Problem sa citanjem igara

Ok ovaj problem je poceo pre nekoliko nedelja kada sam instalirao neke starije igre.Naime xbox bi na 50% instalacije prekinuo i rekao da je dvd ostecen.Prvo sam mislio da je do dvda pa sam isprobao nekoliko i na svima je isto izbacivao,ali to je bio samo pocetak.U proteklih nekoliko dana mi tesko ocitava bilo koji dvd iako instaliran,ponekad mi je potrebno cak i pola sata sat da pokrenem igru.Kad ubacim dvd ili ga ne ocita(ostane na open tray) ili ga ocita kao mix media disc ili ga ocita pa u ulasku mi izbaci kako je disk izgreban ili ostecen i tako sa skoro svim igrama koje imam.Imam LT+ flash nedavno odradjen.Molim za pomoc oko ovog problema jer stvarno iritira.Unapred hvala.

definitivno ti je otisao laser, sve mirise na njega, cim se on muci da cita diskove nema sta drugo da bude…

znaci onda moram novi box da pazarim posto sam cuo da je drive nezamenljiv?De me nadje :frowning:

Ne moras novi samo nemoj da diras vise xbox,tj nemoj da igras igre,jer ako skroz crkne nece moci da se izvuce key…

laser moze da se menja a moze i drive ako imas key, pazaris isti drive pa sa kljucem od starog flesnes, pitaj Akiris-a ili duschan-a oni ce ti bolje pomoci oko toga, tj oko zamene, ne moras ceo drive posto moze samo laser

znaci da ga ne diram nikako.Hvala na savetu vec sam pomislio da cu morati novi da kupujem :slight_smile: inace primetih da dosta ljudi ima nekakvih problema sa driveovima ovih dana.

ne sa laserom :smiley: nego sa updateom posto flesuje FW na originalni pa onda normalno da nece moci da igraju pirate, inace laser je potrosna stvar pogotovo ako stalno igras sa diska a ne instaliras, mada nema pravila, kako koga zadesi

Igram ja sa harda,valjda mu tako doslo izgleda.Bilo kako bilo moracu sa boxom da sacekam posto mi i komp riknuo pa prvo to moram da resim.Drago mi je da ne moram i xbox da pazarim ponovo.

pazi ovako, tri glavne stvari od kojih stradaju komponente uvek, pogotovo laser, prljavi diskovi, hvatani rukama, svaki otisak na disku tera laser na upotrebu jaceg snopa samim tim se trosi vise, DIM od cigareta neprijatelj broj jedan, i pod tri prasina, kombinacija prasine i dima je najgora, prasina se bukvalno zalepi za sve

vidi, ako je ovo prvi put da je pocelo da se desava, ako ti nije strano da otvoris konzolu i drajv, uradi to i ocisti laser. sam kazes kako si instalirao starije igre. mozda prljavstina, mozda nekvalitetan disk. znaci otvoris drajv uzmes cackalicu za usi i sredstvo za pranje prozora. odlican spoj deterdzenta i alkohola. ocisti malo, pusti ga jedno 5 minuta da se sam lepo osusi, zatvori spoji sve kako treba i probaj. ako je problem ostao, kreni da ostavljas 40 eura po strani za novi drajv, jer kupovina + zamena lasera ce te izaci vise…

a to sto se tice da ne diras xbox, ako je u pitanju laser, to ne znaci da ce ti drajv izgoreti. ako ti laser rikne, kljuc moze da se izvadi i tako…

Ne volim ja da diram xbox jer sam trapav pa ne bi neki veci kvar napravio.Sto se tice igara probao sam sve koje imam i na svima je isto.Necu ga dirati neko vreme za svaki slucaj.

akiris novi laseri su oko 10evra zavisi kako i sta… Ne moze da bude skuplji , malo je cimanje da se namesti ali kada pogledas da trebas da flash odradis i sve nije strasno skinuti 4 srafa i razklopiti DVD skinuti optiku, mislim da ima nesto da se zalemi a ostalo su flat kablovi.
to je moj stav ali posto kaze da on ne zna da zameni sam mozda je bolje da posalje nekom iskusnome. Na forumu ima par ljudi koji rade hardware profi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Imam dva rezača Asus i LG. Potrošio sam već 7 Dvd-ova za ništa. Svaki put kad narežem igru (probao sam 2,4 - 4x - 6x - 8x) moj x360 neće da učita igru. Samo napiše “open tray”. Dok igre koje sam ranije (prije 2 - 3 mjeseca) narezao rade super i učitavaju se. Inače koristim maxell. Ne znam šta bi mogao biti problem jer igre koje sam ranije narezao rade a sad niti jedna neće ??!

Unaprijed zahvaljujem !

koja igra je u pitanju, koji flash imas? provlacis kroz abgx?

Nije jedna igra u pitanju već sve igre koje želim narezati kao što su Dirt 3, GTA IV, La Noire i Top Spin 4. Imam Flash 1.6, a igre normalno provlačim kroz abgx i “zeleno je”. Do sad sam narezao preko 50 igara koje su bile od wave 2 do wave 11 i radile su bez problema, odnosno i dalje rade !!! Ali sve igre koje sad nareže su neupotrebljive i xbox 360 ih ne učitava. Imam konzolu iz 2009 godine, predzadnji update instaliran s Mortal Kombata, Liteon drive u boxu. :/]

da nisi ti slucajno ali slucajno updateovao na najnoviji dash ovaj 2.0.13146? pa da ti zbog toga ne cita vise igre? jel si probao te od pre koje si imao vec narezane, a?

nisam ni slučajno ni namjerno updateova konzolu na zadnji update. I da probao sam igre koje sam ranije narezao i rade sasvim normalno. Samo igre koje sam juče i danas rezao ne rade.

nesto onda nije u redu sa ImgBurn-om jer nemoguce da ne rade na 2 rezaca, jedino da probas kod nekog da odes i da narezes 1 igru samo pa da vidis ako radi onda ti je prso ili ImgBurn ili ceo win, jer kazem da odu 2 rezaca istovremeno malo mi cudno

Probaj sa CloneCD,rezem sa njim svaku igru,program je odlican i prelak,sve u tri klika,ali bukvalno,ako ni tada nece,onda ako znas uradi reinstal sistema.

  1. Mozda ti je burner oslabio pa xbox ne vidi.
  2. Ti koristis activation DISK da bih igrao?
  3. Ako ga koristis probaj sa weave patcherom na nizi, negde sam procitao.