Povezivanje PC i Xbox-a 360?

Da li je moguce samo sa erhernet kablom bez onog data kit ili kako se vec zove?
Zanima me kako je moguce i da li je prebaciti igru sa PC na Xbox HDD i pokrenuti je…da i da li moram biti prikacen na internet ili e i da li moram da otvaram konzolu kako bih to uradio?

Skini si onaj program PS3 Media Server(on ti je za PS3 i za X-Box) i preko njega se spojis na X-Box,mozes se spojiti i sa kablom i bezicno,sto se tice interneta moze ti biti i ugasen nije bitno,bitno je da ti je samo X-Box i PC spojen preko routera.Sto se tice prebacivanja igri sa PC-a na X-Box HDD to ti je nemoguca misija.
Ne trebas nista da otvaras samo skini program PS3 media Server i uzivaj.

P.S.
preporucam ti da se radje spajas sa kablom nego bezicno jer ce ti puno manje trzati slika dok gledas filmove u 1080p ili 720p

preporucam ti da se radje spajas sa kablom nego bezicno jer ce ti puno manje trzati slika dok gledas filmove u 1080p ili 720p

nisam te bas najbolje u ovom delu razumeo!?
Kako sa kablom “nego bezicno” i kakve slike pominjes?
Imam ethernet kabal i ruter,spojicu ih sa PC a moj PC i net prebaciti na USB kabl,tako da ce sve biti povezano.Inace,negde sam nasao nesto zune softver za povezivanje sa xbox pa sam skiuo to.U svakom slucaju hvala na velikoj pomoci ali mi ssamo jos reci zasto je nemoguca misija prebacivanje igre sa PC na Xbox hdd??

Pa imas mogucnost spajanje sa ruterom i PC-em bezicno(wireless) to si valjda znao.Za slike sam misleo ako budes gledao filmove(u 720p ili u 1080p) preko TV-a manje ce ti trzati slika ako si spojen kablom nego bezicno,ali vidim da si naveo da se spajas preko kabla na net.
Da bis prebacio igru na HDD od X-Box-a moras narezati igru na DVD DL ubaciti igru u X-Box i tek onda instalirati na HDD od X-Box-a i dalje ces morati imati igru u dvd readeru ako zelis igrati samo ce se vrtiti sa harda,a to prebacivanje igara sa PC-a na X-Box i pokrenuti je nemozes nikako.

P.S.
Ja sam imao instaliran i Tversity i Zune ali PS3 Media Server mi se pokazao daleko najbolji,preporucam ti da si radje instaliras PS3 Media Server ja ga koristim vec 2g i nikada problema oko spajanja,dok su me ovi drugi uvek nesto zezali.

Ajd da i ja nešto pitam. HD materijal (filmovi) mi uglavnom “koče” kada ih pokrećem preko kompa. Mašina je već dosta stara tako da… Elem, ako spojim komp i box na gore pomenuti način, i film pokrenem sa Xbox-a, šta mogu da očekujem?

Jedan veliki Ka-Boom!
Hmmm sa obzirom, ako sam dobro upucen u temu, on prebacuje film preko ethernet kabla a ne preko graficke tako da bi trebao normalno da gledas. Ako nisam u pravu, cekam rezlutat. Ili odstetu :stuck_out_tongue:

Da ali za taj PS3 program ako sam dobro razumeo i izguglao potrebno je da imas dual core masinu a ja nemam :slight_smile: iam Sempron 2.8 tako da ne verujem da cu moci ali cu pokusati pa cu videti sta ce se desiti to je pisalo u uputstvu kada sam skinuo taj program a onaj Zune ili kako se vec zove mi ide na zivce jer ne mogu da se regujem jer mi stalno prijavljuje da region nije u redu tacnije nema Srbije u opcijama kada se regujes.
Druga stvar je ta sto sam probao bez registracije da se povezem jer mi nije trebala registracija ali ako povezem PC i ruter sa USB kablom pa ruter i Xbox sa eternet kablom,nemam internet jer izgleda ne mogu u isto vreme i jedan i drugi kabl da budu prikaceni na ruter :frowning: a i kada sam iskljucio internet i dalje mi NE PREPOZNAJE Xbox u opcija,govorim za Zune,sa PS3 programom jos nisam probao videcu kasnije…a na Xbox u opcijama kada sam povezao i proveravaoi konekciju dobro je do konekcije sa PC-om e tu mi pise da nije povezano.Cak mi je za Zune pisalo da moram firewall da podesim da moraju biti otvoreni neki portovi…ma,nije komlikovano i to da se namesti ali nemam bas zelju da do te mere experimentisem tako da mi ostaje opcija preko onog windows media centra i preko ovog PS3.
E sad sto se tice ovogo objasnjenja za igru sa PC na Xbox…ako je vec narezem na DVD nema potrebe da je prebacujem onda na HDD pa odatle da je zavrti jer mi masina radi odlicno za sada posle 3 godine…
Hvala na objasnjenju! :wink:

Preporuka je da se igre instaliraju,loading time se dosta skracuje,laser se ne trosi i konzola je dosta tisa.

