Pomoc oko monitora :)

Pozdrav svima!
Hteo bih da vas pitam par pitanja oko monitora za Xbox, posto planiram da uzmem jedan.

Ovako, ja imam 32" LG Full HD - E sada, sta je problem … Slika mi je nekako ostra, pa me interesuje da li ce se ostrina smanjiti na manjoj rezuluciji, tj. na monitoru od recimo 21" / 22" ? Da li je to mozda zbog HZ ? Stvarno ne znam koliko ima ovaj moj, nigde ne mogu da nadjem :hm

Ako nije problem, preporucite mi neki monitor do 200E - Da je Full HD a da mu slika “ne bude toliko” ostra :stuck_out_tongue:

Znam da je bilo slicnih postova (mozda i istih) zato se izvinjavam, mada se nadam da nece naskoditi jos ovaj :stuck_out_tongue:

Hvala svima! Ziveli! :wink:

Zasto bi to zeleo? To ce ti sluziti u FPS igrama kada budes koristio snajper. A ako neces ostrinu onda samo kupi neki nekvalitetan VGA kabl, pa da vidis kolko je mutno.

Bojim se da te nisam razumeo na kakvu ostrinu mislis?

Na svakom lcd televizoru bi trebalo da imas podesavanja za ostrinu. Tvoj tv verovatno ima 50hz sto je PAL standard.

Na kakvu ostrinu mislim ? Normalnu, tipa Anti-Aliasing na kompu, tj Hz

Vec sam cackao po opcijama, ali kada smanjim ostrinu onda je slika jako mutna - Mislim pomaze, ali ne toliko :nono:

Evo, nasao sam moj TV na netu : ITsvet.com :. LG 32LH2000 LCD DVB TV - Monitor - cena cene cenovnik cenovnici Mada, nigde mi ne pise za HZ :confused:

Niste mi odgovorili na pitanje :stuck_out_tongue: Da li ce rezolucija uticati na ovo (sa 32" na recimo 22") ?

Ziveli! :wink:

Brate zasto bi prelazio sa konja na magarca,mislim sa 32 na 22 :smiley:
Mislim da su na tvom TV ukljuceni svi efekti tj sminka koj “kao” cini sliku ostrijom.
Znam kako slika izgleda kada su ukljuceni svi efekti video sam kod druga,boje su suvise jarke i slika je nekako zrnasta.
Pogledaj po opcijama u meniji da pogasis te efekte.
Mislim da imas u ocpijama da odaberes da posesi sliku za PC ili tako nesto.

Zato sto mislim da ce slika biti lepsa zbog rezolucije, samim tim sa HD na Full HD.
Cackao sam ja po opcijama, tamo cak imaju razliciti “modovi” za Igrice / Filmove / Sport itd … Ja sam ga maksimalno prilagodio, mada opet mi je nekako “ostro” :stuck_out_tongue:
Mozda zato sto sam navikao na komp :confused:

Pa probaj onda 720p,mada mozda ces se vremenom navici na takvu sliku,verovatno ce i kod mene biti isti slucaj kad uzmem 32" da treba da se naviknem na precizniju sliku jel sad igram na analognom 22" monitoru :frowning:

Aman sta vam je sa tim Hz, sta ste svi zapeli zadnjih dana za to. To vam je brojka koja govori koliko puta u sekundi monitor osvezava ekran i nema nikakve veze sa rezolucijom, ostrinom a kamoli sa antialiasingom. Uglavnom se koristi u marketinske svrhe ta famozna brojka od 100 (120 Hz), to je nesto samo teoretski od cega vi nemate koristi, osim ako to nije 3d monitor/tv…

Jesi li resio problem. Ako nisi moj predlog ti je benq G2420HD ja na njemu igram vec godinu dana, platio sam ga na popustu u elektronikiju oko 16000 nesecam tacno. Do sada sam prezadovnljan. E da jesi li probao da stavis u podesavanjima sve na default?

Neće, biće još lošija. Većina Xbox igara (preko 95%) je 720p (HD ready), dok bi recimo prelaskom na 1080p (full HD) Xbox morao da “razvlači” sliku kako bi se uklopila u 1080p. Ja igram podjednako i na 22" monitoru, i na 40" LCD-u, oba sam namestio na 720p. Milina!

Ninja koje su najbolje postavke za monitor, meni stoji na boxu optimal, a na monitoru mi daje u informacijama razolucivost 1080p, frenkvencija 60hz, da namestim box na 720? Evo sada pikam mafiu 2 i kada priblizim kameru pojavljuju mi se crne kockice na teksturama.

Postavi na Xboxu na maximalnu rezoluciju koju ti podrzava monitor, pogotovu ako imas neki jeftiniji koji losije radi upscale(~120e). U svakom slucaju bolje ti je da ti xbox odma radi upscale nego monitor. A te kockice ti nisu do rezolucije nego su glitchevi u igri.

E da ja imam TV/Monitor Samsung T200HD koji je povezan HDMI kablom sa konzolom.

Inace cesto se tripujem kako je rezolucija losija nego sto bi trebalo, kako je anti-aliasing los…itd, pa me sad zanima koje postavke bi ja trebalo da postavim ?

Stavi max rezoluciju na konzoli koju tvoj monitor podrzava i to je to. To sto ti se cini da je rezolucija losa je zato sto su sve xbox igre 720p ili manje (bar ja nisam video vece od ovoga u progressive modu u nekoj igri, ali verovatno postoje i takve igre), ili u prevodu takva je rezolucjia, ne moz bolje.

Wrong, wrong, wrong… Na Xbox-u je potrebno postaviti rezoluciju monitora na 1280 x 720! Slika je tada najbolja, i nema potrebe za upscalingom! Postavljanjem na veću (npr FullHD) rezoluciju, dolazi do takozvanog “ukrupnjavanja” pixela, slika se čini oštrijom, ali u stvari to je varka. Često neke texture izgledaju kao kvadratići. Ponavljam 1280 x 720 savršeno radi posao!
E i da, to je i najveća rezolucija koju box može da postigne na 16:10 monitorima, a da ne bude crnih “štrafti” gore i dole na ekranu!

Upravo tako!
Ja na primer imam 22" monitor i u pocetku sam koristio 1680x1050 koja je inace maximalno rezolucija mog monitora.
Procitao sam negde da je najbolje podesiti na 1280x720,probao i ostao na njoj,igre izgledaju lepse,teksture su preciznije i nema crnih strafti gore i dole.
Isto je drugar na lcd Tv sa 1080p prebacio na 720p i dosta je lepsa slika.

ali ja nemam opciju da podesim 1280x720 mogu amo da podesim na :

480

720p

1080i

1080p

Cek cek, kako nema potrebe za upscalingom, pa sta monitor radi drugo nego upscalira sliku? Upscale ti je razvlacenje jedne rezolucije u neku vecu, radio ga xbox ili monitor nebitno, mora da se upscalira. A kao drugo, gomila jeftinijih monitora prilicno lose radi upscale pa sam zato napisao da je bolje da se na boxu prebaci rez u 1080p da to box odradi umesto monitora, pogotovu ako ide preko analognog prikljucka.

@Fabrizio Tagliano 720p =1280×720p

aha Ok hvala na informaciji :wink: