Pomoc oko xgd2 igra

Pozdrav svima!

Danas sam kupio xbox 360 elite,sto znaci da sam nov u svetu xbox-a.Sad me interesuje to rezanje xgd2 igra.Kako ja to da narezem? Da li mogu da ih narezem sa obicnim rezacem ili mi treba onaj Lite-on? Da li moram da ih patchujem ili sta vec treba? Koja mi vrsta diska treba? Ako neko moze sve to detaljno da mi objasni bio bih mu mnogo zahvalan.Hvala na paznji!

http://www.xboxrepublika.com/tutorijali/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-24-03-2013-a.html

Evo neko je to već lijepo i detaljno objasnio… :slight_smile:

Ide dual layer disk, najbolje da je Verbatim, ali i druge mogu. Za rezanje ti treba najobicniji rezac koji moze da reze DL diskove, a to je gotovo svaki u zadnjih 5 godina. Sto se tice patch-a, samo provlaci kroz abgx i on radi sve.
Za sva ostala podesavanja ImgBurn-a i abgx-a, provjeri onaj mega tutorijal

Procitaj tutorijal detaljno malo je preobiman znam ali ima sve, ako bude nekih nejasnoca pisi ovde bice obrazlozeno

Da li moze nekako da se proveri (pre rezanja) da li je .iso neke igre XGD2 ili XGD3? Da li postoji neki software za ovo?

Pa abgx majku mu kad cekiras igru pre rezanja on napise ako je xgd2 pisace WAVE pa broj neki tipa 7th WAVE kada je xgd3 pise samo xgd3… Po ovome vidim da tutorijal nisi uopste procitao za rezanje

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Nisam ni sumnjao ko ce prvi odgovoriti…
Tutorijal sam procitao bar 10 puta, a nigde nije objasnjeno da kad izbaci poruku u size-u “3rd or 4th wave” da je to XGD2 igra dok ni jednu XGD3 igru nisam ni proveravao do sada (bar tako mislim).

Kad skines igru i otpakujes, ako je ona veca od velicine DL diska, onda je XGD3

Da, moze i tako, u pravu si. Hvala na odgovorima.

Xgd2 igre su wave, i neke sa ap2.5 proverama, ostale xgd 3 sve sa ap2.5 proverama i imaju veci size ISO samo burnmax reze…

Jos nesto za svaku glupost pitas, receno ti je da xgd3 ima topology patch, to gde nema je XGD2 eto na osnovu cega mozes da zakljucis razliku. Prosto je ko pasulj, to je tema-tutorijal nije wikipedia da objasnjava pojedinosti XBOX 360 formata diska. :wink:

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

@iKaran

Ali svakako mora da ide kroz abgx bez obzira koja je :wink:

Inace svaka novija igra posle Oktobra 2011 je xgd3, ima izuzetaka nekih sklj naslova koji su xgd2 ali sve udarne AAA i AA igre su xgd3

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Ma znam, ali ovo mu je bilo ono da zna na prvu :slight_smile:

nije svaka XGD2 igra iste velicine, a svakako pre rezanja mora kroz ABGX da je provuce zbog patcheva i odmah zna na cemu je bez da otvara imgburn i da gleda velicinu ili iz windowsa…

Tutorijali jesu detaljni i dobri, ali su nabacani, razbacani, rastrkani, sareni, neki su puni pravopisnih gresaka…i neko ko se ne razume bas dobro u sve ovo on ne moze da se snadje. Kazes da pitam za svaku glupost. Pa, jesi li se, kao Supermoderator foruma, zapitao zasto je to tako? Zato sto nije sve (malo detaljnije) objasnjeno. Ja se ne razumem u ove stvari, nemam pojma o njima i ja to priznajem, ali ako vec hocete da pomognete, onda uradite to kako treba. Smatram da objasnjenja trebaju biti malo detaljnija. Eto, jesi ti meni u onom postu objasnio nesto za taj topology patch, ali nisi rekao da ga svaka XGD3 igra ima veci si rekao “ako nema topology patch”. Otkud ja znam da li ga ima i nema? Pretpostavljam da to pise negde u onom abgx-u, ali jos uvek nisam proveravao ni jednu XGD3 igru kroz njega pa ne znam.
Opet ponavljam, forum je extra, svi se dobri strucnjaci, vidim da volite da i drugi znaju nesto i svaka cast, ali malo vise informacija i bilo bi sve mnogo pregldnije i jasnije.

Bre, ako znas bolje, napisi. Ovo sto si pitao zaista jeste glupost, koja se moze videti prilikom pracenja tutorijala. Sve ti pise, kako u tutorijalu, tako i u abgx. Nema tu mnogo toga komplikovanog.

Evo ga jos jedan… OK, sad verujem da se to moze videti prilikom pracenja tutorijala. Ajde pokazi mi gde je to objasnjeno?

U tutorijalima je sve lepo napisano kako pravilno da se proveri, patchuje i nareže igra. Dosta ljudi je potvrdilo da ta metoda radi. A tebi smeta što sve nije detaljno objašnjeno? Pa nije to raketna nauka, to je samo način da se zaobiđu zaštite koje MS stavlja na diskove. Tražiš neka detaljna objašnjenja, a reci mi šta ćeš drugačije raditi kad ih dobiješ? Ništa, nastavićeš da režeš kao do sad. Zašto nešto bespotrebno komplikovati?
Ubuduće, malo kulturnije pitaj. Ovde niko nije dužan da ti odgovori, sve je na dobrovoljnoj bazi. Kao što si dobio Mega tutorijal za rezanje diskova, tako si mogao i da ga ne dobiješ pa bi tražio po TX i drugim raznim forumima gde banuju za pogrešno postavljenja pitanja. Imaj malo razumevanja.

OK, otisli smo malo daleko, ali ti si sad otisao bas daleko. Ovo nema veze sa MEGA tutorijalom i nikada nisam osporio da ta metoda rezanja radi i stvarno ne vidim razlog zasto si spomeno MEGA tutorijal. Ako citate malo bolje videcete da sam postavio jedno obicno, prosto pitanje i na njega sam dobio odgovor, ali uz odgovor sam dobio i dozu agresije i uvrede jer sam pitao nesto sto ne znam, a sto nigde na forumu nije objasnjeno. Eto, moram i tebi da kazem - odgovor na ovo moje pitanje ne postoji u MEGA tutorijalu i nisam ja odveo ovu raspravu u off topic.

U svakom slucaju hvala.

Kako misliš otišao daleko? Pa ta informacija je dostupna svuda, a ti nas kriviš jer ne umeš sam da nađeš odgovor. Nije okačeno u tutorijalu jer svako ko provuče xgd3 igru kroz abgx zna kako izgleda. Evo primera → Klik

Vidis da ima i onih koji ne znaju kako izgleda XGD3 igra kada se provuce kroz abgx pa to pitaju ovde. Verovatno ima odgovora na to pitanje na milion mesta na Internetu, ali verujem da nije neki greh da se to pita i ovde.
Ja samo krivim neke zbog arogancije i nepostovanja (da ne kazem vredjanja). Od mog najobicnijeg pitanja smo napravili toliku frku, i to bez nekog razloga. Definitivno odustajem od ove rasprave i hvala za odgovore.