Pomoc NFS RIVALS

Ljudi pomoc, skinuo sam igru , exractovao preko xbox backup bla bla ubacio na externi, HD Content na fles od 16 gb , koji je formatiran, sve imam vise igara sve rade, i COD I GTA V samo ovo nece.
Sve uradim kako treba i kada upalim preko default.xex on izbaci “must instal HD Conten 1.6 gb Required” .
Gde gresim ?

Hvala unapred.

Vec je i napravljena tema sa tvojim pitanjem u vidu, samo je trebalo search da koristis.

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-pitanja/9383-nfs-rivals-hd-content.html

I procitaj i ovo obavezno:

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr%9Aka/3552-tutorijal-jtag-rgh-instalacija-igara-na-hdd-xbla-igre-dlc-evi-samo-za-jtag-rgh.html

I popuni ovo, kako bismo imali jasniji uvid u tvoju konzolu:

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-pitanja/8294-kako-pravilno-postaviti-pitanje-sablon.html

DASH: 2.0.16537.0
KONZOLA: Slim, Trinity
FSD VERZIJA: 3.0 rev 735
EXTRACT IGRE: Xbox Backup Creator
INTERNA MEMORIJA KONZOLE: DA, 4GB + 16 GB Flash Patriot
VELICINA HARD DISKA: 200GB
TIP HARD DISKA: Externi
OPIS PROBLEMA: Skinuo sam igru, extractovao, napravio folder NFS Rivals, tu mi je sve osim “HD Content” , Hd Content sam ubacio na taj fles koji mi sluzi kao interna memorija, preko njega sam igrao i GTA V i COD Ghost.
I kada udjem u igru on mi izbaci da treba da instaliram HD Content. Ima dve opcije “Yes i No” ako stisnem “Yes” nista se ne desi samo zablokira sve i moram da resetujem kozolu , a ako stisnem “No” on izadje i ponovo pokrene Freestyle.
Sve te tutorijale sam ja proucio odavno, i ovo "NFS Rivals + HD content " sam gledao ali ne znam sta da radim. Sve sam uradio kako treba.

HD pack ide u onaj folder sa mnogo nula… :smiley: Na internoj memoriji konzole…

Tu sam i stavio. Al nece :frowning:

@Lukalzc95…Pa nisi bas sve uradio kako treba,jer ne moze flash da ti sluzi kao interna memorija…Interna memorija konzole ili ti HDD od xboxa na njega prebacujes continent folder,a ovo ostalo kako hoces…Pozdrav…

Je li taj USB fles Memory Unit (ona specijalna particija za xbox) ili je samo formatiran na fat32?

Da, kao Memory Unit.
Kazem igrao sam vec GTA V i COD Ghost

Ako ti ostale rade a NFS ne, otpakuj ponovo sa drugim programom (ja koristim Xbox Image Browser, nikad nije zezao) pa vidi da li onda hoce. Ako ne, skini ponovo. Studiovpc je dao tutorijal kako i sta, ako kod njega radi tako a kod tebe ne, a pritom ti radi GTA i Ghosts, kriv je rip.

I ja imam potpuno isti problem, s tim sto je moja konzola flat debela i bez uslovno “grama” interne memorije tako da mi ceo rgh pokrecem sa ekternog hard diska. E sada kada prikljucim taj eksterni hard disk na PC. u njemu se nalaze fsd fascikla, games fascikla i launch nigde contenta. Ja sam dosad ekstraktovao igrice i prebacivao u games. Dosad nisam imao problema sa igranjem osim sa AC4 koji ponekad hoce da se pokrene a nekad nece. Znaci imam isti problem kao Luka stim sto ja nemam ili ti neznam gde se nalazi content folder da bi u njega prebacio content igrice.

Gagi, procesljaj malo teme, ima odgovor. Ubacis 1 usb fles od 8gb pa na vise (preporuceno 16gb), izadjes u MS dash (veliko Xbox dugme na gamepadu, pa ides desno do system settings), Storage -> odaberes flesku, ides Configure Now i to je to. Onda posle USBXtaf ili nekog programa udjes u flesku i napravis Content/16 nule ili jednostavno prebacis neki savegame na xboxu i on ti automatski napravi.

Saznao sam gde gresim, medjutim igrica i dalje ne radi. Nisam znao za program USBXtaf tako da nisam znao da moj hdd ima taj kontet folder.Na internom hdd u mom slucaju eksternom pc ne vidi content ali ga zato vidi sa programom USBXtaf. Tako ja contet igrice nfs rivals koju sam ekstraktovao sa xbc ubacim u contet hdd, izbrisem contet, i system update iz ekstraktovane igrice , i to sto je ostalo prebacim u games na hdd. Medjutim poruka i dalje glasi must instal HD Conten 1.6 gb Required.

