POMOĆ! Konzola neće da se uključi

Ljudi pomagajte. Dakle u pitanju je Xbox 360 Slim + RGH, Trinity ploča. Danas mi se u sred igre isključila konzola i od tada ne mogu da je uključim. Kada pokušam da je uključim samo se čuje onaj zvuk prilikom paljenja, ali se konzola ne uključuje, ventilator se ne vrti, ništa. Ne uključi se čak ni zelena lampica na konzoli samo se čuje zvuk kada pritisnem dugme za paljenje ili za cd-rom. Lampica na adapteru je žute/narandžaste boje. Jedina promena se desi kada ubacim bilo koji usb flash u bilo koji port, onda se konzola kao uključi na 2-3 sekunde, počne da se vrti ventilator i onda se opet isključi. Nije bilo nikakvog mirisa paljevine, na sta sam prvo posumnjao kada se ugasila, odmah sam prisao i pomirisao ali nije bilo ništa čudno.

iscupaj kabal iz struje, sacekaj minut dva, povezi i pali opet

HArdwareski se nesto desilo, mora neko da pogleda, problem nije RGH nego nesto drugo kazes ne svetli lampica ne pali venitlatore i napajanje svetli zuto-narandzasto.

Pokusao sam sa cupanjem kablova i ostavio tako 15 min ali nije pomoglo. U konzoli i dalje svetli crvena lampica na onoj rgh plocici to sam zaboravio da dodam.
Jel mozete da mi preporucote nekog dobro, mislim ako nije suprotno pravilima foruma?

Btw hvala na odgovorima :slight_smile:

Ako svetli onda moze da bude da je southbridge, glavni chip xcpugpu, nanad, zice… Konzolu nisi udarao sama se ugasila ?

Da li si gledo USB portove, da li si cupao nabijao nesto u usb na silu?

Nisam udarao konzolu, niti je padala. Probao sam da ubacim flash u svaki od usb portova, ali svaki put proradi samo na par sekundi i onda se opet ugasi, dakle pocne da se okrece ventilator upali se zelena lampica na dugmetu za paljenje i onda opet sve stane. Dok ako ne ubacim flash u bilo koji usb port konzola se uopste ne cuje, samo se cuje onaj zvuk prilikom pritiska dugmeta za paljenje konzole. Nije nista nabijano niti cupano na silu, pazio sam je maksimalno.

Ljudi ja stvarno ne znam šta se dešava. Sinoć opet povezao konzolu nakon što je ceo jedan dan bila isključena iz struje i uključila se najnormalnije…čak sam i igrao 2 sata. Ništa mi nije jasno. Jedino što sam je sada stavio da stoji vertikalno umesto horizontalno i udaljio sam je od zvučnika za komp (ne znam da li to ima ikakve veze sa problemom). U svakom slučaju hvala vam puno na odgovorima i pomoći.