Problem izbacivanje dvd debela elite

kao u naslovu debela konzola elite nece da izbaci dvd uvjek moram poloziti vodoravno konzolu i onda izbaci disk …imal pomoci ili…hvala

Kada pritisnes dugme za eject da li se muci konzola?
Najverovatnije da se gumica istrosila i to nije veliki kvar

Ko je pokusavao da fleshuje DVD, kada je pocela to da radi ? Pojasni malo bolje odakle odjednom to.

Dovoljno je da se podmazu samo malo zupcanici i da se gumica uprede samo, cim motor krene da vrti zategnuce je lepo i ispravice je ima da radi kao zmaj odmah hehehe provereno

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

aa sada video da nece da izbacuje ja okrenuo :slight_smile:

To ti je prasina u DVD , moras malo da procistis i da podmazes kao sto ti studiovpc kaze :slight_smile:

prije par dana isti problem,rasklopljen dvd drive,generalno očišćen i podmazan silikonskim uljem kojim se inače podmazuju štampači,radi kao nova :wink:

hvala svima morat cu se upustiti u avanturu…
nije mi bas jasno koji su to sve djelovi za podmazivanje i jel se ta gumica odmah vidi kad se rasturi …

da nebo podmazao nesto sto netreba …ha ha

sve sam pocistio kako ste rekli ali ista stvar sumnjam na gumicu jel moguce da se razvukla

kako si mislio kolega da se uprede…??

Imao sam isti problem i riješio sam ga. Gumica je odmah na ulazu jedna jedina skini je (kad rasklopiš drajv i otvoriš vrata) i ubaci je u vrelu vodu. Nemoj baš da ključa u vodi nego u vrelu vodu ostavi 5-10 min. Gumica otvrdne pa zato pravi probleme a kad je prokuvaš omekani malo pa ti može još poslužiti. Ja sam to uradio prije pola godine i još uvjek se vrata bez problema otvaraju.

nece se razvuci od vrele vode jos vise??

Nema potrebe da budzis nista sa vrelom vodom, odes u najbizi TV servis kupis odgovarajucu gumicu koja nije skuplja od 30 din. podmazes one zupcanike i onu zupcanik ,gusenicu, sto otvara i zatvara vratanca i nece se ni cuti citac a radice savrseno :wink:

Gumica pravi probleme jer je otvrdla a prokuvavanje je omekša i to pomaže. Ja sam pokupio savjet na jednom forumu i kažem sigurno pomaže a to isto sam uradio i drugaru i njemu je pomoglo. Naravno najbolja solucija je nabaviti novu gumicu ali ako nemaš ovo sigurno pomaže.