Problem sa DOA5 posle Title Updatea i DLC problem

Prvo zdravo svima na xboxrepublika forumu, ja već neko vreme lurkujem ovde odkako mi je stavljen RGH na konzolu i veoma su mi pomogli svi tutorijali na sajtu, hvala vam na tome.

E sad, imam jedan problem koji nigde nisam videla a tiče se Title Updatea najnovijeg 1.30A (title update 3 kad se skine preko FSD-a).

Dakle skinula sam DLC Costume Pack Round 9 i kopirala ga onako kako je opisano u tutorijalu (preko File Managera u HDD1:/Content/0000… ali igra ga nije videla. Onda sam pročitala negde da je uglavnom potrebno da se stavi Title Update da bi se video DLC. (Proverila sam DLC sa XM360 i piše da je unlocked, mada je obeležen plavom bojom nešto oko imena? ne znam šta je to ni da li je bitno).

Dakle ukratko stavila sam preko FDS title update i sad mi DOA5 stavlja poruku kad je pokrenem da je igra updateovana i da moram da se povežem na xbox live da “download a free catalog”. Mislim da svi shvatate zašto je ovo problem.

Ima li neki način da se ovo zaobiđe? Neko na ovom sigurno voli DOA serijal koliko i ja i možda je naišao na ovaj problem. Baš sam htela da instaliram sve ove dodatne kostime, kad ono… zajeb.

Hvala svima unapred na pomoći :heart:

Dobrodosla na forum. Definitivno sam fan DOA serijala, Jann Lee FTW. :wink: Ovako, ono sto sam malo procitao jeste da pokusas da udjes preko MS dash-a na interni hard i da tamo potrazis da li ti stoji jos neki title update i da ga obrises. Nekoliko ljudi je potvrdilo da im je tako proradila igra. Za slucaj da ne znas, ovako se ulazi u MS Dash:

Pritisnes veliko Xbox dugme, odes na Settings tab, izaberes System Settings i pritisnes A. Odatle idi na Storage, udji u DOA 5 deo i proveri da li pise negde Title Update. Ukoliko pise, izbrisi ga, vrati se u FSD i pokrenij igru.

Da, ali da li ću tako moći da zadržim DLC? To je moj problem. Jer igra mi proradi i kad jednostavno deaktiviram Title Update iz FSD-a. Osim ako nisi mislio da će zardžati update iz FSD-a i proraditi? To bi bilo odlično.

Nece ti se izbrisati DLC-ovi, ukoliko izbrises TU sa internog Harda. Uostalom, kada izbrises taj update sa internog, ti mozes da proveris da li ti je ostao title update u FSD-u i ukoliko vidis da ga nemas, ti ga ponovo skini. Poenta svega jeste da je moguce da ti se ubacio neki pogresan TU i taj TU treba da izbrises. Meni se to desilo sa Forzom Horizon. Baci pogled i na ovaj link, ljudi imaju isti problem kao ti:

http://www.xbox360iso.com/mf-updated-dead-t664412p9.html

skines takodje Xbox360 Content Manager i pogledaj da li je taj DLC otkljucan, nekada je i ovo problem, 90% dolazi otkljucano ali neki su zakljucani. FSD ima parametar koji automatski otkljucava zakljucane DLC-eve ali nekada zataji pa mora rucno da se odradi posao…

takodje welcome :slight_smile:

Uh, taj link je veoma zbunjujuć, ja ne znam ni da li mi je PAL ili NTSC kopija igre, stavio mi je čovek koji je radio RGH na hard ripovanu verziju za JTAG (ne koristim GOD igre, samo JTAG/RGH ripove). U svakom slućaju probaću ovo što si mi rekao.

Hvala na dobrodoslici, ja sam već proverila da li je DLC otključan koristeći XM360. Da li taj Content Manager radi nešto drugačije?

ista stvar…

PAL ili NTSC nema veze DLC ne pravi razliku, a na RGH rade oba formata inace

Mislila sam zbog title updatea, ali u svakom slučaju problem nije u tome da igra ne prepoznaje title update, već da ga prepozna i onda me spreči da je igram i traži konekciju na xbox live. To je ono što želim da zaobiđem jer mi je za Round 9 DLC potreban najnoviji (TU3 iliti 1.03A) update.

**REŠILA PROBLEM.

**Dakle da bi TU3 radio mora da se ima instaliran i Zack Island (Round 8) DLC jer to dolazi uz TU3 kad se Title Update skine zvanično sa Livea. Kada DLC nije prisutan igra traži konekciju sa Liveom da bi skinula DLC. Dakle samo stavite DLC u content folder i to je to. Title Update radi i možete skinuti i noviji (Round 9) DLC. Nadam se da će ovo pomoći ako je još neko naišao na problem.