Pomoć oko kupovine Xbox 360 konzole

Pozdrav drugari… nov sam na forumu pa vas molim da me razumete ako u svom pisanju u startu prekrsim neko prsvilo foruma. Imam jedno pitanje za pocetak. Planiram uzeti dve konzole xbox 360 za dvojicu klinaca (rođaka). Nasao sam na schpok u extra ocuvanom stanju sa hard diskovima po 120gb za neke smesne pare pa bi koliko sutra to pazario. E sad mene zanima na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine, da li moze nekako da se prepozna da li je konzola mnogo “raubovana” osim samog optickig stanja. Da li ima neka caka u nazivu samog modela, ili u serial number ili tako nesto… Nisu neke pare, pa ne bih zalio puno i da se ispostavi da je krš, ali opet ne bi da ispadnem ovca. takodje me interesuje da li za 360ku postoje wireless kontroleri ili samo sa kablom. I za kraj, kada ih donesem u srbiju, zanima me gde bi mogao odraditi cipovanje na podrucju npr. Novog Sada i koliko kosta to po konzoli. Izvinjavam se na duzem postu, hvala unapred.

Imam ja da fi ponudim konzolu sa dva gamepada, odrađen rgh, znači možeš igre direktno na hard da stavljaš, hdd je 120gb i ima čak i kinect senzor… Svega 160€… Ima oglas i na kp, i ovde na forumu, pa ti mogu proslediti ukoliko si zainteresovan

Dexter995, hvala drug na ponudi, ali vec sam to obavio, ne bi verovao koliko me jeftino izasao taj paket 2 konzole+ 2 kontrolera + 5 igrica… tako da sam sto se tice toga miran, jedino sam hteo da vidim da li postoji neka provera kada odem sutra da preuzmem, i u vezi cipovanja

Za čipovanje ne znam, u ns… Ovde na forumu je radio @M007P i ono se kretalo od 35-50€ ako se dobro sećam…

Elem najbitnije je da je ukoliko je konzola phat da je Jasper revizija ploče, odnosno sa strujnim vrednostima 12V i 12.1A

Slim verzije su sve bile ok, što se tiče kvaliteta izrade, ali poslednje verzije sa novijim pločama nisu mogle da se čipuju, ne znam da li je to i dalje tako… Prilično je stara konzola i nije više toliko popularna

To mi je jasno… uzimam za klince koji ce ionako za par meseci svakako rasturiti to… jednu sam nasao u svajcarskoj i ima onaj njihov steker, pa cu pokusati da nadjem konverter za eu struju. A ovo sto si mi rekao svakako cu pogledsti. Hvala puno