PlanetSide 2 [MMOFPS]

PlanetSide 2 besplatna igra preko Steam-a ili standalone. igra koja je po meni jedinstvena. Mapa je ogroma! U igri postoje 3 fakcije :

Terran Republic
New Conglomerate
Vanu Sovereignty

Svaka fakcija poseduje razlicita naoruzanja i vozila. Igra je veoma brza i vise hiljada ljudi igra na jednom serveru. Cilj je da se poseduje sto vise oblasti. U svakom trenutku ce biti makar 2-3 borbe sto za odbranu sto za zauzimanje.

Postoji 6 klasa za igranje.

Light Assault - Ima jetpack, koristi vise tipova granta, koristi klasicnu jurisnu pusku.
Heavy Assault - jaka odbrana protiv pesadije kao i protiv vozila, koristi jace puske u odnosu na Light Assault klasu i ima "RPG"
Medic - klasa za team play, leci druge igrace i ozivljava ih, koristi nesto slabiju verziju puske od Light Assaulta
Engineer - klasa za popravljanje vozila, moze da stavlja turete, municiju, krece sa klasicom jurisnom puskom
Infiltrator - Snajper klasa, moze da se "cloak-uje" tacnije postane tesko vidljiv, moze da hakuje neprijateljske baze (konzole), dolazi sa veoma jakom i efikasnom puskom
Mechanized Assault Exo-Suit (MAX) - Mehanicka klasa koja radi poprilicno veliku kolicinu steta, Engineer moze da popravlja, moze da koristi svakakvo naoruzanje od protiv pesadije do protiv vazusnih jedinica.

U igri takodje postoji i vise razlicitih vozila, svako jedinstveno za fakciju koju ste izabrali.

Ovo je samo ukratko prepricano ako zelite da probate skinite standalone verziju odavde : PlanetSide 2 PC Game - Massive Combat on an Epic Scale ili skinite igru preko Steam-a.

Takodje igra poseduje i InGame Video Capture koji je trenutno jos u beta fazi.

Evo moj video klip sa malo gameplay-a (Snimljen preko njihovog integrisanog video capture-a) :
https://youtu.be/NeDouYs0XVk

P.S. Jos mi se spava a ovo nekako sastavio, ako ima gresaka recite da ispravim :smiley:

Ucestvovao sam u closed beti, igra je prilicno lose optimizovana tako da se moj pc bas mucio, u sustini jako dobra igra.
Imace veliku publiku zasigurno

Igrao sam betu, meni je ovo bas bezveze… Losa grafika, optimizacija moze biti bolja, ali sve je do zla boga dosadno i genericki dizajnirano.

Sto se tice optimizacije, dosta je popravljena. Secam se u beti da mi je FPS bio uvek oko 30 na max, sada ide i preko 60. Sto se tice grafike, odlicna je ali ne mozes da uzivas ako nemas bas jaku masinu i nVidia karticu za PhsyX. Probaj sada, skini dosta se promenilo kao i stats oruzja nekih.

Pa, nemam bas jaku masinu i nvidiju. Ali, nikakva masina ne moze da popravi dosadan i neinspirativan dizajn koji dizajniraju dosadni ljudi, a jeftinoca i niskobudzetnost prosto bodu oci. Mislio sam da posle Nexuiz-a necu videti gori dizajn ali Planetside 2 postavlja nove standarde.

Mislim da si ti prvi čovek koji piše ovako o igri, a čije komentare čitam :smiley:

Pa zavisi :smiley: Meni se iskreno dopada, zanimljiva mi je. Ko hoce da je proba, samo napred, posle napisite svoja iskustva ako niste igrali. Igrica se bas dosta promenila iz bete. Betu nisam toliko igrao jer mi je bas puno lagovalo sve zbog optimizacije. Sad je bolje i nema lagova uopste sada.