Pomoc u vezi kupovine laptop-a

E ovako, posto u roku od mesec dana treba da uzmem neki laptop i imam budzet od 700e, trebaju mi neki vasi predlozi u odabiru.Ne razumem se u ove nove procesore intel i 20 sa turbo bustovima i slicno.Bitno mi je da ima dobru graficku (koliko je to moguce za laptop)i solidan procesor.Jeste da mi nece sluziti preterano za igre posto uzimam i konzolu uskoro, ali da moze da pokrene nove naslove.

Laptop Centar ~ Laptop ra?unari ~ DELL 3537 i7-4500U/8/1T/AMD/Black
AMD Radeon HD 8850M - NotebookCheck.net Tech Batlefield 4 na high tera u 30 fps-a

DELL Dell Inspiron 5737 17.3",Intel Core i5-4200U/4GB/500GB/AMD HD8870M 2GB/DVDRW/Cam - PC Practic jeftinija varijanta sa sa jacom grafom Crysis 3 (2013) low: 53.6 58.8 ~ 56 fps med.: 32.6 39.2 ~ 36 fps high: 22.4 26.5 ~ 24 fps ultra: 9.4 10.8 ~ 10 fps
AMD Radeon HD 8870M - NotebookCheck.net Tech

DELL Dell Inspiron 3737 17.3" Intel Core i7-4500U/8GB/1TB/AMD HD8870M 2GB/BT/LAN/HDMI - PC Practic

Svi ovi procesori su dual core, kakvi su ne znam?

Moja preporuka je druga varijanta, bolje po meni ne moze. Ili pare ili jare u tvom slucaju;) Budzet ti je na granici nit tamo, nit ovamo :wink:

Moja je preporuka svima koji krenu u kupovinu laptopa da ako im stvarno ne treba da ne kupuju. Sedi i realno razmisli treba li to tebi. Putujes cesto ili ides negde sa kompom? Laptop je cisto bacanje para. uvek za iste pare mozes da kupis 5x bolji normalan komp. A ako ti treba za posao onda lepo kupis neki biznis laptop bez graficke neke itd i on ce trajati mnogo duze za manje pare. Opet za te pare niti ces imati neku dobru masinu za igre a bacio si brdo para a kazes da kupujes konzolu. Sedi lepo i razmisli sta hoces? Baci na papir kakva zver moze da se uzme za te pare u desktop varijanti.

Slazem se. Ako ces imati konzolu, uopste ti ne treba to bacanje para. Laptop od 300 evra i ps4 od 400 evra, pa ti vidi :stuck_out_tongue:

Problem je u tome sto dobijam pare na poklon samo zbog kupovine laptopa…znaci dobijam ga kao za fax i receno mi je da moram da potrosim 700e na njega.Mislite da nisam razmisljao da uzmem kuciste koje bi bilo bruka za te pare :slight_smile:

Inace Danijele hvala na odgovoru ! :slight_smile:

Pa kupi laptop i otkucaj kod nekog drugara fiskalni za 700e :smiley: Ako ti je za faks laptop, sumnjam da ce ti trebati taj od 700e. Ako ipak uzmes, barem ces imati bolji fps u igrama, pa kad je dosadno na predavanjima…

Nezgodna situacija. Pa ili kupi neki za manje para pa ga provuci nekako kao taj skupi ili probaj da objasnis prednosti desktop racunara ili jednostavno skucaj tih 700e u neki laptop i sta da se radi. Imaces jak komp za neko vreme.

Laptop je za torentovanje zakon naprimer moj radi maltene 2 godine 24 sata mnogo su superjorniji što se pouzdanosti tiče od klasične PC konfiguracije sve je nekako izbalansirano + može da radi kad nestane struje plus mnogo je manje troši to je bitno kad mašina treba da radi 24 sata ja laptop obožavam nikad se nebi vratio na klasičnu PC konfiguraciju za igre koristim isključivo konzole.
Zato slobodno uloži više para ja nebi žalio tih 700 evra da uložim jednostavno zakon je.

Po meni ja bih u tom slucaju dodao jos 100-200 evra i kupio laptop sa 4 core. Nekako mi je preskupo 650-700 za 2 core. Nemam srca da dam tolku kintu za 2 core, nadam se da smo ti pomogli i jos jednom, zalosno je baciti tolke pare na 2 CORE.

