Pitanje oko rezanja PES 2014

rezao davno gta 5 nfs rivals itd i sve je lepo radilo i igrao i sve,narezem ovo sad i izbaci mi gresku prilikom provere (verify)
W 10:15:31 Failed to Read Sectors 2133520 - 2133551 - Reason: L-EC Uncorrectable Error

a najnormalnije sam narezao kao sto i ostale igre sto rezem…jel zna neko u cemu je problem?

rezec mi je flashovan sve je to ispravno i radi,rezao sam vec dosta igara. a na boxu krenu igru i stane,a kad hocu da instaliram onda stane na 56 % i kaze da je prljav cd kao ili tako nesto…

xbox 360 arcade 20Gb

rezao sa imgbrunerom i verbatim cd na 2.4x

Koliko sam ja video PES 2014 je xgd3.

  1. Da li si rezao na ihas rezacu?
  2. Ako jesi rezao na IHAS rezacu trebas biti svestan da je osoba koja pravi imgburn rekla da on nije siguran za verifikovanje xbox igara, tako da je mnogo sigurnije da ga proteras kroz ABGX, ako on izbaci gresku onda ne valja disk.

da na ihas,rezao sam i ranije gta 5 i to sve i radi. a provukao sam i sve je izbacio zeleno,proveren je taj rip complex tamo na abgx serveru…

sad cu taj disk da proteram kroz abgx…ali sam fajl na kompu je provren i prosao kroz abgx i sve je zeleno…


evo slika kad provucem igru kroz abgx sa kompa…ne znam kako sa diska da provucam kroz abgx ali to sam narezao…kazem ti ranije sam rezao gta 5 diablo 3 nfs rivals,i onda sam stao sa rezanjem,nisam koristio rezeac 6 meseci, a inae je ihas 524 b crossflashovan…da kupim novi cd pa da probam opet?


ovo mi izbacuje kao gresku,a sad sam hteo da napravim iso fajl od tog dvd-a sto sam narezao medjutim isto je izbacio gresku i nije mogao da prekopira…na 49%…onda definitivno da rezem novi…ali zanima me vase misljenje

@spliter1

Samo jedna mala informacija, imas edit dugme u donjem desnom delu, nema potrebe da double post-ujes posto je to protiv pravila foruma. Sto se tvog problema tice, meni je crkao drajv, kad je poceo da mi pojavljuje takve probleme a to je bilo bas odavno. Inace, je l’ ti uvek izbaci gresku na 49 posto?

Gde ga bas nadje na 49%, bas kod layerbreaka, sad ili odlazi dvd drajv ili je jednostavno lose rezanje (ume ponekad, ali jaaaako retko da omane bez razloga, kao na primer meni dok koristim komp dok rezem).

E sad ljudi nije bas drive nego laser na dvd drive-u :slight_smile:

Prvo sto mozes je da uradis test dvd kakve su statistike burna, pretpostavljam da ces morati da rezes drugi dvd da je taj los, ipak imas prekrsten dvd burner.

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

izvinjavam se se zbog toga.,Ako sam sa ovim rezacem narezao 10 cdova evo gde sam,svu su radili…probacu sa novim cdom da narezem, da ukljucim priliko rezanja online hyper tuning?

EDIT: Narezah ponovo sve isto sa drugim cdom i nece…surfovao sam i neko je rekao da da iskljucim burn prof medjutim sve isto,sta ne na 50% prilikom verifikacije…pomozite mi…

Edit 2 : kako da uradim test bruna?

Jel ima neke veze jer sam pre 2 nedelje skidao cmos bateriju? tj resetovao bios…mozda sam uredjaj je pobrljavio

Moglo bi da ima veze. Nasteluj sve prema ovo tutorijalu, sve je lepo objasnjeno, samo pazljivo citaj i ne brzaj:
http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-tutorijali/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-24-03-2013-a.html

nastelovao sam mada sve mi je bilo kako i bilo ranije,sad cu da probam da rezem na 4x OPC ON,do sad sam rezao na 2.4x OPF OFF i radilo je sve lepo dok mi nije izbacio gresku L-EC Uncorrectable Error pa javljam…mada secam se davno da sam prvi cd rezao na 4x medjutim konzola mi izbacila da ne moze da prepozna disk,al ne secam se da li sam ukljuciivao OPC…javljam sutra sta sam uradio

Cek cek cek, na sta rezes? MKM001 ili MKM003?


ako mislis na ovo…oba DVD sam rezao sa tim mkm 003,a inace uvek rezem samo VERBATIM i nareozao sam 5 dvd od kad sam kupio rezeca i evo sad nece…

greska L-EC Uncorrectable Error je lose narezano, probaj brzine i obavzno na Verbatimu taj error je najcesce uzrok loseg mediuma i loseg rezaja.

u ovoj temi imas sve objasnjeno tweakovanja i probleme, ljudi su iznosili iskustva moras celu temu da procitas:
http://www.xboxrepublika.com/pitanja-oko-rezanja-diskova/3381-ixtreme-burner-max-scan-rezultati.html

Sata mode stavi na Compatibility (bios), moguce da je zbog win-a i sata drivera. Sta si menja pre toga probaj da se setis i vrati kako je bilo kada si uspesno narezao.

usao sam u bios bukvalno sve sam prevrnuo i nigde nisam nasao da prebacim na Compatibility…svugde ima enable disable i auto…jel moze neki screen shot ili nesto da vidim gde se nalazi…

EVo drugari krstio sam ga na ihas 124b(pre svaga bio je na 122 pa sam ga krstio na ihas524b pa promenio na ihas 124b) sredio sve medjutim ista prica izbaci mi onaj error kod verifikacije tacno na 50%…narezao 5 diskova sa ovim rezacem i crko a nisam ga koristio uopste od kad sam ga kupio,evo sad nece.bezveze…izgleda da mi ne gine novi rezec a drugo vec 5 cdova sam bacio bezveze…tako da to bi bilo to,ja mislim da nema sta vise da pokusam…ako neko ima resenja neka javi,ako ne recite mi koji da trazim i gde u Beogradu rezac bez crossflasovanja itd znac samo mu ubaci novi FW i ixtreme burner max i to je to…

Recac za tako nesto jos odavno se ne proizvodi, nema ih uopste, mozes da nadjes rezac sa burnmax payloadom i da sa njim rezes.

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

A sto jednostavno ne kupis rezac koji je sve sredjen i namesten i samo sa njim da rezes? Ja sam moj platio oko 30-tak eura i zavrsio svu pricu i sve muke.
Desavalo mi se da mi pukne disk na verifikaciji na 50% isto kao i tebi ali razlog toga je maticna ploca a rezac je potpuno ispravan. Taj rezac koristim kao externi i uglavnom ga kacim za laptop jer tamo nikada nije ,puklo, rezanje tako da probaj i to, mozda ti je i maticna problem kako sto je i kod mene iako mi maticna ploca savrseno radi ovako za sve druge stvari.

Retko da mozes da ih nadjes, ja sam bas gledao skoro i nisam nasao.

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

MKM003 se reze na 4x sa OPC upaljenim koliko ja znam. A MKM001 se reze na 2.4x sa OPC ugasenim.

Mirko imas PP.