Preporuka za konfiguraciju

Na plocu nakacis samo cpu kuler, ostale nakacis na napajanje preko molexa ako nema mesta. U globalu za pocetak ce ti vrsiti posao i sa 2 ili tri venta koja dodju uz kuciste koje uzmes, Kada se rade namenske masine prvo se gleda kvalitetno,tiho i prostrano kuciste, zatim napajanje, pa od osttaka budzeta ostale opcije sa planiranim nadogradnjama u nekom kracem roku po potrebi. Kuciste je uvek subjektivna stvar, silencio kucista jesu dobra,ali cesto i nisu bas idealna resenja kada se gleda cable management, prostor oko nadogradnje, ugradnja vodenog hladjenja i slicno.

Sto se grafike tice trebalo bi da bude sasvim dovoljna za pomenute radnje, ali evo spiska podrzanih grafika po zvanicnom adobeovom spisku:

[FONT=inherit][FONT=inherit]NVIDIA[/FONT]
[/FONT]
[FONT=inherit]

  • NVIDIA Quadro K Series

  • NVIDIA Quadro 6xxx

  • NVIDIA Quadro 5xxx

  • NVIDIA Quadro 4xxx

  • NVIDIA Quadro 2xxx

  • NVIDIA Quadro 2xxxD

  • NVIDIA Quadro 6xx

  • NVIDIA GeForce GTX Series (4xx, 5xx, 6xx, 7xx, Titan) Obavezno apdejtovati drajvere za graficku na poslednje dostupne

Kod Amd/Ati su sledece:

  • AMD Radeon R9 Series

  • AMD Radeon R7 Series

  • AMD Radeon HD 7000 Series

  • AMD Radeon HD 8000 Series

[/FONT]
Dakle obe poemnute grafike ce raditi posao sto se ilustratora tice, za ozbiljnije alate ce trebati i velika kolicina rama sistemskog i onog na grafickoj kartici.

Ljudi, preporucite mi koju plocu da izaberem za i5 4690, jer vidim da nesto nisu zadovoljni sa Gigabyte-om serijom B85?

  1. MSI H97 PC Mate 10.090

  2. ASUS B85-PLUS

  3. MSI Z97 PC Mate 10.800

  4. GA-Z97P-D3

  5. Asus H81-GAMER - mada ne treba za igre

  6. GA-H97-HD3

Sve su slicnog cenovnog ranga do 11000 dinara.

Bilo koju sa Z87 ili Z97 cipsetom, H izbegni tu nema OC nema nista jadan je… Rekoh ti vec samo gledaj naponska da je sa bar 6 faza pa na gore

Sta ce mu Z serija kad nece raditi OC,vidis da cpu nije otkljucan :slight_smile:

a jel vi zaboravljate i da se non K klokuju??!?!?!? Jes da je malo tricky, ali je izvodljivo

Ne zaboravljamo al siguran sam da Danijel ne planira sa tim da se zahebava i da bi uzeo K verziju da planira neki OC da radi.A mozda i gresim evo sacekacemo njega da nam odgovori :wink:

a i razlika u ceni K i non K cca 15 do 20e… zasto se svi plase toga, ako sami proizvodjaci potenciraju OC non stop, to je ono sto prodaje sve bre

Nesto me vuce ova msi Z97-PC-Mate, kakvog li je kvaliteta? Nasao sam da je gig na H85 namerno koristio sklj delove ne bi li zaradili.

Nije za mene i ne treba mi klok :stuck_out_tongue: :wink:

Malo prelaze budzet :slight_smile:

http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-ga-h97-d3h/comp_comp_mboard/16/2858

http://www.itsvet.com/proizvod/asus-h97-plus/comp_comp_mboard/20/2835

Da li neko ima iskustva sa ovim Kingston 120GB SSD V300?

not good!!!

Od njih samo HyperX Savage iz novije serije, V300 jeste najjeftiniji ali ima los protok i ima VRLOOOOOOOOOOOOO LOSSS kontroler u sebi, znaci izbegavati u sirokom luku

Samo 850 Pro! [emoji14]

Preporucite mi napajanje za navedeni i5 i gtx750ti do 6.500 dinara

Bilo koje antec true power 550 pogledaj cenu, seasonic unutra

THERMALTAKE Smart SE 530W sta mislite o ovom?

Ja se obicno rukovodim ovom listom da proverim kvalitet napajanja.

Tu seriju ne vidim na listi.

Meni je jedan Thermaltake izgoreo pre dosta godina(mislim anegdota nema veze sa tim napajanjem), ali izgleda da je prosecno napajanje.

http://www.overclockers.com/thermaltake-smart-series-530-power-supply-review/

Da li odgovara ova memorija 1600MHz Kingston HyperX Fury Blue CL10, HX316C10F/4 za ovu plocu GA-Z97P-D3?

Jok, crno/zuta ploca a plava memorija. Nikako ne pasuje :smiley:
Ploca podrzava 1600 modul, tako da, slobodno uzmi. Mada ako te ne mrzi, istrazi sve memorije u tom cenovnom rangu, skini Passmark, ubaci modele u search da ih nadje, selektuj ih i pogledaj rezultate. Mozda ti se posreci pa neko ima i konfiguraciju kakvu ti planiras da sklopis. Tu benchmark nikako ne laze.

Pazi sad :wink: KupujemProdajem :smiley:

Znaci nece da se menja za sunku?
Ala variraju cene za memorije, strasno.