Problem sa instalacijom Ubuntu OS

Pozz. Treba mi mala pomoc. Nikad se ranije nisam susreta sa Ubuntu OS, pa nzm kako da odradim clean install :frowning: Ja odem na onaj njihov sajt Home | Ubuntu i tamo skinem 11.10 64bit OS. I kad ga narezem na disk on jednostavno nije bootable. A u sebi sadrzi program neki WUBI sto ljudi koriste za instaliranje preko windowsa…a meni taj program ne radi. Znaci, da li postoji neki nacin da se skine OS narezem na disk restartujem komp bootujujem preko dista i pokrenem instalaciju, kao sto je slucaj kod windowsa ?

Predpostavljam da kao i na starijim windowsima, moras napraviti boot file. Sa cim si rezao? mislim da img burn to odradi sam.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

sa img burnom sam rezao…kad sam rezao Windows 7, sve je normalno radilo, lepo sam bootovo itd…al ovde nista…ovde kad ubacim CD otvori ga kao USB, a ima onaj autorun folder, ima boot folder itd…

Da znam, jer sedmica odmah sadrzi boot file. Mislim da ima opcija u img burnu da napravi taj boot file, cek procacka cu i ja malo.

Malo je retardsko pitanje, ali da te pitam, jesi li namestio u biosu da se bootuje sa dvd-a?
Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Taj image koji skines sa njihovog sajta je vec butabilan tako da nema sanse da nece da pokrene instalaciju odmah posle pokretanja racunara.

Napravi da je bootable na flash preko

http://unetbootin.sourceforge.net/

I kako ti ne radi WUBI?On instalira valjda unutar glavne particije ubuntu zajedno sa windowsom i posle kad palis komp biras dal ces ubuntu ili win

Narezi ISO sa njihovog sajta i pokrenu boot kada startujes PC, boot from CD/DVD!
Mora da radi 100%, nesto ti ne radis kako treba.

Kao sto su tu vec rekli, narezi iso fajl koji skines, preko IMG burn-a i obavezno podesi u BIOS-u da ga boot-uje sa CD/DVD-a, ukoliko to vec nisi odradio. Radi provereno, pre nekoliko meseci sam ja tako odradio, bez problema.

Nece…skino sam njihov iso, preko imgburna narezao, i jednostavno nece…pokusavam da instaliram ovu novu verziju 12.10

I kako ti ne radi WUBI?On instalira valjda unutar glavne particije ubuntu zajedno sa windowsom i posle kad palis komp biras dal ces ubuntu ili win

Uspeo sam sa tim djavolom da instaliram, al ne zelim dual boot, ocu samo da imam ubuntu + sa WUBI installom vidim samo jednu particiju…

Nemoguce, jesi li namestio u biosu da bootuje sa cd/dvd-a?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Da. To mi stoji pod 1…jednostavno se racunar upali najnormalnije, a kad ubacim Win7 instalacioni disk odma mi pise press any key bla bla bla…

i kad ti pritisnes neki key sta se onda desi? Sta ti kaze tada?

Pise windows is loading files i pocne instalacija windowsa…najnormalnije, ne znam zasto tako nije i sa ubuntu ;(

Ne pitam te za windows zaboga…sta se desava kada ubacis ubuntu disk i pritisnes taster? Sta kaze?

Ne zna da boot-uje instalaciju sa cd/DVD-a, zato i ne moze.

Kaze.da mu bootuje sedmicu, a ubuntu nece. Jedino onda sto moze biti je da nije dobro narezano.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

boot-uje windows 7 sistem ili instalaciju ?

Kaze instalaciju.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Kad ubacim windows 7 instalacioni disk onda mi ispise ono press any key bla bla bla stisnem nesto i pokrene se instalacija. Kad ubacim ubuntu instalacioni disk samo mi pokrene i windows kao da nista nema u DVD drajvu

Evo ljudi i ja sam probao sad.Isto ne reaguje boot.
Dize sistem najnormalnije,kao da je dvd drajv prazan,ne reaguje.
Sve podeseno u bios-u kako treba.