Pokretanje igara bez multiMAN-a direktno iz XMB (lastGAME plugin)

Konacno sam mu dohakovao, nervira me da stalno moram da upalim multiMAN pa da onda loadujem igru, ovo eliminise to i izbacuje “shortcut” u XMB direktno, naravno i dalje se ponasa kao loadovanje multiMAN-om, tacnije pokrene se ikonica igre, XMB se restartuje i onda kao da je ubacen disk u koznolu, identicno kao iz multiMAN-a a ne ide preko njega, i sve igre su vidljive direktno iz XMB :slight_smile:

Testirano na Rogero CFW 4.55 sa multiMAN 04.55.00, radi i na drugim CFW-ovima sigurno jer je prosta alatka…

da pocnemo, evo sve sta je potrebno (linkovi su moji tako da nece biti problema sa skidanjem, nadam se)

Naravno potreban je multiMAN po mogucstvu poslednji 04.55.00, samo zbog igara koje traze BD MIRROR da bude podesen i slicno, to se jednom podesi i posle naravno sve po tutorijalu…

lastGAME 11.0 plugin za multiMAN Download lastGAME 11.0.pkg
instalira se u XMB, file se prebaci na flesku FAT32 formatiranu, instalacija na opciju INSTALL PACKAGE FILES

i program kojim se prave shortcutovi u XMB, lastGAME Customizer Download ovde

Raspakujte folder i pokrenite program lastGAME_Customizer.exe

Odmah po otvaranju programa otvorice vam i OPEN FILE, zatvorite taj prozor tako da vas doceka samo prozor samog programa


Kao sto na slici pise, odmah prvo promenite u delu Launch from Device na odgovarajuce za vas, ako pokrecete igre sa internog hard diska tu treba da bude /dev_hdd0 kao na slici ako je sa USB externog hard diska onda ce stajati /dev_usb000 ili 001 ili kako god vam se vodi externi u multiMAN-u, to morate prvo pogledati, ako hocete sa externog da idu, ja sam pravio sebi sve za interni posto ne pokrecem nista sa externog

Dakle to smo izabrali idemo dalje da biramo za koju cemo igru da pravimo shortcut, u mom primeru Uncharted 3

na slici to izgleda ovako a ispod ide objasnjenje sta se radi i gde


Dakle pritiskom na tri tackice nadjemo gde se nalazi EBOOT.BIN file igre (kod mene je igra npr na externom ali je ujedno imam i na internom pa cu prepaviti posle folder, naravno sve ovo moze da se radi i manuelno ili preko FTP-a direktno da se izvlaci iz konzole). Iz tog razloga putanja nije u GAMEZ folderu nego u GAMES na internom, to sam naknadno promenio, nisam objasnio, kontam da shvatate poentu i da to vec znate :slight_smile: (GAMES je na internom, GAMEZ je na externom po nekom pravilu)

Dakle izaberemo EBOOT.BIN same igre i program resto sve odradi automatski

Druga strelica ispod imena, nemojte nista da stiklirate, kako bi ime bilo ispisano lepo, u protivnom pise HDD0 pored imena ili ID IGRE…

Skroz dole gde je treca strelica izaberete prvu opciju, opciju gde ne pise COBRA, dakle NE PISE COBRA :slight_smile:

i stisnete MAKE

to je to bice kreiran PKG file koji treba instalirati u XMB, posto program brljavi sa nekim igrama, treba da napravi PKG file u folderu OUTPUT ali to ne radi ponekad, a odmah po pravljenju otvori taj folder, evo dokaza


tako da se ne zbunite file je napravljen u samom folderu programa ne u OUTPUT (za neke ce biti ovde, tako da morate pogledati gde pravi)

evo kada napravi file je tu


Dakle taj PKG file prebacite na FAT32 flesku i u XMB idete na opciju INSTALL PACKAGE FILES, pokrenete instalaciju i u XMB vas doceka ikonica igre :slight_smile: kao na slici (opet ponavljam pravio sam za razne igre, na slici je GT 6 npr, na videu ispod vidi se i Uncharted 3 i GT6, a sad se bacam na pravljenje za sve igre hehehhe)

evo slike


Ova ikonica sa znakom pitanja to je lastGAME plugin

evo i video fajla gde se vidi kako izgleda kada se pokrene igra, resetuje konzolu kao da je pokrenuto iz multiMAN-a i posle se vidi kao ubacen disk, i naravno pokrece igru…

https://youtu.be/UkCUMSkutxA

To bi bilo to uzvajte sada u svojim igrama vidljivim u XMB-u bez muke za ulazanje u multiMAN zarad pokretanja, naravno zbog prebacivanja mora :slight_smile:

jel se secas kad ti je zapucao hard pa je zapapo u endless loop recovery-ja. to je meni radio last game. tako da tu aplikaciju zaobilazim u sirokom luku

ovo testirao i radi, mozda si imao veci CFW nego lastGAME i onda je dolazilo do pucanja… ovo sljaka bre, evo odradio sa vise igara i radi, zapravo ni u jednom trenutku se ne pokrece LAST GAME, on je tu samo da bi se iskoristile njegove mogucnosti, a celo loadovanje je zapravo kao macro koji pali igru iz multiMAN-a, znaci multiMAN bez GUI-a eto tako

@Akiris

evo upravo sam odradio sve igre, i isao redom da isprobam, svaka radi, cak i one koju imaju podesene BD MIRROR opcije u MM, ne znam ja sta si ti zabagovao pre, jer najverovatnije ono sto sam prethodno rekao da plugin nije bio kompatibilan sa tom verzijom CFW-a koju si imao u datom trenutku i slicno, dakle ovo na 4.55 radi 100% sve…

a meni je hdd prso zbog God of War igre… kada sam uzeo novi hdd, nije bilo toga vise, iako sam pokreato istu igru vise puta…

Ajd da iskoristim ovu temu da pitam nesto…
Kada su igre u pitanju, da li ima neke bitnije razlike ako igru obrisem preko multiMAN-a i kada je obrisem preko nekog FTP klijenta direktno sa HDD-a?

realno nema, oba procesa traju bolesno sporo

To je tacno :slight_smile:
Bezveze mi je palo na pamet zbog onih igara koje i kada se iskopiraju na HDD odrade neku instalaciju pri pokretanju. Pomislih, da ne ostaju neki repovi, zaboravljeni fajlovi…itd.