Planetside 2, state of the game

Elem, razmisljam da krenem da igram Planetside 2, ali svi upozoravaju na veliku zahtjevnost igre, kao i na dosta bagova koji su poprilicno ocekivani za igru koja je uzela toliko veliki zalogaj. Bar se ovo moze procitati na forumima, ali se ne spominje trenutno stanje igre: koliko su bagovi ispeglani, da li se sada desava da igra zamrzava, da li je bolje optimizovana sada, itd.

Pa ako neko igra trenutno, i ako ima neke utiske da podjeli, samo izvolite

Ja sam zadnji put upalio pre neke 2 nedelje, nije bas toliko zahtevna igra. Dosta je bolja optimizacija nego pre, vise nema onih naglih FPS dropova sto se cesto desavalo pre ~3 meseca. Stoji da ima bagova, kao i svaka igrica, ali nista ono game breaking.

Evo ti ovde updateovana lista bagova :

Takodje sto se tice “zahtevnosti” ako nisi mislio na hardverski deo nego na vreme potrebno da bi se dostiglo nesto onda si u pravu totalno. Mora bas dosta da se igra da bi se otkljucala nova puska itd.

Takodje baci pogled i na ovaj klip : http://youtu.be/nDf3B9W9bCY

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislio sam prije svega na hardware, zato sto svi pisu o tome kako fps rijetko prelazi 30 i da igra cesto sjecka. Takodje, citao sam i da dolazi do zamrzavanja komplet racunara usled igranja, sto nije bas lijepo :slight_smile:
Sto se tice same igre, znam da je potrebno uloziti duze vremena za sve unlock-ove, ali to mi nece smetati ako mi se igra dopadne

Ja sam u toku igranja doziveo samo jednom da mi se Steam zamrzao i to je to. FPS mi je bio ispod 30 samo kada je bio fight u bazi (50v50 ako ne i vise!). I ja sam citao o svim tim bagovima ali izgleda da ti ljudi stvarno nemaju srece sto se tice toga. A i to je oko 50 do 100 igraca koji su prijavili da im se tako nesto desilo sto je oko 0,1% ukupne populacije igre. Igra stvarno ima odlicnu grafiku ako je podesena na high ili ultra, efekti i sama okolina doprinose pozitivnom utisku. Takodje mi se desio i deploy bug kada sam se deploy-ovao na vozilo i nisam mogao da izadjem dok jos jedan igrac nije uradio deploy na isto mesto. Pogledacu sada da ti postavim link mog review-a isto na XBR-u.

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.xboxrepublika.com/showpost.php?p=114321

Evo ga link.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ostalo mi je jos par GB da skinem igru pa sutra krecem, odmah cu pisati tamo i svoje utiske

Ajde taman mi posalji Steam ID da te dodam da pikamo malo :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

iKaran3 (zauzeto bilo iKaran), sutra cu vjerovatno zaigrati prvi put

Evo ja sad odigrao malo. Ako hoces mozemo kod mene na serveru da igramo : Cobalt ja sam u Vanu Sov. Frakciji

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta si ovo bre stavio u quote? :smiley:
Poslao sam ti poruku na steam-u

Ma na telefonu mi sacuva svaki prosli quote i message, nisam primetio xD

FIX’d

Evo nakon dva-tri dana igranja da ostavim svoje utiske.
Sto se tice zahtjevnosti, nije toliko strasno, cini mi se da su dosta toga ispeglali. Gameplay je solidan (ne solidan kao da moze proci, nego solidan-cvrst, dobar). Sa postojecim klasama, ima za svakoga nesto, ja sam najcesce isao kao Heavy assault. Mape su stvarno ogromne, i to im je i najveci kvalitet, i najvece prokletstvo.
Ako zaginete negdje u centru borbe, spawn moze da bude samo na mjestima gdje je vas tim napravio spawn point. Ako nema timske igre, odmah da znate da cete trcati po 5 min da dodjete do borbe. Takodje, ako niste uskladjeni sa drugim igracima, ocekujte da ce vam zivot trajati oko 15 sekundi u samoj borbi. Milion tenkova, aviona, helikoptera, i snajpera samo ceka da vi provirite iza nekog coska. I onda 5 min trcanja do borbe. I onda opet. Onda se smorite.

Elem, veoma je naglasena potreba za timskom igrom i uskladjenosti. Ja trenutno ne mogu da igram, zato sto nisam nasao neko drustvo sa kojim bi mogao cesce da se nalazim da igram, ali imam osjecaj kada bi se nas desetak dogovorilo, da bi to bilo tri puta bolje iskustvo. eXperiment i ja nisamo uspijeli da se sastanemo da odigramo bar jednu partiju zajedno, valjda cemo stici, samo da sredim racunar

Ja sam je skinuo i uninstall ,cekao sam 3-4h da je skinem sa neta +3-4h da mi se ucita posle logovanja,udjem u igru ne mogu da krenem od laga ,samo secka nekad 1min nekad 15 sek i uninstall…