Povezivanje na internet

Nedavno sam kupio rgh konzolu od 250gb .Imam problem sa povezivanjem na internet.Ne znam koji tut trebam da pratim jen nema ni jednog.Svi su kako da se napravi link,ali niko ne pokaze povezivanje na internet :frowning: .Molim vas za pomoc

Ja samo lose procitao tvoje pitanje, mislio sam da imas problema sa LiNK-om. Pretpostavljam da imas Slim model. Dakle, idi u dashbordu system settings/network settings/wireless connection, i tu povezujes na net. Ako imas fat model, onda uzmes LAN kabal i povezes konzolu sa ruterom, na port 1 na ruteru. Restartujes ruter, i ides isto ovo system settings/network settings/wired connection

Imam slim, sad cu da pokusam :tap:

Mislim da sam uspeo na net da se povezem,siguran sam jer moze manage title upadates,recimo probao sam black ops 2 i kaze upadate plugins kad probam da nadjem room.

To je to, sad samo prati tutorial za Link

Najpre zahvala za pomoc oko update dasha !

E sad nezahvalno al imam jos jedan problem, prica malo duza ali pocecu od samog starta…

Posto smo kupili konzolu nismo mogli da podesimo karticu za kupovinu online preko Live (region Crna Gora) . Jedva nekako smo povezali karticu, izabrala sam region UK i kartica je bila povezana. Tada je radio live i internet, medjutim ni jedna igrica nije mogla da se kupi.
U komunikaciji sa MS preko live chata pratila sam njihova upustva promenili smo region na OTHER, resetovala sam konzolu i interneta nikad vise. Rekli su da ce me kontaktirati na mail, bla bla, da ce problem biti resen .
Njihov je odgovor bio besmislen, da neke igrice ne mogu da se skinu iz CG itd… Medjutim meni vise nio bio problem neke igrice nego mi vise internet nije radio…

Par meseci posle toga sam odradila RGH, a sinoc i update na zadnji dash ali internet i dalje ne radi…

Lokalno u dhcp-u vidim xbox i test na lokalnu mrezu je ok, ali ne izlazi na net, javlja mi gresku sa dns-om.
Probala sam da ga kacim i na mobilni internet i na mobilni telefon preko hot spota, probala sam internet i iz Srbije isto je.
Probala sam rucno da podesim ip,dns na konzoli isto.
Rucno u ONT-u da podesim klijenta isto.
PortFWD isto.
Enable UPnP isto…
Probala svaki region od Argentina do Other isto…
Radila Initialsetings jedno 100X isto…

Na netu ne nalazim slican problem…

Nadala sam se da cu dashlaunch-u pronaci neku opciju ali nista… sve je identicno kao u tutorijalu koji postoji ovde za LINK…

ako mislis na ono da testiras internet konekciju iz MS Dash-a to na RGH nece da ti prodje nikada jer na RGH su blokirani svi live serveri, niti imas LIVE kod njih

tvoje resenje je da udjes u MS Dash u network, pa na settings i da sve postavis na automatic i problem resen

ako kojim slucajem i tada zeza, za DNS server upisi 8.8.8.8 pa probaj onda

probala sam vec…

probala sam automatski i rucno

DNS sam unosila i google dns i nas lokalno i automatski i nece…

Probala sam i na komsijin ruter al nece :slight_smile:

onda nesto na konzoli nije lepo u Dash Launch podeseno kako treba, ne moze da nece, nije to sad neka nauka ne znam kakva, radi po prinicpu bocnes i gotovo

a da na tim ruterima nije ukljucen MAC Filtering?

nije… xbox se isto ponasa na 2 lokacije , i isto je i na mobilni internet kacila sam ga preko hotspota

iskopiraj sadrzaj Launch.ini fajla da vidimo, on ti je na hardu samo nema fodlera i slicno, otvori ga u notepad i sve iskopiraj ovde

i u srbiji na drugom ruteru je isto…

[QuickLaunchButtons]
Default = hdd:\FreeStyle\default.xex
[Settings]
nxemini = true
pingpatch = true
contpatch = true
fatalreboot = true
regionspoof = true
noupdater = true
exchandler = true
debugout = false
liveblock = true
livestrong = false

Evo ga dhcp:
[TABLE=“width: 0, align: center”]
<tbody>[TR=“class: trTabContent”]
[TD=“class: tabal_01, bgcolor: #F2F2F2”]
192.168.100.3[/TD]
[TD=“class: tabal_01, bgcolor: #F2F2F2”]7c:ed:8d:e3:5b:5c[/TD]
[TD=“class: tabal_01, bgcolor: #F2F2F2”]258105(s)[/TD]
[TD=“class: tabal_01, bgcolor: #F2F2F2”]Computer[/TD]
[/TR]
</tbody>[/TABLE]

sve to je ok, samo je problem onda u setovanjima mreze kao sto sam naveo, ne moze da ne radi, mora da radi, nesto ovde ne stima samo ne mogu da utvrdim sta, tj neko gresi negde u svemu tome

ako konzola u FSD dobije IP adresu dole levo, net radi

Od podesavanja nema sta nisam probala, zapravo radim u tehnickoj podrsci u telekomu…

Ovo je ini iz HDD1 vidim da imaju jos 2 u folderu FLASH, ima li to kakve veze ?

[Paths]
BUT_X = Hdd1:\Content\0000000000000000\C0DE9999\00080000\C0DE99990F586558
Default = HDD1:\FreeStyle\default.xex
[Plugins]
[Settings]
nooobe = False
nohealth = False
autoswap = True
devlink = True
nonetstore = False
fakelive = False
xhttp = False
liveblock = True
exchandler = True
noupdater = True
regionspoof = True
fatalreboot = True
contpatch = True
pingpatch = True
nxemini = True

Meni nije radio internet ni pre rgh… test prolazi lokalno, ali na internet nece

onda ruter, jer ako nije radilo ni pre toga, ruter ti ne dodeljuje lepo adrese za DHCP pool

sad cu rucno u ruteru da mu podesim ip da probam…

nece , dodelila sam mu adresu rucno, resetovala ali opet nece… sinoc sam probala na komsijski wlan, oni imaju drugi ruter, ja imam huawei, oni imaju pireli, isto je…

ma sve je radilo ok sve dok nisam nesto iskliktala po upustvu sa ms chata, resetovah xbox i nikad vise…
juce sam i kablom povezivala isto je…

ja ne znam zasto slusas njih za podesavanja a imas RGH, ne kontam :smiley:

Mislim da je negde u sistemskim fajlovima tada nesto zbrkano oko regiona , pre toga je bio Uk, prebacila sam na Other , reset… i ala ga je opravio svaka mu cast :slight_smile:
a ne znam skoro nista oko xboxa pa ne smem ni da brisem ni da menjam nista ugasicu ga a u CG niko nema programator…

To je bilo pre 5-6 meseci, mi posteno hteli da kupujemo …

a rgh smo uradili pre desetak dana u bg…

internet ne radi vec 5-6 meseci… mislila sam da ce proraditi kad odradim rgh ali nije

Pa sam mislila da treba update dasha, ali nije ni to

nema veze sa time, nesto je tu drugo u pitanju, ja ne mogu vise napamet da resavam jer prvo ne znam sta sve cackas ti i slicno, da je konzola meni ispred ociju resio bih to za 5 minuta i manje

ako se setis jos necega sto bih mogla da probam bila bih vrlo zahvalna … a da sam svasta iskliktala jesam … ali sam resetovala xbox , valjda to resetuje sve…