Druze, problem je sto ti u startu gresis. Internet dovedi do racunara preko usb-a kao sto si napisao, a xbox povezi ethernet kablom sa mreznom karticom na racunaru. Na racunaru konfigurisi Internet Connection Sharing How to configure Internet Connection Sharing in Windows XP i imaces konekciju i na racunaru i na box-u.
Sto se tice prebacivanja igara sa racunara na Xbox, ne bi bili toliko blesavi da bacamo pare i rezemo na diskove kad bi to tako lako islo. Za takve stvari potreban je dublji nivo hakovanja konzole od obicnog menjanja firmwera na citacu. Vise o tome pogledaj ovde http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/1198-xbox360-jtag-noob-friendly-f-a-q.html

OK hvala u svakom slucaju…

Ukoliko neko uspe da poveže PS3 Media Server sa boxom, nek postuje ovde…meni se ne vide konzola i komp!

Ako ides gledati filmove koji su ti 5gb(720p)moci ces jos nekako da gledas da ti ne koci ali posto ti je stara masina preporucio bi ti pogotovo ako imas gore Windows 7-micu da odes na Options:General settings pa na transcoder buffer maximum size(400megabytesa),i tamo namesti na 1-50 max npr.stavi na 10 megabytesa i kad nastimas obavezno Restart HTTP Server i moci ces jos nekako da gledas ali ako ides gledati neke vece npr. 8gb(vecinom 1080p) nema sanse sa slabim procesorom i jos pogotovo ako imas Windows 7-micu.
Za spajanje PS3 Media Servera i X-Boxa ja sam ga spajao dosta puta neznam zasto se tebi nece spojiti,ali od kad sam oznacen za ban bezim od zice ko od vraga:) tako da se sada spajam sa PS3,ako ti ga nezeli spojiti onda ti Windows firmware ne dozvoljava,otidji u Windows Firmware i nadji PS3 Media server i odobri mu pristup i mora da se spoji.

@CaptainCrash
To nije istina da moras imati Dual Core da bi se spojio sa PS3 Media Serverom,ja nemam pa svaki dan gledam MKV filmove preko njega.
Kolega nemoj se zezati sa Zuneom ja sam imao Zune i Tversity i uvek nekih problema,PS3 Media Server ti je bas napravljen za spajanje konzola sa PC-em,radje instaliraj njega pa se sa njime zezaj jer ima stvarno zezanja oko toga mnoga tih caka,to najvise jer ti je slaba masina dok kod novijih masina nema sta spojis se i uzivas u Full HD(1080p)formatu.

Mož’ ga mazati, neće pa neće… Za razliku od jeb…g Media Centra, radi k’o sat!

Ja bi ti rado pomogao ali nemogu dok se ne spojim sa X-Box-om jer se ne secam ja sam se spajao pre nekih par meseci a strah me spojiti se jer sam oznacen za Ban:(Ja sam najvise preko Box-a slusao muziku jer bi mi na PS3 doslo do pola i stalo,jesi pogledao malo na Youtubeu.

P.S.
Usput kad vec o tome pricamo jedno pitanje,dal je pametno dal se sta moze desiti da se idem spajati ali znas da se onda moram spojiti sa ruterom u X-Box,naci internet kabel ukopcati u Box a oznacen sam za ban??

da li moze neko da mi objasni kako ovo povezati, koji kabli gde idu… ? pokusavao sam ali kad god na boxu ukljucim media centar kaze da nije aktiviran i da trebam ici sa kompa na xbox.com oficijelnu stranu i tamo ukucati neki kod kako bi media centar radio… kako da povezem ovo, nikako nece…

Evo ga obecao sam ti cim budem isao na Live da cu izrezati i postaviti sliku,pre nekih mesec dana sam se spojio i izrezao sliku ali sam zaboravio postaviti.Ovako to izgleda sa XBox-a na PS3 Media…

Slika 1,pokretanje filma Battle of Los Angeles


Slika 2.pokrenut film Battle of Los Angeles


Slika 3.pokrenut film Battle of Los Angeles


Meni (logicno) radi super sa ps3, a probacu i sa xboxom :slight_smile:

a kako ja da pokrenem taj ps3 media server program ako imam xbox?

jel bi popio ban za ovakvo pitanje? inace meni tversity sljaka ko blesav evo vec dve godine na dva razlicita boxa

Radi sve savrseno, malo je debilno zbog foldera ali sve sljaka u najboljem redu jos prva verzija kada je izasla probao sam XBOX, PS3 pre 100godina :slight_smile: odgledao sam mnogo filmova, poslednji serial HEROES secam se :slight_smile:

kako ste uspeli povezati preko PS3 media servera, jel to treba nesto podesiti u General configuration u PS3media serveru?

P.S. povezao sam nema potrebe za objasnjenjem:D

ono sto me zanima je da li je neko uspeo pokrenuti i prevode filmova na boxu preko PS3 media servera, film naravno radi ali prevode ne cita cak ni pod istim imenom… jel to moguce ili cu morati da konvertujem filmove i lepim prevod recimo…