Popravi grešku kada xbox 360 ne prepoznaje HDD!

Pozdrav svima, ako čitate ovaj tutorijal ili ste pokvarili vaš HDD ili se bavite opravkom xbox 360 treće nema :slight_smile:
Ovo bi trebalo staviti kao STICKY temu, ako je već negde ima neka se moja obriše ako je ista…

Verovatno vam se desilo kada povežete vaš xbox 360 HDD na PC ili ga startujete preko pogrešnog xplorer360 da vam HDD više ne radi na xbox 360… Velika je zabluda da je sve izgubljeno i da možete samo da ga bacite… TO UOPŠTE NIJE TAČNO…
ŠTA SE ZAPRAVO TU DOGODILO??? Xbox 360 je napravljen tako da prepoznaje svoj HDD po određenom sektoru na HDD… E sad, kompjuter ima običaj da ubaci HPA ili ti “Host Protected Area” na HDD koji nije vidljiv za “obične smrtnike” :slight_smile: Samim tim kada je on to ubacio, pomeraju se sektori na xbox 360 HDD i to ga cini da više ne radi na xbox 360… Ono što treba ovde uraditi da bi vaš hard disk ponovo radio jeste da se IZBRIŠE HPA SA XBOX 360 HDD-a, AMIN :smiley:
Ne treba vam xbox 360 kabel, jer ako je HDD na pc-u postao “pokvaren” tu će biti i popravljen :slight_smile:
Zašto se nekim ljudima ovo dešava a nekima ne??? Problem nije xplorer360, pravi problem je do matične ploče… Matična ploča je ta koja daje komandu da li će na HDD da napravi HPA sa određenim podacima ili ne…

DA POČNEMO:
Trebaće vam sledeći program:

  • MHDD

Možete skinuti program odavde:
http://hddguru.com/download/software/mhdd/
Ili skinuti “Hirens Boot CD” ima na torrentu i narezati na obican cd pa pokrenuti preko boot i tu ima program MHDD to je najbolja opcija…

Ovako:

  1. Povezite vaš originalni xbox 360 HDD za pc preko SATA kablova i naravno utaknite i struju ne samo sata kabel :).
  2. Startujte PC i neka pokrene BOOT FROM CD OR USB… “Hirens Boot CD” ili MHDD sa CD-a ili USB-a u zavisnosti sta ste izabrali od opcija koje sam ponudio…
  3. Ako ste koristili “Hirens Boot CD” onda nadjite MHDD i pokrenite ga.
  4. Ako MHDD ne startuje automatski sa usb stika ili cd-a,ukucajte: MHDD i pritisnite enter, to je ako nije preko “Hirens Boot CD”.
  5. MHDD će identifikovati HDD-ove zakačene na PC. Na primer:
    3. FUJITSU MHV2020BH 0093002C NWxxxxxxxxxx 39,067,967
    Moj lični savet je da otkačite vaš PC HDD i sve jedinice osim CD roma i xbox 360 HDD da budu povezani na PC dok ovo radite…
  6. Ukucajte na izboru broj koji odgovara xbox 360 HDD i pritisnite Enter. (u ovom slučaju je to broj 3)
  7. Sada će te dobiti plavu liniju:
    MHDD>
    Ukucajte: NHPA (i pritisnite Enter)
  8. Izbaci će "Do you want to set Native LBA address (y/N)? - ukucajte: Y
  9. Native Maximum LBA address: 39070079 Continue (y/N)? - type Y (ove vrednosti će biti različite u zavisnosti od HDD-a na 60GB ili 120GB Diskovima itd…)
  10. Dobićete sledeću poruku:
    Fail. Try to re-power HDD.
    Done.
  11. Isključite kabel koji napaja struju u vaš xbox 360 hdd
  12. Čekajte 10 sekundi
  13. Sada opet utaknite kabel koji napaja struju u HDD od xbox 360.
  14. ukucajte NHPA (i pritisnite Enter)
  15. Do you want to set Native LBA address (y/N)? - ukucajte: Y
  16. Dobićete sledeću poruku:
    Working …
    Done.
  17. Sada isključite kabel koji napaja strujom pa onda SATA kabel sa vašeg xbox 360 HDD (Baš tim redom: prvo kabel koji napaja struju, onda SATA kabel) E sad vratite vaš xbox 360 HDD u xbox 360.

I JEL RADI??? :slight_smile: OPA BATO NIJE UGINUO :slight_smile:
Ovakav poremećaj se nikada ne može desiti kod hakovanih hard diskova, samo se događa kod original xbox 360 hard diskova
Ovo je jedini način da se u HDD ne poremeti LBA tako što će matična ploča ubaciti HPA u xbox 360 HDD… Kažem jedini, zato što kada bi ostavili xbox 360 HDD i restartovali kompjuter matična ploča bi opet ubacila HPA na HDD i poremetila LBA što nama i pravi smetnje da “hard disk više ne radi” na xbox 360…

NAPOMENA: MOŽE SE DESITI DA VAM NE PREPOZNAJE HDD ILI PRAVI NEKI PROBLEM, AKO JE TO PROBAJTE NA SVE SATA KABLOVE KOJE IMATE DA POVEŽETE, MOŽDA ĆE NA NEKOM HTETI, AKO NE PROBAJTE NA DRUGIM RAČUNARIMA… RADI 100%, SAMO KAŽEM NEKE MATIČNE NEĆE DA PREPOZNAJU ILI DOPUSTE OVAJ PROCES…
Uživaj te i nadam se da sam nekima, ako ne i mnogima pomogao…
Nek ide u STICKY ako već nema ovako nešto…

Ja ovakav problem nisam iskusio niti zam video da radi ovako nesto, sem na nesrecnom hdd pred crkavanje da pravi haos ovako je sve radilo uredno na HDD-ovima originalima. Da ti nemas neke opcije u sistemu aktivirane sto ti rade to na HDD-u ?
Pogledai ti opcije po biosu i windows sta ti radi :wink:

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Ja sam kacio mali milion hardova na 4 razlicita kompa, totalno razlicit hardver… Nikad problema… Ali lepo je znati da ima spasa ako neko zezne nesto :wink:

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Jednom sam imao vaj problem, DAVNO… Kao sto rekoh, nema to veze sa windows-om ili podesavanjima, jednostavno to je pravilo nekih maticnih ploca da upisu na hdd HPA, i time poremete LBA, samim tim hard disk vise nije prepoznatljiv u xbox360… Sada imam rgh i 1tb hdd tako da… Al dobro je napisati za one kojima se desilo ili im se desi da znaju sa spas postoji… :slight_smile:

Pozdravm, ja imam malo drugaciji problem (ili mozda isti jbmli ga) naime kupio sam juce xbox 360, ima hard u sebi, i prepoznaje ga, ali trazi da se formatira, kad odemo tamo u podesavanja, i formatiram ga, sve ocita do kraja, ne isbaci nikakvu gresku, ali ostane unformatted. Jel zna neko o cemu je rec, kako bih mogao otkloniti kvar, jel ista procedura kao gore pomenuta?