Predlog za ugprade racunara, koje komponente uzeti?

E ovako , nesto razmisljam da li da malo unapredim racunar , pa sad vase preporuke , trenutno imam :

Graficka : Nvidia GeForce gt520
Procesor: Intel Pentium G620
Maticna: ASRock H61M-HVS
Ram : 4gb

Ne planiram nista sad prebudzeno , kontao sam jos da dodam 4 gb rama , i novu graficku , i nadam se da bih gurao sad ove novije igre , a sto se procesora tice , da li bi mogao on da izgura nove igre? Takodje za graficku ne planiram dati vise od 100e :smiley:

Tako da moze li se ista pristojno uzeti za 150e?

Za 150 evra ne mozes uzeti nista pristojno. Mozda jedino da kupis jos 4 GB RAM-a i to je to. Pristojnu graficku za 100 evra nemas da kupis nigde (osim ako ne zelis polovne starudije). Pomoglo bi kada bi nam rekao za sta bi primarno koristio PC.

Pa pc bih koristio za surfovanje internetom i tu i tamo koja igrica , i da takodje gledam sad po netu , 4 gb rama varira od 3500 hiljade , do recimo 6-7 hiljada , u cemu je razlika ? I nisam neki strucnjak za komponente :slight_smile:

Najbolje bi bilo da vidis koju RAm memoriju imas, preko CPUZ programa,. Vidis tacnu oznaku i trazis bas taj model da uzmes, kako bi ti radila memorija u dual channel-u. Nije pod moranje da radi u tom modu ali kada vec uzimas memoriju, bolje da radi u dual channel-u. Razlika je u brendu, da li ima heatsink-ove dobre (za hladjenje), da li zelis da je overclock-ujes, na koliko Mhz-a radi itd. Hajde stavi koja ti je RAM memorija (Kingston, Corsair, Patriotā€¦), pa da vidim sta se moze uraditi. :slight_smile:

4gb rama do 4000 dinara i za resto polovnu graficku, tipa 270x, gtx750 ti ili gtx 660 oko 100 evra se krece cena. Nasao sam MSI gtx 750ti 2GB, staru 7 meseci i u garanciji do 2018 za 90 evra.

Sto stice procesora, lepo bi ti lego jedan i3 :wink:

@Jovan http://www.winwin.rs/memorija-dimm-ddr3-4gb-1333mhz-patriot-signature-cl9-psd34g13332-1135895.html evo bas ovaj imam , @danijel82 ne zurim jos sa kupovinom ovo je cisto da malo vidim kako cu i sta cu , zapade mi za oko ova graficka http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/graficke-kartice/graficka-kartica-geforce-gt730-asus-2gb-ddr5-dvi-vga-hdmi-gt730-2gd5-brk-4758801.html , sta kazes za nju?

Edit: Ne zelim da dajem vise novca na komponente zato sto ako bih dodavao velike sume novca na delove , pre bih uzeo i kupio konzolu .

@Vidovic

Istu memoriju sam imao i ja do pre dve godine. :slight_smile: Tada sam je malo teze nasao ali moguce da je sada drugaciji slucaj. Sto se graficke tice imas jeftinije ovde:

http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-geforce-gt730-asus-2gb-ddr5.11.html?productId=49163

E sad, graficka je solidna za neko low-medium igranje. U nekim igrama, cak i na high, na 30 fps-a. Za te pare, nije losa. Iskreno, preporucio bih ti da kupis konzolu. 150 evra za upgrade PC-ja je premalo. Ta graficka sto hoces da je uzmes nece ti biti dovoljna za novije igre.

Mladi moj Vidoviću, najbolje da ti tu ne diraÅ” niÅ”ta. Jednostavno se ne isplatiā€¦
Ili sakupiti malo viŔe para pa krenuti u Ŕoping, ili ostavi ovaj komp za filmove i internet pa kupi lepo konzolu.

Samo polovnu sa KP, ne ovako jer za to nemas dovoljno novca.

Cak bih ti i ja preporucio konzolu, a to da ne diras nista, za internet i filmove ti je ok i to. Na GT730 se bas i neces naigrati ( ko coā€™ek ), a igre ce dosta bolje izgledati na konzolama ( PS4,XO ), nego na grafici u tom cijenovnom rangu.

Cak i da nema ta memorija koju decko ima, samo neka gleda latencije memorije, i po njoj uzme. Kod ovakvih upgrejdova, najbolji je stepenasti upgrade, tacnije, da se menja deo po deo lagano, kombinacija staro i novo je maltene must have.

Sa tacke isplatljivosti, kolege su definitivno u pravu, konzola bi ti mnogo vise doprinela, a i na njoj mozes da surfujes :D.

Onda koliko vidim po ovome nista od upgrejda , a da dajem za pc tipa 1000e je ogromna cena naspram cene konzole :smiley:
Sluzice mene ovaj komp jos neko vreme :smiley:

Mozes, ako hoces da lovis na vise strana, i da dogradis deo po deo, tako sam i ja od slicnog racunara, deo po deo dosao do ovoga sto imam danas.