Pomoć oko izbora konzole

Pozdrav,
od starog PC gamera :slight_smile: doduše prestao sam da igram igre i ulažem u računar kad sam se oženio. E sad došo klinac i hoće “sony” pokušao sam da mu uvalim ps2 sa mod karticom i da vuče preko mreže ili externog diska igre al nije upalilo.

Dakle mora novija konzola. E sad poželjno da se igraju “narodne igre” još poželjnije da se vuku sa mreže ili hdd-a može i eksternog imam 1 tb jedan koji mi stoji. Još kad bi moglo sve to i online bilo bi extra, ili bar da se bira i ono što bi ja igrao kupio bi origi 2-3 igre zbog online igranja. Pa da li to funkcioniše na taj način tj da li ako se moduje čipuje ili šta god možda moglo da sa originalima se šljaka online.

Izbor su ove dve konzole :

  1. http://www.winwin.rs/gaming-igrice-konzole/konzole-i-oprema/konzole-za-igranje/konzola-sony-playstation-3-super-slim-ps3-12gb-4752267.html

  2. http://www.winwin.rs/gaming-igrice-konzole/konzole-i-oprema/konzole-za-igranje/konzola-microsoft-xbox360-slim-4gb-stingray-peggle-2-4755743.html

jes da je PS3 skuplji par evrica nekako mi se čini bolja kupovina, al mislim da je kod njega teško odraditi modovanje za narodne igre tj čitah da ima neki ODE emulator al em skup em kao ni ne radi dobro

**Kolko košta modovanje/cipovanje šta god za ove dve konzole, ako je potrebno ubaciti hdd nije problem imam jedan ispravan od lap topa 250gb pa bi ga stavili a imam i externi 1tb pa bi bilo dobro da se odradi.

**U prevodu dal na ovaj xbox može RGH još bolje i flash i RGH pa da biram kad se uključuje.

p.s. Gledao sam polovne konzole i iskreno cene nisu povoljne. Nova je oko 200e a polovne isto toliko ? Nema logike. Plus ko zna kakva je i dal je riknula i popravljana ili da li će riknuti ubrzo. Jlod Rlod i slično što sam čitao po netu. Pogotovo da ne pričam o onim koje su iznajmljivane ili iz igraonica pa malo sredjene. Totalno rizično i skupo. A i najjiskrenije ove bi uzeo kreditnom karticom na rate jer teško da na kup izbrojim taj novac za konzolu.

hvala unapred

Klikni gore na xbr shop,tu imas polovne konzole xbox 360 i ps3(modovane) sa garancijom pa ces sigurno naci nesto za sebe…imas kontakt tel.pa se informisi

Prouči ovo:

RGH/JTAG ili LT+ 3.0 - Sta je za mene?

Smernice kod kupovine PS3 konzole

Ako nakon ovoga budeš imao pitanja, slobodno pitaj

Neću polovnu kad za te pare imam novu !
Hvala proučio sve i odlične su teme, pune korisnih informacija.

Odlučio sam se za nov Xbox zbog mogućnosti narodnih igrica. Kupovina na rate gde nadjem najjeftinije. Samo još da izučim da li može na ovaj model da se odradi.

Da kazem strucno vidjenje sta ,kako i gde, nisu za dzabe polovne ili cipovane nove daleko skuplje, razlog je sto ne moze lako da se kupi-nadje xbox 360 slim e koji je moguce cipovati, fleshovati da rade narodne verzije igara. Isto to vazi i za ps3 jos od 2011 ne mogu se nove iz te godine hackovati da se ubaci CFW samo ODE… XBOX 360 slim od avgusta 2014 godine proizvodnje nije moguce nista uraditi jer su vecinom ili skoro sve winchester ploce.

Razmisli dobro pre nego sto uzmes novu konzolu i pogledaj MFR DATE na njoj koji je.

Ukapirao sam za PS3 i zbog te nemogućnosti i odustao od njega. Tj nešto sam čitao i po stranim forumima za ODE i zaključak je da nije najsrećnije rešenje, te sam od njega i odustao definitivno iako sam najviše voleo njega da uzmem pre svega jer mogu ps2 igra da se pokreću a to je ogromna baza svega što bi čak i ja probao a i za klinca će biti dosta bar do 5-tog razreda al ODE mi se ne dopada a i skup.

X box sam mislio da može da se odradi ovaj sa linka iz prvog posta pa sam zato to i rekao. Jer morate priznati cena je primamljiva a da ne pričam o garanciji kod legalnog prodavca. Meni bar znači svu tehniku sam uvek kupovao novu, neki trip jbg li ga. Plus imam hdd za njega i interni i externi. Platio bih nekom sa foruma da odradi sve potrebno za pustanje narodnih igara kolko videh oko 40e je i reših problem i sebi i klincu on bi imao one arcade i sl. i emulatore pošto voli mame fazon starih igara a voli i tata. Dakle platim 40-50e dobijem RGH + gratis LT+ što me izadje oko 210-220 e zavisi od kursa i gde nabavim konzolu što mogu da progutam.

p.s. mene samo zanimaju vožnje online kad smo već ušli dublje u priču zato sam pitao da li bi mogao par originala koje sam video na netu da igram online. Dakle originale ne narodne verzije online.

