Pitanje u vezi nanda

e ovako , imam pitanje u vezi sa zephyr konzolom, znaci pokusao sam da mu odradim rgh , cr3 lite je cip , znaci normalno iscitao nand 3 puta preko lpt-a sa nandpro-om , sva tri su identicna i bez bad blockova. nakon toga sam upisao ecc koji sam napravio preko jrunnera. i tu je sve proslo ok , nakon toga sam programirao i ugradio cip. i posle 2-3 sata zezanja dobio sam samo jedan glitch u xell , pa sam odlucio da probam da vratim sve na fabricki , znaci upisao sam onaj nanddump.bin i dobio da konzola nece uopste da se upali. odradio sam onda erase preko nandpro-a , pa ponovo upisao nanddump.bin i odlemio cip i konzola je normalno boot-ovala. posle toga sam resio da pokusam ponovo , opet upisao ecc i zalemio cip , nisam uspeo da dobijem nijedan glitch , znaci cip je normalno blinkao zeleno svakih 5-6sec. zezao sam se jedno vreme sa tim i na kraju sam odustao i resio da vratim sve na fabricki. odradio sam erase i ponovo upisao nanddump.bin , a nakon paljenja konzole pojavio se xmas rrod , tj. sijalo je crveno i zeleno , menjalo se , prvo gore zeleno , pa posle crveno. posle toga sam ponovo pokusao erase , ponovo upisao ponovo fabricki nand i dobio rrod 0022 posle 20-30sec od paljenja , sto bi opet reklo bad nand flash. malo sam skratio lpt kabal , probao ponovo i uspelo je , kozola je bootovala u dash normalno.
E sad pitanje je da li konzola nekako moze da radi ako nand nije potpuno perfektno upisan , posto je do ove greske, siguran sam , doslo zbog lpt i njegovog gresenja u toku pisanja nanda? tj. da li je moguce i da je sad negde lpt pogresio , ali da konzola radi. pitam zbog toga sto je moguce da cu konzolu nekada zakaciti na live , pa da li oni mogu nekako da detektuju to u nandu?
Izvinite zbog kilometarskog posta , ali bi mi veoma znacilo kad bi mi odgovorili. UNAPRED HVALA :slight_smile:

EDIT: Sad videh da sam promasio deo foruma , treba da ide u jtag/rgh pitanja…

Prvo trebas da ugasis glitch chip kada vratis na stock xbox, zato ti nije radilia. Moras da nastimujes glitch hack na zephyr ako je RGH 1 to lako ali ako je RGH 2.0 tu vec ima problema i cimanja ali posle para sati stelovanja moze i to da se resi(nekad i dana)…

LPT sto krace zice to bolje, nije dobro sto beskrajno dugo traje citanje i pisanje. Sto se tice tog BAD block-a ne bi trebalo da bude problema mada ako si vec iscitao bez tog bad block bilo bi dobro da napise bez njega. mozes li da kazes koji error si dobio ??
Sve moze da detektuje MS, cak i fleshovane konzole.

Prvo trebas da ugasis glitch chip kada vratis na stock xbox, zato ti nije radilia. Moras da nastimujes glitch hack na zephyr ako je RGH 1 to lako ali ako je RGH 2.0 tu vec ima problema i cimanja ali posle para sati stelovanja moze i to da se resi(nekad i dana)…

ja sam ga bio odlemio kad sam upisao stock nand , to je valjda isto kao da sam iskljucio :slight_smile: . ma stimovao sam ga preko 2 sata , pokusavao da menjam zice kuda idu , skracivao sam ih , stelovao sam one prekidace na samom cipu , probavao razne kombinacije i jednostavno tvrdoglava konzola nije htela da glitchuje. inace rgh1 sam pokusao i onda sam hteo da vratim na stock sve , ali sam prvo dobio onaj xmas lights , znas ono sijaju gornje dve crveno , donje zeleno , pa se stalno menja , posle drugog pokusaja dobio sam 0022 koji se ponavljao kroz narednih nekoliko pokusaja i na kraju kad sam skratio lpt proradila je konzola normalno. taj cip koji sam izvadio sam reprogramirao i ubacio u falcona , bootuje skoro uvek na prva 2,3 pokusaja , tj 2,3 puta zasija zeleno na cipu i bootuje , tako da problem nije bio u cipu , nego verovatno u zephyr-u koji je prilicno ozloglasen na netu sto se tice rgh.

Sve moze da detektuje MS, cak i fleshovane konzole.

Banovace me ako igram dobro narezane igre sa ovom konzolom?

e ako nisi RGH 1 mogao da nastelujes onda nemoj da pokusavas kroz par dana, po meni to je lako u odnosu na neke JASPER-e na RGH1 :slight_smile:

Moze ne znaci da hoce :wink: uzivaj i igraj svi igraju.

e ako nisi RGH 1 mogao da nastelujes onda nemoj da pokusavas kroz par dana, po meni to je lako u odnosu na neke JASPER-e na RGH1

ja ne znam u cemu sam gresio , jer lemljenje je bilo perfektno , zice lepo postavljene , moguce jedino u programu za cip , posto sam ga programirao sa impact-om , koristeci fajl koji sam skinuo sam tx sajta , ali iz tog istog rar fajla sam izvukao i ovaj falcon koji je odmah proradio…hteo sam cisto da pokusam , ali npr falcon mi je iz prve proradio , bitno mi je da je jedna od konzola uspela na rgh :slight_smile:
a sta mislis jel ce imati ovo neke posledice na konzolu? mislim ovo silno upisivanje i brisanje nanda?

nece to je memorijski cip nista mu nece biti koliko god da ga pises i brises.
impact i sluzi za taj chip i mnogo vise od toga imas neke alternativne programe za to, ali sve u svemu to je to napisano je kako treba.

OK , hvala puno! :slight_smile: moze lock