Drugo sto je vrlo bitno, a to je da ti treba za faks u tom slucaju nosis laptop od najmanje 700 evra, ej pa bre moras da pazis na njega ko oci u glavi od lopova :fubar: Bio bih non stop pod stresom.
PS: fotosopiraj racun:angel

Ja sam mislio da su procesori sa 4 jezgra :S Ne razumem se u ove nove ali recimo mislio sam da je i7 3632QM do 3.2GHz sa 4 jezgra … bas sam u problemu moracu nesto da smislim.Niko od mojih meni nece gledati specifikaciju racunara ali problem je sto idem sa tom osobom koja mi daje pare da kupim :smiley:

Tako je i kod mene ne secam se kad sam ga zadnji put ugasio…

Ti se dogovori sa prodavcem da ti da drugi racun :):):slight_smile:

Spam ako hoces pouzdan LAPTOP oko 700evra imas LENOVO, to je najpouzdanije sto mozes da dobijes kod nas, najmanji broj kvarova i reklamacija za tu cifru vrh je laptop.

Meni su nekako tosibini najbolji, znam posto brat ima jedan koji je platio pre 2 godine 90,000 (imao je veci budzet nije fer :smiley: ) Kuciste je bas kvalitetno,i danas kao da je tek kupljen.Meni i nije toliko bitno da li je Dell,Lenovo ili slicno…iste su komponente ali mislim da tosiba malo preteruje sa cenama jer ista konfiguracija se nalazi u Dell-ovom laptopu za 10,000 manje…

Za te pare ces moci da dobijes najace performanse u Lenovu. Ali i to nije slucajno. Lenovo je danas tesko djubre i bleda senka onoga sto je nekada IBM bio. Kvalitet izrade na nivou onoga ko ga i pravi tj braca kinezi koji su kupili taj brend. Dell malo ipak daje bolji kvalitet od Lenova. Dok je Toshiba definitivno za klasu iznad svih i po kvalitetu izrade i svemu. Slozicete se da je kvalitet izrade na laptop racunarima veoma bitan. Ko je malo radio sa novijim racunarima znace da ih prave sramno, pucaju im sarke za monitor zato sto su ocajnog kvaliteta gde je plastika zakacena za plastiku bez ikakvih metalnih delova. Gde sarke stradaju posle duze upotrebe odnosno otvaranja i zatvaranja i popravak je manje vise nemoguc! Pre 3 god sam uzeo bratu jedan Lenovo cifra je bila oko 800e i za te pare je dobio jedno tesko djubre.
Lenovo ti je spolja gladac iznutra jadac.

A koje serije toshibe se prodaju u srbiji najveci trash nema budzet za qosmio to je visoka klasa a nize nema u srbiji, ne znam da li ima P klase …

Ne znam koju seriju Lenova si uzeo pa ti bas naletela koska.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da je bese G serija ali nema nikakve veze. Svi su krs teski. Moj kum ima servise racunara i ne bi verovali koliko su ocajni svi ovi novi lenovo laptopovi i koliko njih dolazi sa izlomljenim sarkama. Jedino sto moze da se onda uradi ili da se kupi celo novo kuciste ili da se nekako fiksira i onda gubi ceo smisao. Brdo i Dell-ova dolazi. A najvise crkavaju malo jace i skuplje masine. Gde su nagurali jaku grafiku proc itd… Sve to skracuje vek. Pa su veliki ekrani oko 17" pa im kucista pucaju itd… Onaj krs najgori koji kosta 30000din u metrou ima da sahrani sve te “gejmerske”
I to sto ovde neki pricaju da su laptopovi idealni da konstantno rade su nebuloze za orden! Desktop racunar uvek moze duze da radi i izdrzi i svako ko ista zna o racunarima nece ni razmisljati u tom pravcu. Sto se potrosnje tice, desktop kada padne u idle i kada ugasis monitor trosi presmesno malo struje.

Da ne otvaram novi thread, nastaviću ovde.
Elem, treba da pomognemo mom drugaru u izboru laptopa. Moramo da ispoštujemo dva kriterijuma. Laptop mora biti do 50.000 dinara i mora biti iz WinWin-a.
On bi ga koristio za neke redovne potrebe, plus ponekada da zaigra nešto.
Hvala unapred!

Evo gde smo stigli do sada:
FUJITSU LifeBook AH532

LENOVO G505s

Za sebe bih uzeo Fujitsu , posle bih samo zamenio HDD sa vecim kapacitetom.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ipak je kupljen Lenovo sa još dodatnih 4GB rama-a!