Pitanje vezano za interni/eksterni hard disk

zanima me jedna stvar. posto na eksterni moze da ide sve sem DLC-a a na interni moze da ide sve, zanima me da li je moguce da ja ustekam eksterni hard i formatiram ga da ga xbox vidi kao svoj interni hard disk. pa da onda imam samo taj eksterni na koji moze da ide sve? ne pricam o tome da taj hard disk stavim u kuciste konzole nego da je on i dalje u svom kucistu kao eksterni.

ajde jtaggeri odgovarajte :smiley:

Mislim da ne mozes, jer kako god da ga formatiras on i dalje vidi da hard ide preko USB interfejsa. Ajde neka jos neko odgovori i mene zanima.

I mene zanima, takodje.

moze ali ce malo ruzno da izgleda, rasturis staro kuciste od hdd-a i uzmes samo kablic i na njega iz externog izvuces sata konektor i prevezes i radice, samo sto ces napajanje da vuces iz rack-a tj da bude mimo xbox-a i videce ti ga kao interni onda a eto stojace napolje

kod slima je to mnogo bolje reseno jer ima lepo unutra sata konektor pa mozes da ubacis bilo koji hdd, moze i napajanje da se sredi za 3.5" hdd da vuce od klasicnog napajanja za konzolu i da se sve upasuje unutra, e samo sto mora da se izvadi dvd :slight_smile: za 3.5"… 2.5" mozes da ubacis bilo koji

Da, ali na taj nacin fakticki nista ne dobija. Samo je nominalno dobio eksterni hdd, jer se jelte nalazi izvan kucista, ali je tehnicki to i dalje interni hdd, jer je povezan SATA kablom. Ako sam ja dobro razumeo, @Akiris-a zanima da li moze USB hdd da sluzi kao glavni, sistemski hdd.

ja mislim da sam mu odgovorio bas onako kako je hteo :slight_smile: procitaj njegovo pitanje opet hehehhe jes malo cudno zvuci sve ali to je ono sto njega zanima da nema 2 odvojena nego sve da gura na jedan hdd koji ce biti interni ali da stoji u externom kucistu :wink:

Ako je na to mislio, onda moze, mada ce da izgleda dosta… grubo :slight_smile:

pa generalno ste obojica u pravu za moje pitanje. hteo bi da mi eksterni hdd sluzi kao interni bez da moram da ga rasklapam. imam mali hdd od 1tb koji ni nema svoje napajanje nego samo jedan usb konektor thats all.

to moze mnogo lepo da se odradi ako se izvadi dvd i unutra se umesto njega ubaci taj hdd namesti se sve kako treba i voila :slight_smile:

ali sad nama akiris nije rekao nesto, ako je to 2.5" hdd onda ga samo izvadi iz njegovog kucista i namesti u kuciste od internog i VOILA :slight_smile:

kao sto si ti uradio kod tebe, 500 gb interni i teraj…

edit

sad vidim da je externi 2.5, pa bre rasturaj ga i stavi u kuciste od internog, najlakse i najlepse

za**** ti vadjenje i stavljanje. imam onaj tx-ov konektor za kopcanje hdd-a bez da rasklapam kuciste, ali kad ga spojim tako, on ga i dalje vidi kao main hdd, sto znaci da ne mogu tek tako slobodno da ga otvorim nego moram da koristim Xplorer360 za njega. preko xplorera kopiranje je sporije nego na floppy disk a preko mreze mi puca kad kopira jbg. mislim kontas sad mi glupavo, imam 1tb eksterni hdd i 20gb interni. od tih 20 znamo da je avejlbl samo 13,6. ako ubacim sve DLC-ove za RE5 npr ode 3 gb, o ME serijalu da ne govorim a gde je ostalo?

a da kupim jos jedan mali hdd od 1tb i stavim ga kao interni, pa brate bolje onda da sam za cenu ta dva harda uzeo jedan slim 250gb i na miru sam.

Ima tu jedna zamka :slight_smile: Noviji ekterni hard diskovi ne mogu da se odrade na taj nacin. Imam WD My Passport od 500GB i rasklopio sam ga bas iz tog razloga (samo za ps3), i bio sam vrlo neprijatno iznenadjen. Umesto da zateknem obican 2,5"hdd sa dodatkom/konverterom ili kako se vec zove za SATA/USB, dobio sam 2,5" hdd sa integrisanim USB-om! Ne znam da li me razumete, ali sve u svemu, nisam mogao da uradim to sto sam zeleo! Tako da… oprez :slight_smile:

Stanite polako.

Mora da bude na sata portu da bi radio kao interni. Mozes da probas da ga formatiras kao interni pa onda u USB case da probas da li radi.

@akiris 20GB je dovoljno za DLC 100%
Lakse je da preko njega ubacujes igre i da igras(FAT32 format windows).
NPR ja sam igrao 2h ME3 na @Akiris-ovoj konzoli i AC isto toliku sa externog 2.5’ bez problema, plus je stojao i ni u jednom trenutku HDD mu nije pravio problema. USB rocks :slight_smile:

@NIS ja razumem nema SATA+POWER nego je PCB napravljen sa USB portom.

na mom profilu cisto for the record, presao mi pola assassina i cetvrtinu me3. zato sto je tesko napraviti novi profil

@M007P To :da: Tako da je prakticno neupotrebljiv u druge svrhe osim kao eksterni hdd…

EDIT: 2:20

ako ga on ubaci kao interni i formatira on ce ceo hdd da formatira na onaj xbox format, i kad ga vrati u kuciste i poveze na usb NA KOMPU, on ce morati da ubacue igre preko MODIO-a a to je pain in the ass zesci… a kako ce raditi kada se poveze na xbox preko usb, to jos nisam probao, tako bi trebalo da i dalje vidi samo 16gb a ne ceo hdd

u svakom slucaju probaj covece :slight_smile:

nemam konzolu

:emoticon-0111-blush zaneo sam se

Assassin skupljo perca i pentro se po krovovima :slight_smile: razgledao okolinu :slight_smile:

@studiovpc: da li ti razmisljas koliko ce mu sporije onda ubacivati igre na taj HDD i ostalo.
Lakse je igrati sa USB HDD.

@akiris na externi USB HDD 2.5" ne koristi kabal duzi od 30cm, nema dobro napajanje onda.

Kablic je nekih 10cm

jos bolje imace brzi prenos podataka.

Dodacu slike igleda mog Toshoba HDD iznutra :slight_smile: ovaj @NIS me natera da pogledam :slight_smile:


mislim da je pain in the ass uz rec modio objasnila to sto si ti napisao… nije napisano bez razloga jer je ubitacno sporo