Ubacis Content i obrises Content? Zasto bi to radio? I jesi li ti sam kucao imena foldera ili samo prekopirao? Posto ti u “contet” fali jedno N pa zato. Ne znam gde toliko gresite i komplikujete, igra kao i svaka druga sa content folderom.

Ubacis Content i obrises Content? Content!!! Svaki put kada extractujete igru i na disku postoji folder CONTENT, to je nesto sto treba uvek da ide na interni hdd u isti folder, tako da cete taj folder kopirati tamo. Dovde mi je sve jasno. Sta dalje.

  1. Dali je taj content cela igrica ili
    2.Dali trebam folder extractovane igrice u kome se takodje nalazi content da prebacim u folder game ili
  2. Dali trebam iz foldera extractovane igrice da izbrisem content pa onda folder prebacim u game.i na kraju
  3. Mora li da se uvek kada se ubaci content i zada putanja citanja jer do sada to nisam radio.
  1. Ne.
  2. Bez Contenta.
  3. Da.
  4. Ne.

Gagi. Pazi sad:

  1. Ekstraktujes igru i dobijes ekstraktovan sadrzaj. Unutra su folderi i fajlovi.
  2. Medju tim folderima je Content. Njega prebacis (move, ne copy) na interni hdd (ili usb fles).
  3. Sve ostalo prebacis gde drzis druge igre.
    Ne moze prostije od toga :slight_smile: Ne znam kako ne razumete to. Ovo je kao i svaka druga igra, samo sto morate Content da prebacite na interni i to je to.

Citat iz tutorijala:

NAPOMENA:
Svaki put kada extractujete igru i na disku postoji folder CONTENT, to je nesto sto treba uvek da ide na interni hdd u isti folder, tako da cete taj folder kopirati tamo (npr Forza 4 drugi disk je DLC i to ide u CONTENT, kod Battlefield bad Company 2 na jednom disku su HD TEXTURE takodje u CONTENT u svakom slucaju cim ima CONTENT folder sve ide na interni u isti folder kako bi radilo i na ovo obratite paznju uvek da se ne bi postavljala jedna te ista pitanja na forumu)

I ceo tutorijal: http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3552-tutorijal-jtag-rgh-instalacija-igara-na-hdd-xbla-igre-dlc-evi-samo-za-jtag-rgh.html

I ne moze biti prostije od toga.

Upravo tako sam sve odradio ali posle starta pita dali da instalira nesto u hd… Ako kazem ne izbaci iz igrice ako kazem da onda blokira i mora da se gasi konzola. Skinuo sam nfs sa dva razlicita sajta i obe isto. Content prebacujem sa USBXtaf i to folder 454109C6 u internu memoriju u 16 nule. USBXtaf to odradi, probao sam i modio ali on prijavljuje neku fatalnu gresku. Mislim da je u pitanju putanja citanja igrice jer mi je putanja samo jedan folder i to usbo/game. Napominjem da mi je ceo RGH instaliran na eksterni hdd i da se frestayl 3 podize sa njega. Tako da ukoliko napravim jos jednu putanju plasim se da frestyle nece vise da se podize, .sto se par puta desilo pa sam morao da isklucim kozolu i izvadim hdd iz usb ulaza i ponovo vratim pa ukljucim konzolu

Citam sad strane forume, i kazu da za NFS specificno treba interni HDD. U nekom postu iznad si napisao da nemas interni, zato i nece da radi.

Hvala da se ne mucim vise oko toga. Nasao sam i ja nesto na YT za nfs rivals ali ga ne razumem jer je na mislim spanskom jeziku mada je sve slikovito objasnio ali kod mene ne uspeva.

Ipak sam uspeo, pazljivo sam ispratio ovog sa YT upitanju je portugalski jezik. Ako nekog interesuje evo linka Instalando Need For Speed Rivals no XBOX 360 JTAG/RGH HD pelo Interno e Externo - YouTube.

I ja takodje imam isti problem,prebacim content folder na usbMU kao i do sad i isto mi zakuca na tome kad trazi dodatnih 1.6GB, a cepam lepo i CoD Ghosts i Gta V i jos par igra, i ja sma pomislio nista prostije, prebacis content na memory unit i fala, ali nece, pa mi je vladan(studiovpc) rekao da ceo nfs treba da ide na memory unit i TO sam uradio, tad nece ni da pokrene igru samo izbaci error, tako da i kod mene ne radi.

Ne gleda mi se taj portugalac pa sam napisao :smiley: