Pomoc oko RROD

E Ljudi! Kako ste? Ja dobro. Inace drug mi je dao RROD xenon konzolu na kojoj nista nije radjeno i rekao da je zadrzim. Sta mogu da uradim i sta mi predlazete? Moze li Xclamp fix? Inace secundary error code je 0102. Pozdrav i hvala u napred. Mislim da je otpao x clamp u konzoli zato sto se cuje kako se nesto pomera unutar konzole (nije dvd drajv). Samo mi recite jos odakle mogu da nabavim Xclamp kit? ako neko od vas ovde prodaje. I kolika je cena?

Vrlo mi je drago da si dobro… Mislim da M007P i studiovpc rade riboling konzole(ili kako god da se pise…)… A da li se isplati, to je potpuno drugo pitanje…

tesko da ce to da joj pomogne, njoj je spas samo pravi reballing, ne reflow koji samo pokrivi plocu pa onda unisti sanse i za reballing, clamp fix ne treba ni raditi jer on krivi plocu i samo pospesuje da kuglice kojima je cpu/gpu zalemljen sto pre puknu od pritiska usled te iskrivljenosti

0102 je crknut GPU, tj pukle kuglice

obrati se clanu Akiris za pravi reballing

u redu. Kolika je cena reballinga?

say what? :smiley:

sorry, clanu cika Akiris hehehehehe :smiley:

odradjen odlican reflow sa kvalitentim heat gunnom mojim. Sve lepo radi. Ploca nije iskrivljena :slight_smile:

a zasto onda uopste pitas nesto kada si vec planirao sta ces da uradis?

To ti mislis da nije pokrivljena ploca, ne vidi se to zakrivljenje golim okom nego ok, tvoja konzola, radi joj sta hoces, samo nemoj onda da trazis savet za dzaba

Ukratko, vidimo se za mesec dana ako imas srece, mozda i manje, ali se tada nece moci popraviti vise.

Xbox phat ima kvalitetniju plocu od xbox slima i ps3, ne verujete kakva je kriva bila xclampovima i vratila se.
Bitno: toplota zna da je iskrivi a da ne moze da se vrati…

Verovatno cao zdravo za tu konzolu…

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

e jbg sad iskocio error 0022…

a znas li crni sine sta je to?

duvaj ga ti i dalje fenom slobodno

GPU - HANA ili spojene kuglice ispod graficke

kakvim fenom?

a ko ih je spojio :slight_smile: tu sam te cekao… tacnije ne moraju da budu prespojene, mogu da budu i odvojene, a secas se sto smo ti pricali da se krivi ploca, e pa tu oko GPU-a gde si ti majao sa tim fenom, tu su ti ram cipovi, mogu biti i oni cisto da znas

fen = heat gun

a ok. Sta je moguce sad uraditi? vise nista ne diram :stuck_out_tongue:

vec sam rekao a nisi slusao nema sta dalje da ti kazem

Napravi sat od nje :stuck_out_tongue:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Sad se vise ne moze nista uraditi, ploca je iskrivljena, ispraviti se ne moze. Jedino drugi xbox. Imas za 160e RGH u oglasima na forumu.

nzm sta se desilo u njemu, ali sam sad stavio nove srafove i pritegao ih, i sad radi. Trenutno. takodje sam stavio i napajanje od 203w. koristio sam falcon napajanje na xenon konzoli :stuck_out_tongue:

pa pukle su ti kuglice zato radi kad pritegnes, opet privremeno resenje, jer kad tad olabavice se…

napajanje manje vise jer konzoli isporucuje 12V pa da ne znam sta, a ne treba joj svih 203W to provereno znam jer sam mucio jednog xenona sa 175W od falcona bez problema vise sati