Pomoc oko TV

Pozdrav svima,kupio sam novi TV (VOX LCD TV 32" 32800 HD READY).
Ali imam problem kad ga povezem na xbox (preko scarta) slika je uredu ali nije bas nesto posebno,ali kad koristim kao TV slika na programima je zalosna :frowning: Neverujem da je do kablovske, imam stari tv crt i slika je 100 puta bolja nego na novom tv-u.
Ako ima neko strucan da li moze da mi pomogne,podesavao sam u podesavanjima ali ne pomaze,mozda da ga odnesem u servis?
Evo vise informacija tv : Attrium Home Center
Hvala unapred.

brate sta ocekujes od scarta na LCD tv-u? Nije ovo Dreamcast pa da spajas preko scarta. Trk u obliznju radnju i kupi HDMI i igraj se ko covek.

Sto se tice programa, ako su analogni, onda nek te ne cudi. Analogni programi izgledaju gore na LCD-u nego na CRT-u. Ako su digitalni/HD programi i izgledaju zalosno onda je do tvog german technology TV-a

Kad udjem u skeniranje kanala, imam da biram da li hocu Digitalno,Analogno ili Potpuno sta bi trebalo izabrati radi boljeg kvaliteta slike?

Ne znam sta imas od televizije ako imas digitalnu onda nju izaberes, mada mislim da nemas. Izaberi analogno i trazi kanale.

Druze sta ti ustvari hoces, pomoc oko servisa tv-a ili xbox-a? :slight_smile:
http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-hardware-software-f-a-q/2272-kako-spojiti-xbox-360-konzolu-na-tv-monitor-i-zvucne-sisteme.html
Ovo ti je tema kako spojiti, ali u glavnom nemas sta da citas, kupi hdmi i sa njim spoji, ne znam odakle ti ideja skartom, pa njime ni ps2 ne spajam vec komponentnim. :stuck_out_tongue:

Sto se tice TV kanala, ako nemas kablovsku D3 SBB ili IPTV telekomov, nego vuces preko antene na krovu, onda nek te ne cudi taj kvalitet, to je normalno… i mozes da gledas samo analogne kanale tako… za digitalnu samo da placas pretplatu… ili da vuces preko antene i da dokupis setbox sa DVB-T2 risiverom (a to je gluplje resenje).

Hvala svima puno na odgovorima,ja sam se utripovao da je problem tv.
Da li ce biti bolji kvalitet slike preko hdmi ili scarta ?
Scart sam dobio uz xbox…
Znate jos foru da poboljsam kvalitet slike ?
npr da stavim tv na zid,posto sam primetio sto sam udaljeniji to je slika bolja xD

Kupi HDMI i teraj, a za sliku sa kablovske ti je već rečeno, ako hoćeš bolje, nabavljaj digitalu televiziju, to je to

XBOX360+HDMI nista drugo ne pokusavaj :wink:

Hvala na odgovorima,ako uzmem digi kablosku da li ce kvalitet slike biti uocljivo bolji ?

Znaci kao sto ti je vec receno, kupi si HDMI i problem resen, a sto se TV programa tice normalno da ce ti slika biti puno bolja preko digitalnog nego analognog signala…

Reseno, lock.

Hoce

Sent from my Prangija using Tapatalk