Preporuka za TV audio sistem (2.1 - 5.1)

Da li neko moze da preporuci neki audio sistem za TV, da nije soundbar a da ima digital optic audio? Moze i 2.1 i 5.1 bitno je da moze sa tvom da se poveze putem optike. Trazim dugo i ne nalazim nista, osim sa nekim činčevima.

Nasao sam jedino ovako nesto:

Zasto ti je bitno da bude opticki kabl? Ako ne kupis kineske cinceve ne vidim jedan razlog za oprobanom RCA metodom. I prodjes dosta jeftinije…a iskreno imas i dosta veci izbor ali ces onda biti ogranicen na 2.1!

Trebao bi mi neki kvalitetan adapter jer TV poseduje samo opticki digitalni izlaz. kvalitetni adapteri su sigurno negde oko 5000-6000 dinara, tako da rekoh bolje da te novce ulozim u sistem nego u adapter.

A soundbar neki na BT povezivanje?

Game mode je nedostupan na tv-u kada su zvucnici povezani preko blutut-a :grin: razlog ne znam, ali tako je. Zato mi i ne odgovara, a i generalno mislim da je 2.1 ili 5.1 mnogo bolje resenje sto se zvuka tice.

1 Like

Iskreno ti 5.1 sistemi nisu za TV, ako hoces nesto prakticnije uzmi neki soundbar sa Dolby Atmos, npr po vecim prodavnicama mozes naci Sony HT-G700, ozbiljan soundbar, a nije neka basnoslovna cena, povezes preko HDMI-a i cepas, i pruzice ti vrhunsko iskustvo sto se igara i filmova tice, pa i muzike zbog odlicnog basa, a dosta prakticnije i nemas puno kablova, idi probaj i uverices se da je to prava stvar za tebe

2 Likes

Ne znam koliko te zvuk zanima, meni je bitniji od slike. Kažem iz razloga ukoliko te zanima ne pravi kompromise. Kum ima soundbar povezan optickim kablom sa tv, plus ima dva dodatna hdmi ulaza. Investicija je bila oko 700e. Obzirom da si rekao da te ne zanima soundbar možeš sve zanemariti sto sam napisao :smiley:

Piši šta je u pitanju, pa da razmotrim i to. Nije da necu soundbar nego jednostavno sve soundbarove koje sam izlozene slusao nisu mi se svideli, ali kontam da je ta investicija od 700€ sigurno nesto bolje od izlozenih resenja koja su bila negde do max 300€.

@Marko1996 deluje dosta dobro. Moracu da pogledam (čujem) i ovo.

On ima jbl soundbar 5.1
Ispravka ima 3 hdi izlaza

1 Like

Koliki ti je budzet za zvuk uopste? Ako se uklapas kupi lepo risiver sa pojacalom koji ima opticki ulaz/hdmi. Zatim imas od do zvucne kutije, mozda ti je to najbolji izbor-razmisli o tome.

Ovo vec imam, ali sam sklonio odavno zajedno sa zvucnicima u radnu sobu. Hocu nesto sto zauzima manje prostora u dnevnoj sobi. Jer deca čačkaju bas sve. Inace sto se budzeta tice, mislio sam da bude do nekih 500-600€, ali za nesto bolje nije mi problem dati vise para.

Sony HT ZF9 ako vec mozes izdvojiti 600eur, podrzava high res audio, dolby atmos kao i premium izrada i podrzava razne voice assistant aplikacije, pogledaj, vidi, razmisli, to je high end soundbar iz 2019-e ali nemoj to da te sprecava, tesko da ce se naci bolji ako mu je cena i dalje oko 70k

1 Like