Potrebna pomoć Xbox 360 Slim

Imam xbox 360 slim kupljen pre dve godine kod vas u xboxrepublici konzola je radila super medjutim u zadnje vreme kada ubacim igricu u konzolu i pokrenem je ona radi bez problema ali posle nekog vremena kada hocu ponovo da udjem u tu igricu nece da je pokrene izaberem igricu i stiskam A ali se nista ne desava cak i neke od igrica koje su ranije ubacene u konzolu i radile su vise nece da se pokrenu.Sve u svemu neke igrice hoce da pokrene a neke ne nije mi jasno zbog cega se to desava pa bih vas zamolio za pomoc ako neko zna u cemu je problem?

Ćao Miloše, prvo bih te zamolio da kažeš kakva je tačno konzola u pitanju, da li sa RGH ili samo LT 3.0 (ili oba naravno) po tvom pisanju predpostavljam da je problem sa pokretanjem igara sa diska? Ispravi me ako grešim… Daj što više informacija pa će ti neko pomoći sigurno…

1 Like

RGH konzola je u pitanju igre pokrecem sa harda desava se da neke igrice koje su na hardu konzole rade i mogu da se igraju a neke rade kada ih ubacim na hard konzole ali pri sledecem ukljucivanju konzole vise ne mogu da ih pokrenem.Nije mi jasno kako rade kada ih ubacim na hard konzole a sutra dan kada hocu ponovo da igram tu igricu nece da se pokrene igrica

Koji je dashboard u pitanju, Aurora ili Freestyle? Šta se tačno dešava kada pokreneš igru i kako pokrećeš igru? Jesi probao možda preko file managera?

Harddisk je verovatno problem, proveri sa nekim programom ispravnost harddiskova. To je ono sto ki pada napamet ovako.

Pogledaj post iznad takodje.

Freestile dashboard je u pitanju desava se da neke igrice rade bez problema a neke kada ih ubacim na hard konzole rade posle prebacivanja ali pri sledecem ukljucivanju konzole nece da se pokrenu.Znaci izaberem igru i pritisnem dugme A da je pokrenem ali se nista ne desava ne pokrece igricu.Igrice pokrecem tako sto idem na Library- Xbox 360 games izaberem igru i pritisnem dugme A.

Probaj ponovo da skeniraš folder sa igrama, ako to ne uspe, onda promeni jedno slovo u folderu gde smeštaš igre (na primer ako je folder “games” ti ga reimenuj u “games1” npr). Onda skeniraš tako što ubaciš u putanju taj novi folder i trebale bi da ti se pojave sve igre iz foldera i startuju bez problema.

To sam bas hteo da mu napisem.

Koliko sam/smo sada ukapirali tebi igre nisu ubacene u bazu od FSD/aurore, svakinput sa drugog mesta ucitavas a nije u contentu lepo ubaceno. Kada ubacis igre skeniras putanje gde si ubacio igre da izbaci novi sadrzaj. Ako nista obrises putanju i ubacis opet i on ti izlista sve. Probas reset pa javi sta se desilo, nemoj da imas fsd i na fleshu, internom hdd i eksternom, i ja bi se zbunio :slight_smile:

Preimenovao sam folder i skenirao,nakon toga kada sam usao u xbox 360 games vidim da mi je napravilo duplikat od svake igrice, znaci po dve iste igrice stim sto taj duplikat nece da pokrene a original hoce tako da sam pobrisao te duplikate ubacio novu igricu restartovao konzolu i igrica radi.Cini mi se da je svaki put posle ubacivanja igrice na hrad konzole pustalo original koji radi a pri sledecem ukljucivanju konzole zameni za taj duplikat koji ne radi ne znam ni sam kako.Hvala na pomoci javljam ako dodje do nekih promena

Nesto si ti zeznuo sa putanjama, to mi je palo prvo na pamet ali mi je cudno sto su se pojavile.igre u library ako nisu ok putanje… Ako mozes proveri sve, oazi gde si kopirao igre i namesti putanje za games i content, sve bi trebalo da je ok

obrisi sve putanje iz FSD-aurore resetuj konzolu i ubaci ponovo.

Dobre su putanje bile hdd-igre izgleda da je konzola sama nesto pobutala uglavnom ubacio sam dve nove igrice na hdd konzole pojavljuju se gde treba i rade super izgleda da je promena imena foldera i skeniranje resilo problem.Hvala svima na odgovorima i pomoci

1 Like

Zdravo, imam odavno xbox 360 slim rgh, do skoro je radila ok, ali pocela je slabije da mi dize sistem i na kraju uopste ga vise nije htjela dizati, tj cuje se da glicuje i treperi lampica ali nista, onda sam kupio drugi takodje slim rgh zbog djece, ali sad imam problem sa njim nece masu igrica da mi pusti, pise Game error, da moram da skinem druge igrice, ne znam sta da radim vise, pokusavam da stupim u kontakt sa ljudima iz ove struke ali nikako ne mogu broj telefona da nadjem da vidim da li mi mogu pomoci…