Povezivanje 2.1 zvučnika sa TV-om i PC-jem

Pozdrav svima, imam pitanje sa kojim su se ljudi verovatno susretali, tako da mislim da ću ovde pronaći odgovor.
Naime, dobio sam od devojke za novu Logitech z623 zvučnike (imam kul devojku :slight_smile: ) i sada želim da ih nakačim na TV (philips pfl 3604/12) i PC istovremeno.
Sve bi bilo jednostavno da tv ima onaj izlaz za slušalice, ali nema, pa imam dodatnu zezanciju.
Evo i slike konektora na zvucnicima (gore) i tv(dole), dok na pc imam standardnu zvucnu, tako da tu ide onaj 3.5 jack.



Ima li neko da zna rešenje?
pozdrav svima

ne moze onda, imas samo SPDIF izlaz, tj digitalni tako da otpada ti cela majstorija

Ne postoji nikakvo rešenje?
Ne mogu da verujem koji sam baksuz…
Ništa onda, spojiću ga samo sa PC-jem, pa bar kad gledam nešto na tv sa pc-ja da imam valjan zvuk, al mi sad smor što ne mogu nikako da uživam u zvuku sa ps4…
Hvala na pomoći u svakom slučaju

Pa ako imas spdif IN na kompu onda digitalno vezes a zvuk analogno sa kompa dalje za out, samo sto onda mora pc non stop da radi

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Znači ipak bi moglo da radi kada bih imao zvučnu koja ima spdif in?
ako dobro kapiram, sa tv spdif out na pc spdif in, a sa zvučnika audio in na pc audio out i to bi trebalo da reši problem, pod uslovom da je pc uključen? valjda se nisam nešto žešće nalupetao sada :slight_smile: Ne razumem se, šta ću…

Imas set top box?

Ja sam muku mucio sa time ali sam uspeo da resim (povezao zvucnike sa TVom preko set top boxa, a kad hocu xbox one da povezem onda promenim adapter sa xboxa na zvucnije).

Kakav izlaz ima ps4 za zvuk?

opticki toslink ili HDMI, nema vise analogno nigde, a i dosta se gubi na kvalitetu kod analogne veze, sve je sada digitalni, opticki toslink je na svim uredjajima, vecina danasnjih TV-a imaju njega kao izlaz…

samo je problem sto PC zvucnici su analogni maltene uvek, tj ove nize serije, skuplje serije ima po koji sa toslinkom

a sve bi bilo idealno da moj tv ima onaj mali, celog mog života nebitni izlaz za sluške :slight_smile:

procitaj ceo post iznad, i da ga ima imao bi sum i gubitak kvaliteta, ne bi bilo kako treba, cuo bi se zvuk ali ne kako valja, javilo bi se zujanje na vecim jacinama…

been there done that :slight_smile:

nista bez AV risivera veruj mi, povezes boga oca posle kako god hoces

Probao sam kod devojke zvučnike na Samsung nekom novom led tv-u (koji ima analog), odličan je bio zvuk, i na tv-u i na konzoli i na filmovima koje smo puštali preko usb.
P.S. da se razumemo, nisam neki veliki poznavalac zvuka na tim boljim zvučnicima, tako da ovo što je meni super, tebi bi možda bilo bezveze, ali sve je lepo radilo, a av risiver mi je skupa igračka… izgleda da ću uskoro da menjam tv ili da jurim zvucnu sa spdif in, ne znam koliko to uopšte može da košta…

1 Like

Ja sam sa ovim resio problem:

20e je preko KP. Iz xbox spdif kabal u ovaj konverter, a iz zvucnika u ovo cudo

i ova dva cinca u onaj konverter, i sljaka. Opet je bolji zvuk nego sa TVa.

moze i to da resi problem, nego ja samo kazem da sam licno koristio pre tu varijantu analogno na 5.1 logitech zvucnike i cuje se sum i sve, i to sam jos koristio deblje kablove, pozlacene konektore i sve zivo, jednostavno nije cist zvuk… No tu vazi pravilo koliko para toliko muzike, bukvalno

Upravo tako.
Mada, kazem ti, s’obzirom na to da je TV kinez, kad gledam tekmu sa zvucnicima, neuporedivo je bolje. Moram ti priznati da je kvalitet mnogo bolji nego sto sam ocekivao. Pogotovo zbog konvertovanja dig. na anal.

pa u odnosu na to sta daje tv bilo koji zvucnik ima da da uvek bolji zvuk heheheh, a kad se covek jednom na vuce na bolji zvuk nema nazad… meni totalno bedak da gledam film npr ako nije 5.1 i to ono pravilno da se ljudi cuju samo na centralnom kako i treba, a sve resto na okolnim po potrebi kako koji, pa kad proleti avion ili ti se neko sunja iza ledja sve zivo znas :smiley:

sa ovim adapterom bih mogao zvuk sa tv-a da prebacim na zvučnike?
znaci iz spdif out sa tv na adapter, a onda ovaj mali kabl i na kraju zvucnike na njega?

inače našao sam i ovako nešto
http://www.itsvet.com/proizvod/icidu-pci-7.1-soundcard/comp_comp_soundcard/896/143

mogu li sa ovom zvučnom da rešim problem? piše da ima spdif in

Upravo to. Battlefield 4 expirience sa zvucnicima - fenomenalno! :smiley:

neces moci da resis sa ovom muzickom jer mnogi mesaju ono kod tebe nije SPDIF nego COAX DIGITAL, a vecina njih mesa to sa kockastim TOSLINK-om, jer oba nazivacju SPDIF a u stvari nisu…

tako da otpada ti muzicka, idi bolje na ono resenje sa ovim konvertorom, jer ima digitalni coax a i toslink (opticki)

Ništa onda, probaću konverter, pa javljam na šta je ispalo. hvala :slight_smile: