Povezivanje PS3/Xbox360 i monitora

Poslije milion peripetija i razbijanja glave sa tim sta bi moglo da bude, vrijeme je da i vas malo davim sa svojim problemom.
Elem, nedavno mi je por ruku dosao HP L1950 HP L1950 19-inch LCD Monitor overview - HP Small & Medium Business products

Procedura je trebalo da bude standardna: povezivanje konzole sa monitorom putem HDMI kabla i HDMI/DVI-D adaptera, a za zvuk bi bio zaduzen kompozitni. Medjutim, posto konzola preko HDMI ima output 1080p (ps3), monitor mi je pokazivao da rezoluciju namjestim na 1280 x 1024. Ja sam konzolu povezao na HD tv i iskljucio da je podrzana rezolucija tv-a 1080, te me je prebacio na 720p. E sad, vratio sam konzolu na monitor, i opet dobijam crni ekran, ovaj put bez poruke za promjenim rezoluciju. Jedino sto mi pada na pamet:

  1. treba promjeniti rezoluciju monitora da bude identicna sa tih 720p,
  2. nisam dobro podesio rezoluciju na ps3 (prvi put imam iskustva sa podesavanjem HD slike
  3. DVI ulaz na monitoru ne valja

Ako neko ima neku ideju ili je imao slican problem, neka se javi, ja idem na zasluzen san

Mislim da si trebao ostaviti na ponuđenoj…
Slično je i sa Xbox-om, doduše, trebalo bi da dobiješ i veći spektar rezolucija te da izabereš onu koja ti najviše odgovara, no pošto je ekran 4:3, ne znam koja će biti optimalna…

Pa ono sto sam ja trazio po netu, bio je jedan problem slican kao ovaj moj. Rjesio je tako sto je stavio konzolu na 720p, a monitor povezao na PC i stavio default DVI rezoluciju 1200x720p.
Koliki je gubitak na kvalitetu ako se poveze VGA kablom, a ne HDMI/DVI?

Edit: i koliki je gubitak na kvalitetu ako se uzme HDMI to VGA adapter?

Brajo a sto se zezas s tim? Uzmi monitor koji ima HDMI i miran si. Sad je drugi problem ako imas monitor koji nema HDMI. Nije velika razlika u cijeni ovih monitora koji imaju HDMI. Buraz je kupio neki u BL za 260KM 22’ s HDMI-om, ASUS ili Acer je - bruka koliko je dobar

Oces da se raspitam malo oko toga?

Ovo za rezoluciju sto si pitao najbolje ti je da posaljes @duschan-u na mail ili PM, mali zna znanje i ima da ti sve to rijesi

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

@ninja-Xbox kad se poveze radi bez prolema, slika je odlicna, ma milina. Problem sa PS3 je sto nema scale chip, te daje samo sliku 16:9 formata, i radi samo na widescreen monitorima, i nekim sa omjerom 16:10. Eto ako neko bude mislio da povezuje i ps3 i Xbox 360 na monitor, obavezno trazite 16:9 omjer

@nemesis-tebra ako imas nesto povoljno widescreen u bl, ja uzimam odmah, cak mislim da bi mi 19" vise odgovarao zbog hronicnog nedostatka prostora

Neka tema ostane aktivna jos koji dan dok uzmem drugi monitor, pa da ne otvaram nanovo ako budem imao problem

Hehe, bas bezveze ovo sto se tice PS3, nisam znao. Ja sam box bio povezivao na neki Vivax tv kod druga, tako 19’, a njegova native rezolucija je ona 1440*900, ali me on uvek bacio na 1080p i sve sam scaleovao, sto je super. Ali to je tv, ne monitor, pa je verovatno druga prica. Ma resices to nadam se, nije to neki veliki problem. :slight_smile:

Na PS3 podesi 720p a monitor podesi na 1280x1024

@ciril-jesam, ne moze. Dok je bio ukljucen 1080p bilo je da mjenjam output settings, kad sam ostavio 720p, sad samo bude crn ekran, nemam uopste slike. Malo sam trazio, bas dosta ljudi prijavljuje isti problem, cak i sa 16:10 monitorima. Steta, htio sam sve odjednom da rjesim, moram sad da trazim drugi monitor, cak sam i Uncharted 2 odgodio da bi igrao na monitoru :S

Kad dodjem s mora trebam u BL pa cu pogledati i javim ti za monitore ali HDMI je must have

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Kontam DVI, ista stvar :slight_smile:

Brate nadji ovaj kabal i kupi veruj mi da je slika super Amazon.com: Wii/PS3 VGA HDTV AV Cable: Video Games

Vidis, razmisljao sam, ali nisam mogao da nadjem nista blizu. Gdje si ga ti uzeo? Cjenim da onda nema problema sa skaliranjem slike?

Meni je sestra kupila u americi ali kod nas imas ovde http://www.kupujemprodajem.com/PS3-Nitendo-VGA-kabl-2634444-oglas.htm jeste da je cena stvarno visoka ali u srbiji je skoro nemoguce naci ovaj kabal.

Pa sta znam, mozda ga cak i porucim, ne da mi se traziti vise monitor. De mi reci, koji monitor koristis, widescreen ili standard?

Ja koristim widescreen i slika je stvarno super ako odlucis da kupis kabal pogledaj ovaj video kako da podesis kabal posto nije samo povezes i igras. http://www.youtube.com/watch?v=qSXjyatuNCM&feature=related

Hvala ti, velika je vjerovatnoca da cu da narucim ovaj iz Srbije

Slika nije bas kao HDMI na HDMI je dosta bolja ali je VGA mnogo bolji od obicnog kabla sa 3 cinca i moze sasvim lepo da se igra.

Koliko sam citao, veoma je tesko primjetiti razliku izmedju VGA i HDMI na rezoluciji od 720p, pa cak i 1080p

Malo je bolja na HDMI ali nije razlika drasticna.

Daleko od toga da je razlika npr. kao sto je SD-HD, ali kod mene se vidi ostrija slika. Malo manje se vidi u igrama nego u dashboardu, ali se ipak primecuje kod slova ili nekih sitnih detalja.