Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video

To mi se malo ne svidja…

Sto se tice cene,ako narucujete iz Madjarske cena nece prelaziti 430e,provereno :slight_smile:

Sent via S4 I9505 using Tapatalk 2

Bar mi daju izbor da kupim bez kamere, a realno je i nikad ne bih kupio odmah u bundle-u da imam izbor, jer ko zna cemu ce da sluzi uopste.

Bilo bi lepo kad bi bio neki bundle MGSV ili AC4: Black Flag ili Witcher 3 i onako konzola isarana u stilu i sa motivima igre ; )

Bice sigurno, a sad da li će biti samo logo ili boja koja je specifična za igru, to ostaje da se vidi

Evo jos malo finih informacija o PS4 i Oculus Rift-u :

Sony Computer Entertainment head of Worldwide Studios Shuhei Yoshida is a big Oculus Rift fan, it turns out. “We’ve got a couple of the development kits, and I tried it out and I love it,” he told us in an interview this morning at E3 2013. Whether the PlayStation 4 will support it is another question. “No, it doesn’t,” Yoshida told us. Not yet, that is.

When we asked whether the company’s planning on offering support in the future, he only offered a “No comment” with a big smile. The picture of the retail Oculus Rift is potentially a bit clearer now, especially given this week’s addition of an HD version of the headset. We’ll be sure to keep on Sony about Oculus support on the PlayStation 4 as the year goes on.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Jos jedan plus za sony ide jer je zabranio online pass-ove,rekli kad se vec mora placati mp(psn+) ovog vise nema…

Sent via S4 I9505 using Tapatalk 2

Oni licno odustaju od tog sistema i dali su preporuku third party developer-ima. Naravno da ne mogu da zabrane.

Znači niko od developera iz Sonyve divizije neće imati pass ni DRM,da su igrači pametni pa da bojkotuju EA i ostale izdavače koji neslede korektnu Sonyvu politiku stvari bi se sredile .

E, vidiš, to treba dokazati nedokaznim derištima. A i Sony je genijalno postupio: ako podržavate našu ideju, kupujte naše igre, a ostale od*ebite

E ovo sam cekao da cujem!
Rift + NextGen = totalni FTW

Pa da, mislim kapiram da je malo PR proseravanje bilo na E3, ali kad sad pogledas, iskreno i nije. Mislim, Sony naravno hoce sto vise multiplatform igara na svojoj konzoli. Ekskluzive vec i imaju za ps3, ne verujem da ce im biti tesko da nastave dalje. Ali, ne mogu sami protiv celog sveta. Izdavaci koji se sve vreme bore za vece gluposti i zastite, i MS koji ih podrzava i implementuje to. Tako da, veliki plus za ono sto ipak rade, a to je da ono sto je u njihovoj moci, tj njihove igre, se drze toga sto su i rekli.

Malo je trebalo da vecina kupi Wii U i napusti i Xbox i Sony. :smiley:

Ja kupujem PS4 i to je moja konacna odluka (sto se tice velike konzole), a za hendheld planiram da kupim Nintendo 3DS. Mozda se u medjuvremenu nesto promeni ali vise mi se svidja 3DS.

Po mojoj proceni Microsoft ce u narednim godinama da ide kao bos po trnju. Ako pratite komentare na svim drustvenim mrezama i na YT, videcete da 90% Xbox korisnika prelazi na PS4.

I jos nesto, moram da objasnim situaciju. Dok je Sony vladao sa PS1 i PS2 bili su nepobedivi (i sami znate da je PS2 proglasena za najbolju konzolu do sada). Ocekivali su da ce sa PS3 da budu jos jaci, jer su ogromne pare uzeli od prethodne 2 konzole. Ali su sami sebe prevarili i zaboravili na konkurenciju, koja je prodala pojedinacno (mislim posebno na Wii i posebno na Xbox 360) vise konzola nego PS3, a Sony je gutao gubitke i otpustao radnike. Elem, sada je tu gresku napravio Microsoft, ALI sa druge strane mozda su i namerno napravili tu gresku jer hoce da povrate PC gaming. Pogledajte samo sta rade od Xbox-a, bukvalno prave novu eru PC-a zvanu Xbox. Ali tu ce da se saplete i narednih godina ima da nizu gubitke kao sto je Sony u prethodnim godinama.
Zbog toga se Sony sada opametio i rekao, evo vama sto VI trazite a ne sta ONI zahtevaju. I tu ce da pobede.

P.S. Kao apsolvent ekonomskog fakulteta mogu da vam kazem da ce se desiti jos jedan problem. Ako bude ogromna navala za PS4 konzolu u pocetku mozda ce doci do poskupljenja, zasto, zato sto je traznja>ponude. Zato bi najbolje bilo da se strpimo svi i uzmemo konzole tamo za godinu dana od njihovog izlaska. Jer su uvek prve serije konzola namenjene ka stvaranju profita.

da poskupi zato sto nema? nije svet srbija…

Verovatno misli da će prodavači raditi foru kao sa Wii, da kažu da je jedan ostao i prave licitacije, pa kada se on proda, teraju na sledeći :smiley:

Niste me razumeli, PS3 je imao upravo taj problem kada se pojavio, umesto da kosta onoliko koliko su rekli kostao je dosta skuplje. Nebitno da li je Srbija ili svet oni namerno proizvedu manje nego sto se trazi.

PS3 je bio skup zbog nvidinog je…benog grafičkog čipa 500 evra i zbog blurey drajva koji je uto vreme bio najnovia tehnologija činimi se samo blurey pleyer je košto tad 400 evra ,zbog toga Sony se nije isplatilo tad da daje jeftino konzolu išo bi u teške gubitke konzola je jednostavno bila mnogo ispred svog vremena zagrizli su mnogo i umalo se nisu udavili.

U Computer Lands-u cena ps4 konzole 45,999.00 din sto mu ispadne pa tacno 400e.

PS4, Playstation 4, Konzole, ComputerLand Games

smesno koliko izmisljaju,cena ce ici 100e+ na gore,pa na njiovom sajtu je super slim + gt5 400e sto je premnogo a ovde na forumu isto to za 270e pa vi vidite…

Nije losa cena za one koji su vec spremili pare. To je krajnja cena koliko sam shvatio za one koji naruce 195 dana ranije. Ne vidim svrhu preordera, ako kupac posle placa razliku. To su placeholder cene pre nego sto proizvodjac izadje sa cenom a posto je to Sony ucinio sada moze da se radi normalan preorder.

Moguce je i u srbiji da ima legalnog uvoza sa preporucenim cenama, i ja isto ne verujem dok ne vidim, oni to mogu lako da promene.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa zavisi da li je placanje unapred, ili ne. Ako das pare moraju ti reci sta ti dobijas za te pare odnosno da li moze doci do povecanje cene. Ako moze naravno bilo bi glupo davati njima, bice kod nas mnogo jeftinije svakako posto ce mp cena biti 500-600e minimalno. Nek neko zove i pita…