Povezivanje zvučnika pomoć

Dajte da nadjem neko resenje za zvucnike.
Zvucnici imaju izlaz 3.5mm klasican jack.
Hocu da ih povezem istovremeno na xbox one i na sbbov eon smart box, necu zvuk preko HDMI na TV nigde jer je ocaj.
U Eon smart boxu i xboxu imam samo SPDIF ulaz, to nije problem imam konverter sa jack na spdif. Ali kako da namestim da nikad ne prebacujem kabl po potrebi? Ima li tako nesto kao switch neki.
Hvala.

Zar ne možeš da povežeš bilo koji uređaj sa HDMI sa Xboxom? Time bi povezao oba uređaja odjednom valjda?

Povežeš zvučnike preko Eona, a xbox hdmi kablom sa Eonom

A da grunes taj 3.5mm u TV pa u 2.1 zvucnike?!
Meni je to najlogicnije resenje za tvoj problem trenutno. Ima na aliju verovatno reducir opticki na činč ali ti opet tu stavljas spliter činč na dva pa u 2.1 sistem i tu ćeš gubiti na kvalitetu jer reduciri ma koliko kvalitetni(skupi) gubi se kvalitet. Eee sad dolazimo do problema ako tvoj TV nema 3.5mm izlaz…Vidi jel ima pa javi da trazimo neko drugo resenje.

Nema ulaz 3.5mm TV. To je najveci problem od svega.

Pokusacu da nadjem neko resenje. Za sada moram spdif kabl da stalno ubacujem po potrebi u eon ili xbox.

A eon ima samo jedan hdmi.

Nije ti to resenje da cupas i jebavas se non-stop a mozes tako i kabl-izlaz na xbox-u da za zajebes…ovo ti je resenje
Digital optical cable Coaxial Toslink Signal To Analog Audio Converter Adapter RCA Digital To Analog Audio Converter Adapter| | - AliExpress ali ko da ceka toliko da dodje iz Kine.

Ja imam vec takav jedan. Jer ne bih mogao da povezem zvucnike drugacije.
Meni treba nesto sto ce istovremeno da popuni oba uredjaja, na tu foru. Da ne moram da vadim stalno.
Ali tesko cu naci nesto jeftino resenje.

Imaš li optički izlaz na tv?

Cek cek onda u tom slucaju tebi treba samo reducir cinc na dva cinca ovako nesto

ili ovako jpg_640x640
Skokni do buvljaka ili neke najobicnije radnje koja se bavi prodajom audio opreme naci ces sigurno ovakvo resenje.

Meni su zvucnici sa tim 3.5mm jackom.
Kako bi isao taj proces sa hdmi, sta bih sa cime povezao?

Meni je najveci problem sto imam samo spdif ulaze u xboxu i u eonu.

Nidžo, MORAŠ razrešiti šta je ulaz a šta izlaz!
Na Xbox-u, a verujem i na tom Eon utređaju, imaš samo audio izlaze.

2 Likes

Pa to sam i kaz’o :smiley:
Tako znaci ide? Izvinjavam se na greskama, ali ima na forumu hvala Bogu za svaku oblast eksperta pa se sve brzo resava braco! :slight_smile:

Nemam na TV ni za sluske, to me jebe. A da prespojim nekim konverterom 3.5 na coax? Msm da na TV imam samo coax IZLAZ :smiley: , provericu kasnije.

Kazi mi sta imas od ulaza na TV-u ili kazi bar oznaku. Od xbox-a ide na tv hdmi-jem a tako isto i D3. Na zvucniku imas malu bananicu znaci samo kazi sta ti izlazi iz TV-a i resicemo problem.

Ovo je TV


Pokusao sam 3.5 u ovaj, pa u TV. Nece.

Imam i ovaj PC-Audio izlaz, ali kada ubacim 3.5 jack, nista se ne dogadja. Sve sam pokusao od opcija ne mogu nikako da povezem.

Posto imam DAC (konverter) i imam samo onaj kockasti spdif kabl trenutno, videcu da nabavim coax kabl pa da ga povezem sa njim preko konvertera. Ne vidim drugo resenje.

Taj pc audio pored vga je ulaz za zvuk.

1 Like

Dzabe, nece nikako da sljaka. Ubacim ali ne reaguju zvucnici.
U podesavanju na TV nemam izbor zvuka (source).
Pokusao sam i na xbox podesavanjima, samo zvucnici na tv rade.

Pa DŽABE i ubacuješ. Taj PC-Audio ti je ULAZ za zvuk, a ne izlaz.
E i da. Nigde nisi napisao koji su zvučnici i dal’ ih “gura” neko pojačalo?

Puko sam sa ulazima i izlazima :smiley:

Obicni 2.0 Genius SP-HF500A.

Ajmo onda od početka. Ukoliko sam dobro shvatio, ti želiš da preskočiš TV, i da ti se zvuk sa konzole i EON-a čuje direktno na zvučnicima, a da se ne menjaju kablovi svaki put kada menjaš izvor zvuka (u tvom slučaju izvor su konzola i EON)??
Ako je ovako kako sam napisao, onda te čeka zajebancija koja je skuplja od tih tvojih zvučnika!

Takođe, ima i jedan jeftini adapter, ali nisam baš siguran koliko je pouzdan:

1 Like