Pitanje je da li moze RGH da se odradi, kao sto sam napisao. RGH ne ide na internet tako da samo fleshovana konzola zbog LIVE-a i samo sa dvd igre.

Ma to sam ukapirao, al valjda može oba rešenja na jednu konzolu mislim da videh na netu negde to ? Pa još kad bi se biralo eto nama svima narodne konzole za sve.

Našao sam nešto zanimljivo samo još uvek nisam upoznat sa politikom foruma u vezi linkova te ću dati search tagove za google pa na prvi rezultat kliknite : nova xbox konzola sa rgh + LT3+ ( bitan mi za igranje na live čak i pirate verzija) za 220e neki Gale (pre)prodavac na KP. Problem je što bi ja platio karticom da mi ide na 12 rata a prodavac odmah dobija pare da ne bude zabune klasična kredit kartica american ex ili master tolko keša nemam za odma. Čak ima i Ps3 nov čipovan za te pare al je ODE.
Šta mislite o takvim ponudama. Kako nova ako se god i jače ne proizvode “podobne konzole” ? Opet kažem voleo bih novu konzolu polovnih ima od 80-90e čipovanih RGH + Lt3+ pa na gore zavisi od stanja i to jasper ( čitah da je on dobar ) neko bi reko idealno. I sami znate oglase šta da lupam, al strah od polovne tehnike je veliki ! Ne bacaju mi se 100e jer ko zna šta uzimam.

Imas ovde na forumu, uvek neku solidnu ponudu… Samo sacekaj malo… Uvek iskoci neka dobra konzola… Cak su i nasi majstori prodavali svoje konzole, koje su u super stanju… Evo i ja jurim sada ps3, da odigram jos neke igre koje nisam stigao pa prelazim na Xbox One

Iako ti imas na konzoli odradjen i RGH i Lt 3.0 , neces moci da ides na internet , zato sto se “ubacivanjem” rgh cipa skroz skida mogucnost da konzola ode na live , jer jelte bice banovana odmah jer se lako otkrije da je modovana konzola , sad ne znam kako ti se svidja resenje ali da nadjes polovnog jaspera sa odradjenim lt 3.0 (cena u dobrom stanju sa dzojsticima se krece oko 120-150e) Ako imas nekoga da ti reze igre odlicno bi bilo , ali takodje imas i dosta konzoli koje idu i sa preko 100 narezanih igrica ,ljudi ih daju za dzabe , jos sa njima mozes ici na internet i milina samo platis gold pretplatu i picis igrice preko neta :slight_smile: Takodje nove konzole ti ne preporucujem da uzimas ali mislim na one bas bas nove iz prodavnica zato sto su verovatno winchester ploce na koje se ne moze uraditi rgh , a takodje ni lt 3.0 (moze se uraditi ali ti treba kompletna zamena dvd ploce sto je prilicno skupa investicija) , tako da na tebi je izbor :slight_smile:

Uff sto je dobro malo obnoviti gradivo :smiley:

E takav odgovor sam čekao da me reši muka ! Hvala veliko ! Da znam šta da tražim. Dakle za početak Lt3+ da tata odigra ono što će ga pustiti za mesec dva a onda u tu ubacim RGH i rokam pirate i sve emualtore i arcade za klinca. Oko rezanja sam ukapirao i sobzirom da sam dugo sa tehnikom i kompovima ( servis ) navigacijama moblinim neće biti problem rezanje ma i da kupim za 200din igru 2-3 njih još ako par dodju dz nije opasno. Bingo to takav odgovor mi trebao. Dakle jasper sa Lt3+ se traži . Em jeftinije nego planirana sredstva em je ono što sam skoro pa to tražio. Najidealnije bi bilo da možeš da biraš na istoj konzoli kad oćeš original online a kad pirate da ne provale naravno ne online, čudo da to nisu uraditi do sada.
hvala veliko.
može lock.
p.s. imate moćnu zajednicu svaka čast ! i par dobrih likova koji mogu i da pomognu i da odrade uz razumnu cenu.

e a ne rekoste šta je sa ovim novim xbox sa RGH i Lt3+ ? o čemu se radi tu ? Novo a jes duplo skuplje al novo ?

I da takodje da ti napomenem jasper ti je phat konzola , ali je jedna od neunistivih , nema rrod-a kod nje , i pravila se cini mi se do 2011 , tako da ako to uzmes neces pogresiti :slight_smile:

Da li neko daje na rate nove konzole sa RGH i Lt3+ odradjenim može i samo flash za početak za online igranje ? Vidim po oglasima al svi solarno plaćanje traže. Može i kreditnom karticom gde se odma iznos prebacuje prodavcu tako da je isto ko i solarno.