Problem sa igrama

Desava mi se da neke igre rade, neke ne…

Npr. Future Soldier radi, Brotherhood radi, Dishonored je radio, sada se konzola restartuje poneki put kada treba da udjem u igru. Gears of War se gasi na istoj poziciji uvek. U cemu je problem, konzola ima RGH…

Sve igre su radjene sa XBC-om, sinoc sam uradio preko ISO2GOD Gears of War, i nije htelo da ga upali uopste, tek iz treceg puta, i onda je zabola igra na istoj poziciji…

Kako prebacujes igre?Preko LAN-a? Mozda bi mogao da odradis Clear Data u FSD-u. To ce ti izbrisati sve covere ali nece bitne stvari. Koji FSD imas?

a jel te igre pokreces sa internog ili externog harda?

meni smrdi da je hdd u pitanju… a ima i ono pravilo da probas extractovano sa ISO2GOD ako nece da radi lepo sa XBC, probaj eto Gears 3 bas sa iso3god pa vidi da li ce da zabode ili nece

Kako to da uradim?

@studiopvc

Eksterni je hard, verovatno i on malo zeza, zato sto se ponekad ugasi, ali neke igre rade, a druge zezaju…

EDIT:

Prebacujem na eksterni hard. Imam FSD 2.2, video sam da taj 2.2 zna da baguje ljudima. Ima li neki apdejt za njega, neka nova verzija?

fsd svi do jednog baguju samo zavisi kako kome…

inace odes u settings pa nadjes CLEAR DATA pisali smo u svakoj temi sigurno :smiley: posle toga pokreni manual scan da skenira opet bazu pa probaj ako opet zabode gears na isto mesto onda ti taj hdd ne valja cim se on gasi u toku rada, nema sta dalje da mislis sta je

Kada sam odradio CLEAR DATA, igra je proradila, pici sve…

E sad, igrao sam normalno Gears of War, i desava mi se da disc not readable samo u scenama…tada hard ne treperi i kontam da on nesto zeza…

da da on je

da HDD ne moze da se probudi da ucita podatke.

OK, neka ga tako kako je…

Ako i dalje bude zezao, ja ga nosim ponovo u radnju i trazim neku zamenu…

Aj neka mi neko kaze neki hard, al’ da stvarno radi kako valja, koji ste vi uzimali i da radi, da nema gasenja, i to…

Dao sam za konzolu i za dodatke preko 200 evra, i sta imam, zeza me svakih 5 minuta…

Western Digital (WD)… Sve preporuke idu njemu… Imam 4 externa hard-a, najstarijem je 4 godine, nikad mu ništa nije bilo… Bez sumlje, jako pouzdan HDD…

Ok, kazi mi model koji bih mogao da uzmem?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

ja imam WD 2 TB Green serija, e sad taj hdd ima sporo vreme inicijalizovanja, jeste ok i sve to ali me nervira to inicajlno paljenje od minut skoro dok ga konzola prepozna, imam takodje i Samsung F3 1 TB Spinpoint metak brz ne greje se, takodje i Samsung F2 Green serija 1.5 TB isto brz iako je green iako je 5400 MB brzi i bolji nego WD… moj glas je za samsung definitivno imas sada F4 Green serija 2TB opasan hard, dosta su hladniji i tisi od wd-a

moji hardovi trenutno koje imam

2 TB WD Green
1 TB WD Black
1 TB Samsung F3
1.5 TB Samsung F2
2x 500 GB Hitachi (iz laptopa) serija na 7200 rpm :slight_smile:
2x 250 GB WD AAKS modeli prastari koji oru kao blesavi i dalje rade a bacam ih bukvalno
1x 250 GB hitachi iz konzole hehee
1x 120 GB iz ps3 seagate je u pitanju

sve hardove koristim kao prenosne, i iz iskustva samsung se najbolje pokazao, najtisi u radu i najhladniji a brzina ne oskudeva ni malo za wd-om cak sta vise brzi je dosta F3 vs. Black bolji je F3, f2 vs green wd tu su rame uz rame brzine variraju ali je tisi f2 i hladniji… jedino sto nije prenosno su ovi koji su u konzolama… tj oni stoje u mestu heheheheh

pa ti sad razmisli…

obicno 2.5" uvek su aktivni, preko 15min prodje pa tek ode u standby pa se vraca kada pozoves. Ne znam kako se ponasaju 3.5" vecinom samo 2.5" koristim, takodje zavisi od sata to USB elektronike…

Postoji opcija u Dashlaunch-u da HDD ne ide u stand by. Zove se hdd timer. To enable-ujes u Dashlaunch-u i nece ici u stand by mod.

Ja neman tih problema jer se meni brzo povrati iz sleep-a , a i kada ga iskljucim mora da mi ode u standby ne da mi uradi cak sa iglom, da ga sokira. Tako da ima razloga zasto 2.5" treba da ode da mozes normalno da izvuces usb bez soka za hdd.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne izvlacim ga uopste, sve preko Lan-a prebacujem. Cak i filmove sa mog kompa, sa caletovog laptopa. Malo sporije ide ali nigde ne zurim. :wink: Nego video sam na net-u da ljudi imaju problem sa odlazenjem hdd-a u sleep, pa rekoh da kazem moja iskustva.

Probacu sa tom opcijom, dace bog da da rezultate :slight_smile:

@M007P

elektronika ima veze i to dosta, na LC POWER racku, hdd se cudnije ponasa nego kada mi je u onaj SHARKOON dock, mnogo je kvalitetniji dock… u principu oni nikad ne idu u sleep jer su na ext napajanju i ne kontrolise ih nista drugo sem njihove elektronike bar nisam namestao hdd timer i slicno, sleep mode za njih nema sve dok ja ne stitsnem ON/OFF :smiley:

dok recimo 2.5 inca modeli sa gotovim kucistem koji se napajaju samo preko usb-a imaju taj on off timer sami po sebi i gase se od 5-15 min zavisi kako koji…

Jovane, nigde nema ove opcije

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Opcija je u dashlaunch-u ne u freestyle dash-u to ti je u stvari editovanje launch.ini fajla, nadji dash launch 3.02 installer pa pokreni i imace opcija samo pazi tamo da ne zeznes nista drugo inace nece vise da se pali fsd automatski a mozes i live da enablujes slucsjno…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2