Pomoc u vezi kupovine Torx T8 srafcigera

Pozdrav, za pocetak se izvinjavam ako sam mozda postavio pitanje u pogresnom delu foruma, ali posto ovo ima veze sa RGH-ovanom konzolom, mislim da je ovde ipak u redu. Isto tako mislim da informacije o mojoj konzoli prema sablonu ovde stvarno nisu potrebne.

E sad, da predjem na stvar. Posto vec neko vreme zelim da ocistim svoju konzolu od prasine koje se do sada vec poprilicno nakupilo, ja to ne mogu da uradim jer nemam taj Torx T8 srafciger koji je potreban. Posto nemam druge opcije nego da ga porucim preko neta, ja sam nasao na AutoAlati.rs sajtu ono sto trazim (barem mislim), ali nisam siguran da li je to to. Pa rekoh ajd da ja ipak pitam ovde koji od ova tri srafcigera ce odraditi posao. Isto tako ako postoji neko bolje mesto (ili sajt) da se taj srafciger kupi, slobodno recite, meni je vazno samo da njega kupim, i ako je moguce sto povoljnije. Evo i linka:

http://www.autoalati.rs/search/node/Torx%20T8

Hvala unapred.

T8 ti treba samo ako ces da skidas CLAMP-ove sa CPU-a i GPU-a, za ostalo ide T10, a zarad ciscenja clampovi se ne diraju uopste nema potrebe jer se ispod ploce do sada nikada nije uvukla prasina

Znaci da bi mogao da skinem drugi deo plastike koji je spojen crnim srafovima za metalno kuciste i tu metalnu plocu da dodjem do ventilatora da ga ocistim, treba mi T10? Hocel’ ovaj moci odraditi pisao:

http://www.autoalati.rs/autoalati/precizni-srafcigeri/torx-precizni-srafciger-t10-75mm-duzine

Da T10 torex

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

kao sto sam ti vec rekao, za otvaranje konzole T10, za clampove T8, za gamepad T8 Security (ima rupicu u sredini glave, posto sam sraf ima iglicu, tako da ne moze obican T8)

Mislim da je to ovaj sa slike tj da ima rupicu u glavi za strafove sa iglicom. U svakom slucaju mozes da ih kontaktiras i pitas . T8 je isto za skidanje RF plocice za paljenje i gasenje konzole, T10 i T8 imaju siroku primenu kao kljuc 10 :slight_smile:

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

Ahhhhh, prokleti Microsoft, nisu mogli ko sav normalan svet da stave obicne srafove za koje mozes naci srafciger na svakom cosku, nego su morali da pametuju i stave ove. Izgleda da mi nema druge nego da nadjem komplet negde pa da to kupim, jer u suprotnom mogu zaboraviti na ciscenje. Sta reci vise nego hvala vam na odgovorima, sto se mene tice, moze LOCK.

T8 kao za inat retko kada ima u kompletu, svi kompleti su ti u 99% slucajeva T10 15 20 25

Mali uredjaji veliki uredjaji i delovi sve ima svoje i za sta se koristi, zato PHILIPS stafciger( + filipsova inovacija) najbolji.
Ima dosta cudnih oblika neki danas pocinju sve vise da se koriste… Inovacije…

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

Ej samo da javim da sam uspeo da otvorim konzolu i bez Torx srafcigera. Nasao sam hvala Bogu u garazi mali srafciger koji je iste velicine kao i ti crni dugacki srafovi koji drze kuciste, naravno ove ostale nisam mogao skinuti jer su suvise maleni ali to mi nije ni vazno toliko.

Moram priznati da mi je ovaj lepo uradio RGH, sve uredno, cisto, samo mi je malo krivo sto nisam mogao da vidim dolju stranu ploce da vidim kako izgleda tamo, ali nema veze, drugi put.

Tako da, za one koji ne znaju, ne treba vam sveti Torx srafciger da biste mogli ocistiti konzolu.