Portal 2

Zanimljivo je i to sto ima mnooogo zanimljivih skrivenih soba,sa natpisima po zidovima :slight_smile: Co-op jos nisam stigao da odigram,vise se igra basket zbog lepog vremena…

Nisam je puno igrao zbog nedostatka vremena al igra je jako zanimljiva! Bas za razmisljanje i ima neki svoj smek… Preporucujem svima

Ljudi koja je poenta ove igre? Gledam na youtubu gameplay, i nikako da shvatim. Koliko vidim, nikakvog pucanja nema, sve busis neke rupe po zidovim da bi negde prosao itd…

Pa samo ime ti kaze, pravis portale da bi izaso iz prostorije.
Meni se uopste ne svidja igra.
Koliko sam video ovo se svidja samo 30+ PC geekovima.


sent by tapatalk

:fubar: Meni je igra preterana , zanimljiva, narocito co-op , trazi od igraca da malo razmislja , i to je razlog zasto se nekim ljudima ne svidja , nije divoljno zaglupljujuca . ._.

Ja nisam tridesetogodisnjak (niti cu biti narednih 15 godina), i mislim da je ova igra jedna od najboljih u ovoj godini Igra trazi da ukljucite mozak, i da stvarno razmisljate sta cete da uradite, pogotovo pri kraju igre, ja pizdin, treba mi po pola sata da shvatim sta treba da uradim, za razliku od najobicnijeg COD-a, koji je sami idi pucaj tog i tog, Portal 2 je najbolji primer pravog FPS-a, bas kao i HL2.

Polako zavrsavam igru i mogu reci da me je iznenadila, igrao sam keca pre 4 godine kada je i izasla (jedna od retkih igara koje imam original), ali mi se nikad nije svidela jer nisam mogao da shvatim sta treba da radim i koja je poenta svega toga. Sad igram Portal 1 i 2 uporedo i mogu reci da mi je kec malo drazi nego dvojka.

Sve jedno, i prvi i drugi deo zasluzuju cistu 10.

Pohvalno razmisljanje za jednog petnaestogodisnjaka! :slight_smile:

Wheatley razbija,stvarno me je nasmejao dosta puta.Ne znam da li sam blizu kraja,ko je zavrsio igru bi mogao da mi kaze.

Trenutno tek trebam da se “upoznam” za onim narandzastim gelom,zavrsio sam valjda plavi,sad sam u nekoj ALFA pump station :slight_smile:

Zaista me je igra iznenadila kada se desilo ono sa GLaDOS,nisam ocekivao.Trenutno mi nije mnogo tesko,mada sam zapeo u gorepomenutoj stanici.Odlicna igra.

Pa negde si na sredini igre. Portal 2 ima 9 chaptera (10 ako racunas boss fight i endings). Videces kad dodjes do sedmog chaptera, ima da se namucis, mene je glava bolela od silnog razmisljanja i razgledanja okoline da bih shvatio sta treba da uradim.

Evo jedan klip koji sam nasao, preporucio bih vam da ovo uradite kad stignete do tog dela, jer cete dobiti 30G.

Treba da mu pobegnete i kad vam on kaze da se vratite i da skocite u onu rupu ili sta vec, vi ga poslusajte i dobicete achievement, i posle cete morati ispocetka taj mali deo da uradite, ali onda samo nastavite da bezite

btw. Ovo je na chapter-u 9, tako da ne bih vam preporucio da gledate klip ako niste stigli barem do 6-7 chaptera.

Mislim da portal 2 ne zasluzuje bas toliko hvalospeva, ali je dobra zabava, pogotovu u coopu (animacije robota su komicne). Od pocetka je izazovniji i kompleksniji nego singl zbog 4 portala, a osecaj zajednickog resavanja problema i timskog rada je dobra promena posle kompetitivnog multipleja.

I ladno su vec napravili aplikaciju za Android sa video walktrough-om za svaki level! Naravno, nisam je koristio do sada, ali… cisto da se nadje pri ruci. :slight_smile:

Evo jedna, pomalo tuzna informacija, vezana za Valve :

Portal 2 je vjerovatno zadnja singleplayer igra koju je Valve napravio, informacija je koju je osnivač firme, Gabe Newell, navodno proslijedio gamerskom novinaru Geoffu Keighleyu, koji je imao pristup procesu izrade Portala 2. Valve još uvijek nije siguran kako će tačno izbaciti isključivi singleplayer u svojim budućim igrama, ali sve su šanse da se to desi kroz razne kooperativne modove, slično kao u Left 4 Dead.

Ovim nade da će se eventualni Half-Life 3 vratiti nadrealno samotnom i intimnom gameplayu prvog dijela definitivno umiru.

Inače, Keighley je objavio i zanimljiv podatak da Portal 2 u početku izrade uopšte nije trebao imati portale, te je, kao prequel prvom dijelu, bio smješten u '50. godine prošlog stoljeća. Sve to daje kredibilitet njegovim tvrdnjama u vezi Valveovih planova.

Nas samo zanima - zašto? Singleplayer igre ovog razvojnog tima su se uvijek odlično prodavale.

mnogo dobra igra, jedna od retkih u poslednje vreme koja mi je držala toliko pažnju. preporuka svima koji vole mozgalice

Nadam se iskreno da je ovo samo losa glasina.Ja od originala samo njihove igre kupujem(jedini izuzetak u poslednje vreme je ME triologija),jer su oni mene “kupili” sa HL i HL2,a posle i dodatno sa L4D,Portalom,TF2…Ljudi su majstori zanata svog,i ne vidim jedan razlog zasto bi postupili ovako.

E da, i ja sam to procitao. Koga zanima kako su pravili Portal 2, a ima ipad, moze za dva dolara da kupi ovu “behind the scenes” knjigu/app, sta li je. Vredi. Svasta zanimljivo sam saznao, pre svega koliko je zapravo bilo tesko osmisliti nastavak vredan originala. Koliko je tu losih ideja palo u vodu…

Sto se izjave o poslednjoj sp kampanji tice, nekako ne verujem da ce nas Valve izneveriti po pitanju Half Lifea, pa majku mu znaju valjda da moraju nesto da nam daju posle toliko godina cekanja.

Napokon sam zavrsio SP,definitivno nisam ono ocekivao :slight_smile: Sve u svemu,ovo je igra,ne samo mozgalica za razliku od prvog dela.Dosta je bolja igra,bolja je prica,zanimljiviji zadaci…Sve u svemu,i vise nego dostojan naslednik.

igra je bas dobro, nekada dobro dodje odigrati ovako nesto posle nekog RPGa, Akcije…a da je teska, teska je…tj vise komplikovava nego teska ali ok, navikne se covek…nego onaj sarkasticni robot me jako podseca na Jansena iz Lost Odyssey :slight_smile:

prava igra za prave igrace,sve pohvale…

Mislim sta reci, ocene potvrdjuju celu nasu diskusiju :):
Portal 2 for Xbox 360 Reviews, Ratings, Credits, and More at Metacritic
Portal 2 for Xbox 360 - GameRankings

Au po ovome ovo je najbolja igra na Xboxu iz 2011,a 2 igra za sve ukupno iz 2011.

Igru sam zavrsio i fenomenalna je. Preporuka svima koji je jos nisu probali