Problem oko povezivanja na wi-fi

Pozdrav svima :slight_smile: imam desktop racunar za kog sam kupio wireless adapter da bih se povezao na svoj internet ali sad kad se povezem na svoj internet samo stoji uzvicnik kod signala i internet ne radi , dok na telefonu bez problema radi . Nadam se da ce neko odgovoriti sta treba da radim :slight_smile:

Moze biti 1001 stvar. Za pocetak, da li si siguran da si instalirao drajvere? Ako jesi, moze biti da ti je modem suvise udaljen i da je signal zbog toga slab. To je razlog zbog kog je meni najcesce bio znak uzvika.

Pa godinu dana stoji na istom mestu i ruter i adapter ima signal ali stoji uzvicnik tako je isto i kada podelim net sa fonom i ocu da se povezem isto bude uzvicnik :slight_smile:

Aj probaj da primaknes modem. Veruj mi da moze da bude tako neka glupost. Koliko ti je modem udaljen od kompa?
Pitanje broj 2: objasni mi to kako “delis net sa fonom”?

Probacu kasnije da primaknem modem ali ne verujem da je do toga. pa ima opcija da telefon postane kao ruter tj da se mogu kaciti ostali uredjaji na njegov mobilni internet :wink: a stavim fon odma pored adaptera isto opet bude

ajde slikaj adapter koji koristis i slikaj nam sliku signala koji hvata na laptopu.

Aha, pa onda nije do daljine. Jel si probao troubleshoot? I jos jednom za svaki slucaj da pitam - jel si siguran da su ti instalirani drajveri?

slike imam ali ne znam kaki da ih upload ovde preko fona :frowning: , ovaj uzvicnik mi se pojavljivao jedino kad je bilo problema sa kablovskim internetom pa cela kuca nije imala net , sad samo na kompu nece.

Wifi adapteri znaju da imaju slabiji prijem, za njihovo kacenje na neki ruter koristi fabricki program da napravis profil za konektovanje. Znak uzvika na konekciji znaci da se konektovao a nema internet(ip, signal…), ako si slucajno za wifi karticu ubacivao rucno IP stavi automatic jer 99% rutera ima dhcp koji automatski dodeljije IP.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Evo ga konacno posle 3 dana uspeo sam da se povezem na internet :smiley: Ne znam zasto ali jednostavno sam od sebe je proradio nekako izvadio sam adapter iz onog plasticnog kucista i sad radi :smiley: