Podela HDD

Pozdrav svima, uskoro cu da RGH-ujem konzolu i odlucio sam da se obrazujem na polju JTAG/RGH.

U principu se dovoljno dobro razumem u celu xbox tematiku, a sada citam sve tutorijale za RGH, kako bih bio spreman kada stigne. :slight_smile:

Sve mi je jasno osim jedne sitnice…
Procitao sam sve postove u slicnoj temi ispod - PODELA HARD DISKA. Uspeo sam da naucim dosta, ali sam i upao u potpunu konfuziju sto se tice nekih detalja, pa bih zamolio nekoga da mi objasni:

Imam externi HDD (western digital 1.5 TB, ntfs) koji ima jos mnogo slobodnog prostora. Naravno, glupo je da ga ne iskoristim, a jos gluplje je da ga celog dodelim XBOXu.

Jasno mi je da moram prvu particiju da napravim da bude FAT32, znam kako se to radi. Vidim da moze i preko Magic Partition da se odradi bez formatiranja HDD.

Mene zanima, sta treba da uradim (osim kreiranja fat32 particije od 16 gb) da bi RGH XBOX citao igre sa tog mog externalnog HDD ?

Takodje, s’obzirom da imam i XBOX hard drive od 120 giga, da li cu moci da imam igre na njemu i na onom mom WD HDD 1.5 TB ?

Unapred hvala na objasnjenju!

ko je rekao da mora da bude 16gb fat32?

podeli ga kako hoces, stavi koliko hoces u fat32 i to da bude primarna particija

a drugu u ntfs ili kako god hoces

mozes da drzis igre i na ext i na int hardu nebitno je, moze i oba istovremeno

Hvala!
jel ta primarna particija FAT32 onda sluzi za igre za xbox?
da znam koliko veliku da je napravim.

da ona ce biti za igre, stavi koliko god ti mislis da ti je dovoljno a resto bacaj u ntfs

super, sad je sve jasno, hvala!!!

oket onda udaramo kljuc :smiley: