Pomoc u vezi Power Adapter-a za LCD Monitor

Pozdrav, imam ogroman problem koji traje vec nekoliko godina, a nikako ne mogu da ga resim, pa sam odlucio da postavim ovde da vidim da li neko ima resenje. Problem je u mom Power Adapter-u za LCD Monitor. Izgled adapter-a je slican ovom:


E sad, da predjem na problem (nameravao sam da postavim snimak jer bi tako sve bilo jasno, ali mobilni mi je riknuo i komp ne moze uopste da ga vidi kad ga priljucim USB-om), a to je da slika na monitor-u konstantno nestaje kad je toplo (pod time mislim leti, kad su velike temperature), sve postane crno na kratko (tacnije uvek traje 2 sekunde), pa se slika vrati i tako opet i opet. Vreme nestajanja slike je uvek drugacije (osim kad slika ponovo nestane istog trenutka kad se vrati). Adapter, kad upalim komp, uvek pravi tihi pistajuci zvuk, ali kad slika nestane i taj zvuk isto nestane, i naravno vrati se sa slikom, i tako uvek.

Mislim da je problem poceo zbog toga sto sam prosuo vodu po adapter-u, ali nije odmah, tek mozda godinu dana kasnije, pa zbog toga sumnjam da je problem u tome. Takodje me zanima da li neko zna gde ima da se kupe takvi adapteri, ako se ne moze popraviti, posto sam trazio po internetu i nigde nisam mogao naci. Nadam se da sam uspeo da objasnim kako treba. Hvala unapred.

NAdji bilo koji adapter koji odgovara specifikacije na poledjini adaptera kao ovo sto se vidi na slici. Moguce da je nesto u uredjaju LCD otislo od adaptera ako je propustio neki nestabilan signal.

Znaci, moze obican adapter, ali kako to? Ja imam nekoliko njih ali oni su manji od ovog, i problem je sto nijedan nema potpuno iste specifikacije. Plasim se da ako odsecem kabal od ovoga (kabal koji se prokljucuje u monitor), da posle nece hteti raditi. Jednostavno bi hteo da kupim prokleti adapter ali nigde ne mogu da ga nadjem, i da zavrsim sa tim.

Mislim da sam ti napisao samo sa istim speciifikacijama isti V, struja u A ista ili veca. Ne moze slabiji nece raditi!

Idi na buvljak barem toga ima po BGu, pa nadji od necega, tako sam ja nasao za ono sto mi je trebalo.

Mnogo bolje ti je da pozajmis od nekoga adapter da vidis da li je do njega, vrlo verovatno je da nije do adaptera.

Hteo sam to, ali niko nema takav adapter, kod svih je ili drugaciji (jaci) ili imaju onaj sto je valjda ugradjen u sam monitor, pa samo prikljuce kablom u struju. I siguran sam da je adapter u pitanju posto sam ga bio otvorio ranije i neki delovi su poprilicno otopljeni/sprzeni, zato znam da je u njemu problem.

bitno je da je napon na adapteru isti kao tvoj(V), sturuja mora da bude ista ili veca (A), sve to gledas na output.

E izgleda nista od toga. Na Power Adapter-u napon je 12V, a struja 3.3A. A na ovom sto sam nasao je napon isto 12V, ali struja je samo 3A. To znaci da ne moze, nema dovoljno struje. A sta je sa INPUT-om, jer to mora biti isto ili ne mora?

imput u evropi je do 240V i svi uredjaju imaju isti input i svi rade samo je bitan napon na izlazu adaptera da je NPR 3.3A ili vise on nece da vice vise ali ce raditi. Nisam siguran da li bi radio 3A mozda i bi on uvek ima malo vise struje. Ja sam nasao nekin motorolin punjac za toki voki, meni trebalo 12V 1A nasao sam sa 1.3A i radi normalno visak struje nije problem. NApon isto ali bolje da kaze 12V pa uvek to bude malo vise na Multimetru.

OK, hvala ti najlepse sto si odvojio vreme za ovo. :rock: Pokusacu pa ako uspe uspe, a ako ne, onda cu nastaviti da trazim, nema mi druge. Sto se mene tice, moze LOCK. :da:

Nema tu viska struje, vec ce jaci adapter moci da isporuci vise ampera, odnosno potrosac ce moci vise da povuce. Voltaza ja bitna, a amperi treba da budu tu negde. Pitanje je da li taj monitor i dolazi do 3A struje. Slabiji adapter ce mozda da pregori. Mozda, ako je mnogo slabiji.