Pomoć oko kupovine televizora

Pozdrav ljudi, kao sto naslov teme kaze potrebna mi je pomoc oko kupovine televizora. Inace odmah na pocetku da kazem da kupujem tv iskljucivo zbog next gen gaminga jer pocetkom sledece godine planiram da kupim i ps5. E sad budzet mi je oko 450-500 evra i pronasao sam nekoliko modela po toj nekoj ceni, ali posto sam poprilicni laik, hteo bih sa vama da se posavetujem da li da uzimam neki od njih. Ovo su modeli:

-Philips 58PUS7555
-Philips 58PUS6504/12
-LG55UM7050PLC
-LG50UN80003LC. AEU

To su neki modeli koji su u opticaju. Ova poslednja 2 LG modela sam pronasao na kupujem prodajem i cena im je osetno niza u odnosu na prodavnice, ali ne znam koliko je sigurno uzimati odatle, mada vidim da lik nema negativnih ocena. Da li je mozda neko od vas imao iskustva sa kupovinom tv-a odatle? Ako znate za jos neki tv po slicnoj ceni koju sam naveo vi mi preporucite. Inace nije mi toliko bitno da ima hdmi 2.1.

Ja bih ti preporucio ovaj drugi model LG-ija koji si naveo. Oba modela su dobra ali u ovom drugom dobijas magic remote a to je brutalna stvarcica. Philips bih preskocio. Svasta sam video za njih…

1 Like

LG 55UN73003LA

ovo ti je moja preporuka, imas ga za 480e na KP od pouzdanog coveka. Plus je 2.1 HDMI sto ti je bitna stavka kod PS5. Plus je veca dijagonala od ovog poslednjeg LG modela.

A sto se tice kupovine preko KP, pa ljudi ovde uzimaju i televizore i konzole od clana sa foruma. Apsolutno nemas nikakvih problema ako nadjes dobrog prodavca.

1 Like

Vazi ljudi, hvala na odgovorima. Videcu onda da narucim ovaj sto mi je Mladen preporucio.

Serija 73xx ne bi trebalo da ima HDMI 2.1
Mislim da je greška u pitanju… Tek od 80XX serije kreću HDMI 2.1

Na zvanicnom sajtu LG-a stoji da ima :confused: sad ako su oni napravili gresku, onda sam i ja…

I ja sam bas pogledao na zvanicnom sajtu i pise da ima.

Da da, definitivno je greška.
Jedan od uslova/potreba za HDMI 2.1 je 120Hz ekran, a ovaj model koji komentarišemo je samo 60Hz.

Na žalost u tom cenovnom rangu koji si spomenuo nećeš ni naći TV sa HDMI 2.1 ulazom.

Znaci i to su pogresili jer cini mi se da stoji 100hz :man_facepalming:t2:

1 Like

Sajt/portal sa najpreciznijim podacima je:

1 Like

Znaci ipak je greska, steta. Mada opet nije mi to toliko bitno, al lepo bi bilo da je imao. U svakom slucaju ostajem pri tom tv-u jer opet je kvalitetniji od ovih koje sam prvobitno hteo.

Bolje uzmi Sony , ja imam Sony XE7077 zaista sam prezadovoljan TV-om i mislim da za te pare bolje od toga tesko da ces naci , takodje Japanac je ipak Japanac, ono ako iko zna da napravi dobru tehniku znaju oni :wink:
Philips i LG (to je sad ja mislim jedna firma, mislim da je LG kupio Philips) isto imaju dobru sliku i sve ali im paneli brzo riknjavaju, ono servisi su puni LG televizora, recimo pre ovog Sonija ja sam isto imao Philips iz te PUS serije pre 2 godine, ono bio sam prezadovoljan kvalitetom slike, aplikacijama, itd ali panel mu bukvalno riknuo za 6 meseci i TV mi je trajao od Decembra do Juna, srecom bio je pod garancijom, vratili su mu pare , dodao sam mozda jos 50 evra i uzeo Sony XE7077, mislim Sony je ipak Sony.

1 Like

Vazi druze uzecu to u obzir, mada evo ja kuci imam LG koji sam kupio 2011 godine i hvala bogu do sad nije imao nikakvih problema.

Posto na stanju trenutno nema ovaj tv koji hocu LG 55UN73003LA, uzeh u razmatranje jos jedan, a to je SAMSUNG UE55TU7172. Koliko sam ja shvatio samsung ima VA panel sto mu daje dobar kontrast, a takodje je dobar za igranje u mraku jer ima dobar black uniformity, sa druge strane LG ima IPS panel i realnije su boje. Takodje samsung ima hdr10+ dok LG nema, vec ima slabiji hdr10 pro. Sta je po vama bolji izbor izmedju ova 2 tv-a, da li da ostanem pri LG-u ili da ipak uzimam samsung?

1 Like

Odgledao sam recenziju, deluje mi odlicno ovaj model, plus cena je odlicna. Ali da li je bolji u odnosu na ovaj LG koji sam planirao da uzimam?

HDMI 2.1 za sada nije potreban. Namenjen je da gura 4K/120, 8K, 10K, itd.
Trenutni HDMI 2 pogadja 4K/60 i 1440/120.

Pitanje je koliko će vremena proći dok ne dodje standard 4K/120

Pa zato ja i kazem da ne ciljam na hdmi 2.1, verujem da ce ubrzo postati standard ali opet u trenutnim okolnostima meni potpuno odgovara da igram igre u 4k/60fps. Inace do sada se nisam susreo sa 4k, a takodje sam preskocio i proslu generaciju konzola. Zadnja konzola koju sam imao je xbox 360, tako da se meni svakako ne zuri kada je rec o hdmi 2.1 i gledam da kupim sto bolji TV u cenovnom rangu od oko 500 evra.

Kapiram, sad sam pročitao sve od početka. Bacio sam oko malo na rtings.com i došao do istog televizora kao i Mladen. Nema HDMI 2.1 ali to smo već rešili. Ako si ok sa engleskim pogledaj link dole. Usput bih pomenuo još i Samsung TU7000 u toj ceni mada ovaj LG bi mi bio prvi izbor.

1 Like