PlaystationVR headset ce imati zasebnu procesorsku jedinicu

Dakle jos malo vijesti o PSVR-u. Ram Madhavan ( Sony’s Service and Support ) je ovo otkrio na Unite 2015 konferenciji.

https://youtu.be/3RNbZpcfAhE

U video-u iznad, na 14:28 timestamp-u se moze vidjeti sledece :


na 19:48 ovo je potvrdjeno jos jednom, gdje on govori o 3D zvuku i kako se on reproducira na toj zasebnoj procesorskoj jedinici.


Takodje se prica o tome kako je 30 i 60Hz nedopustiv refreshrate za VR, te kako ce 90 i 120Hz biti standard.Kakav hardver je tacno u pitanju, niko jos ne zna, ali interesantno je da je ovo bukvalno neka ekspanzija za PS4 ( insert Sega Mega Drive joke iz one teme o “novom,jacem PS4” ) :smiley:

Vise hardvera i jaci hardver znaci i bolje igre, pa sto da ne. Shu je jednom prilikom izjavio da ce VR Headset kostati otprilike koliko i konzola, dakle mozemo ocekivati cijenu od 300-350 dolara/eura. Pretpostavljam da ce zajedno sa konzolom u nekom bundle-u sve to biti jeftinije.

Takodje ocekujem vise verzija/revizija ovog VR Headseta u buducnosti, sa sve boljim i boljim hardverom. Tu ostaje ona prica da se PS4 hardver nece mjenjati, ali zato PSVR hoce.

Uglavnom sve je ovo interesantno, a da li ce proci, ko zna. What a time to be alive.

Pa ja mislim da je bolno ocigledno da PS4 nema snagu da potera VR, ko zna sta su smislili za to. Thunderbolt GPU anyone? Oh…wait…

Necu se praviti da sam strucnjak, ali po onome sto sam procitao, VR nema sanse da radi na refresh rate manjem od 90Hz, te da su dva full hd displeja premalo za oba oka. Ako je sve ovo istina, ne moram ni reci da nema sanse da ovo sam ps4 potjera. Dakle, morace da postoji jos jedan procesor u samom VR uredjaju, a bice zanimljivo vidjeti kako ce rjesiti hladjenje.
Dakle, nije mi iznenadjenje, samo se nadam da nece biti puno cutting cornera da bi cjena bila sto prihvatljivija.

Imam neki osećaj da će RRP biti 299$/€

Mislim da je za pocetak sasvim dovoljno da igre budu minimalisticke, ma moze i samo wireframe, ko matori battlezone. To bi vec i ps4 mogao da potera bez problema.

Ono sto VR-u treba je killer app, koji uopste ne mora da bude vizuelno ne znam kako impresivan. Nekakva tron grafika je dovoljna. Samo da proda koncept masama. Ima se vremena za VR crysis, samo da tehnologija zazivi…

Stvar je u tome da 80% igrača danas traži high-end grafiku, i da ukoliko takvu ne bude ponudio VR, neće moći da očekuju neku wow prodaju. Pogledaj samo kakva je grafika bila u Witcheru 3 i Watch Dogsu pa su se svejedno mnogi žalili na taj downgrade koji postoji, ali nije od presudnog značaja.