim danas Halo Reach, kad ono tamo nesto crveno itd … (u vezi NAT-a)…
Onda uradim Internet Test tamo u System i izadje mi ovo :

Your Nat type is Strict.People on networks with this NAT type may not be able to join certain games or hear other people while playing online.For the best online experience, you need an open NAT Configuration.
If your router supports UPnP, go to your router configuration web page on your PC and enable UPnP.

Zatim okrenem ove iz ADSL-a (telekom) i oni mi kazu da mi treba Admin Account da bi to napravio, tj. treba da zamolim ove da mi ga posalju, a onda neko treba to da mi napravi - Kaze mi lik da to neki ljudi rade, i da treba da ih platim. Mozda je mislio nesto tipa Hackovanje, mada verovatno nije smeo da kaze zato sto se razgovor snima i oni se ne bave time :smiley:

Jel ste imali slicnih problema ? Mozete li mi reci nesto o ovome ?

Iz Telekoma? Šišaj njihovo slanje…
u Address baru ukucaj 192.168.1.2 i kao LogIn ukucaj
admin
admin

ili

admin
ztonpk

I odeš u Advanced i tu nađeš UPnP. Naravno ako ti je modem napravljen od polovine 2008-e pa na ovamo.
A ja sam moj uzeo Maja 2008-e…

Kao prvo, za slucaj da momak ne zna – ovaj niz brojeva i tacaka se ukuca u address bar browsera. Nego, zar nije obicno 192.168.1.1? Mozda gresim, ali cisto da znas da je to mozda adresa tvog rutera. Jos jedan moguc kamen spoticanja – meni su recimo user i pass bili:

telekom
telekom

U svakom slucaju, ako jedna varijanta ne radi, probas ovu drugu. Sa srecom! :slight_smile:

telekom
telekom
je username i pass obicnog usera, a ne admin usera
po defaultu barem.

inace, zanimljiva cinjenica (mozda sam pisao i ranije)

ztonpk je defaultna sifra jer znaci “Zastita Telekoma Od Neovlascenog Pristupa Korisnika”
ha ha ha, toliko o tome :smiley:

Konačno, nešto što obojica znamo. Eh, što ne bidne na prošli čas informatike kod mene…

Nazalost nece - Kucam admin / admin i Admin / ztonpk i nista - Incorect Password.
Modem sam uzeo ove godine.

Sta da radim sad ? Da im saljem poruku o Account-u ? I sta to treba da mi rade sa modemom ? Onaj lik mi rece nesto, ali ga nista nisam razumeo.

Probaj sa:
username: telekom
password: telekom
Meni je to :slight_smile:

Ako ti je kao obicnom korisniku (sto rece irreal) user/pass: telekom/telekom, mozes da probas to da promenis ovako:

"u DOS promptu ukucajte ovim redosledom:

telnet 192.168.1.1
telekom
telekom
passwd admin admin (ovim ste postavili admin pass kao admin)

save

reboot (sacekajte par minuta i u browser-u ukucajte 192.168.1.1 ali sada admin admin )"

Svojevremeno sam ja upravo to uradio i tako promenio user/pass u admin/admin, sto mi je otkljucalo i napredne opcije. Mene muka naterala. Ako imas hrabrosti, probaj i ti. :wink:

@n00dle - Kada ukucam “telnet 192.168.1.1” i stisnem enter, kaze mi da “telnet” nije prepoznata komanda.

@nikola - Znam, i meni hoce sa Telekom / Telekom - Problem je u tome sto meni treba Admin Account, posto UPnP mogu da ukljucim samo preko Admin accounta.

Probaj da resetuješ na factory settings.
Nisam to radio tako da ne znam i ne snosim posledice ako se nešto desi (a ne verujem da hoće) :smiley:

Ides u Control Panel, na XP-u nadjes “Add/Remove Programs” na Visti i 7 nadjes “Programs and Features”
u oba slucaja negde levo imas nesto u stilu “add/remove windows components”.
otvoris to, nadjes u listi “telnet” ili “telnet client” i cekiras, stisnes ok, cekas da instalira windows telnet

nakon toga postupis po prethodnim instrukcijama

Sada imam ovaj problem :?
“could not open connection to the host on port 23”
Trazio sam po Google-u mada nikako da nadjem kako da ga promenim na port 22 ili neki drugi .
Ovo je jedino sto sam nasao, mada ne radi :frowning: Windows Telnet Server: Configuring BFTelnet

Mislim da sam pronasao resenje - Configure the TCP Port Number Used by Telnet Server
Sta da radim sad ? Koji port da ukucam ? Server ? … Jel znate nesto o ovome ?\

Pozdrav

Pitao sam neke likove i rekli su mi da password za Admina vise nije ono ztonpk, nego neki drugi - od skoro ? Da ne zna mozda neko koji je novi password ?

Kada pokusam da ga promenim preko komande, telnet 198… pise mi da nije moguce konektovanje preko porta 23 - Telnet server mi je cekiran.
Po netu sam trazio i nasao sam isti problem kod nekih ljudi, mada nigde nisam nasao resenje :frowning: Samo kazu da treba da promenim / preusmerim port, ali nazalost ne znam kako.

Pomagajte!

Pogledaj Windows Firewall i Firewall od antivirusa.
Tu bi trebalo da su portovi.

pozz svima,i meni se javio isti ovaj NAT problem i nikako ne mogu da ga resim,ukucam ono 192.168.1.1 i udjem pise jetspeed-naziv mojeg rutera,i navedene odredjen stavke,ali nigde nema UPnP da ukljucim,pomozite,jako me nervira

Problem je sto ne znam sta da radim kada nadjem te “portove” :frowning:
Nema meni pomoci :frowning: Jednostavno cu okrenuti ove iz ADSL-a i pitacu ih za Admin account :confused:

mozes ti njih da nazoves ali neces dobiti admin account da cackas po ruteru nego ce ti mozda ili izaci njihov serviser pa ti naplatiti izlazak ili ces te pokusati preko telefona da namestite?

a evo ja cu ti dati za telekom adsl admin nalog iako su mnogi ovde piskarali koje sta ali nijedan pass nije tacan osim ovog (doduse mozda je tako kod njih, kod mene je ovo)!

username - admin
password - tzlkisonpk

samo sada dobro razmisli pre nego sto krenes ista da cackas, jer ako nesto sjebes pa dodje serviser pa vidi da si se logovo kao admin, ko zna sta moze da bude?

nemoj da bude rekli su mi drugi da to radim a na netu sam nasao admin pass pa sam malo cackao, jer ako se ne razumes onda bolje pozovi tehnicku podrsku i objasni im sta ti treba pa pokusajte zajedno preko telefona da to uradite i namestite a ako nebude moglo onda trazi da ti izadje njihov serviser.

nemoj posle da kazes da nisi bio upozoren!!! poz

KornjačaNS: Ako nešto bude zeznuo, najgore što može jeste je da postavi manuelno IP ali to se lako reši, takođe ako i nešto zezne na ruteru stavi Restore to Factory Settings. Pošto ni ovako nije čačkao neće biti baš na gubitku :wink:

Pa koliko znam, treba da se ulogujem kao admin, da odem u onu opciju NAT i onda ukljucim UPnP - Mozda je i u Tools, ne znam tacno. Ne znam sta bih mogao da zajebem ^^ Tako mi je barem rekao onaj lik iz Telekoma.

Trenutno ne mogu da proverim da li je to ta sifra, nadam se da je ta - Trece nema (ztonpk i ova) …
Ja sam njih vec zvao, i onaj lik mi je rekao da treba da napisem neku “molbu” nesto … i da posaljem Telekomu valjda, sta znam … I onda mi oni posalju nick / password.

U svakom slucaju, hvala na pomoci :slight_smile: