Problem sa controllerom - desni analog ne funkcionise kako treba

Kao sto u naslovu pise, ne radi mi desna pecurka, to jest radi ali ne na sve strane. Kada je pomerim levo kao da ga nesto zadrzava, ali ne fizicki nego jednostavno igre ne reaguju kako treba. 90% vremena to bude jako sporo okretanje kamere, kao da je sensitivity uzasno slab, a ponekad i ode punom brzinom, ako bas ubodem tacno mesto. malo se poboljsa kad pomerim dijagonalno u tom smeru ali i tu ponekad ume da zapuca, dok u svim drugim smerovima radi perfektno.

Sta je tu u pitanju? Mehanizam ili joj nesto smeta? Inace controller nikad nije padao, niti je otvaran (a i nemam torx za sigurnosne srafove). Imam ga tek negde od oktobra (dosao sa xboxom).

EDIT: E da, i kada funkcionise tako sporo (90% vremena), onda kao da se pomeranje kamere cima, tacnije nije uopste fluidno nego kao da je neko drma.

Mislim da je analog ostecen. Tako ja igrao CoD4 i vidim nesto zeza, ni promena sensitivityja ne pomaze. Otvorim ja gamepad, kad onaj mehanizam ispod pecurke polusmrskan. Ako te ne mrzi, otvori gamepad i pogledaj mehanizam. Ne bi trebalo da zeza ako nema fizickih ostecenja.

Fora je sto nemam te srafcigere sa rupicom pa ne mogu da otvorim, gledao sam na kupindu i kupujem prodajem medjutim ni tamo ih nemaju.

Imas bre u bilo kojoj prodavnici te TorX srafcigere, pa i u kineskim radnjama sam ih iskopao, jedno pakovanje sa 20-ak dodataka me nije izaslo vise od 100din.

Imam ja nekoliko kompleta obicnih torx srafcigera, medjutim ovaj controller zahteva specijalne sa rupicom u sredini.

Evo kako sraf izgleda:


Mada koliko vidim ima fora da se otvori i sa obicnim srafcigerom, tako da cu onda verovatno tako, mada mi i dalje nije svejedno posto nikada nije otvaran gamepad.

Taj “specijalan” je dosao u kineskom kompletu od 100din :smiley: Probaj, vidi ako moze, super, samo polako da ne ostetis srafove i posle kad rastavljas gamepad plastiku.

Mislim da je ipak u nekoj gvozdjari kupljeno, ali u kojoj, ne secam se stvarno :frowning: Samo pazi da komplet koji uzimas ima te torx koji ti trebaju.

Nesto zaglavljuje hm mozda dlake od mopsa :slight_smile: u svakom slucaju bitno je da radi ako nastavi da zeza onda je mehanizam analoga ja bi to menjao, cim vidim nesto zeza ja stavljam novo :slight_smile: ako treba mehanizam javi se na PM.

Microprinc Beograd, Elementa subotica, mobihaus Novi, sad sve su to radnje gde ima srafcigere imas online shopove.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Za sad funkcionise odlicno, apsolutno nikakvih problema nema. :slight_smile: Ako zakaze javljam se. :slight_smile:
Pogledacu, za sad imam 2 seta torx srafcigera i ni jedni nisu sa rupicom.

ako se pojela plastika, ne pomaze nista sem zamena, sad ne znam jel je isti mehanizam kao na obicnim gamepadovima ili nije, ali samo da spricas WD40 nece nista da pomogne…

Moze malo ali samo na spoljnim osovinama, ali veoma malo, samo 1 kap, ne spricaj slucajno jer ako udje dole onda ce da cucka i pucka hehhe

ajd slikaj mehanizam da vidim kakav je

Послато са XT910

ouuuu zesce nije isti :smiley:

ne spricaj nista nosi na neki kompresor da se to izduva lepo samo

mozes kao sto rekoh samo ako vidis osovine da kanes JEDNU JEDINU kap WD40 ili MultiSpray ako imas od WURTH-a ili nekog drugog nebitno je, jos je bolji jer WD40 nije za podmazivanje, on je da ne prodire vlaga (WD - Water Displacement) a ljudi to ne znaju

Uzeo sam arbo silikonski sprej jel mogu njega malo naprskati u analog?

Послато са XT910

probaj nije los sprej koristio sam ga ja samo sto izpari posle nekog vremena, onaj Multi je keva i cale za sve :smiley: ne isparava uopste

Čitav grad sam obišao i nisam mogao naći multispray samo ovaj nažalost a košta 4.5evra

Послато са XT910

pa toliko je ovaj multi je oko 7-8e, ali je 700ml pakovanje

I opet ovaj poceo da zaj****a. Ja sam u Novom Sadu, ko mi je najblizi i koje su cene zamene analoga? Ne mogu RDR da igram u miru, sve nesto cima kameru.

EDIT: Danas levo-desno kao ti bolje radi ali je dijagonala i dalje misaona stvar, ili cima kameru ili se pomera uzasno sporo. Otvorio sam sinoc controller i ne vidim da je ostecen ni prljav mehanizam za desni analog.