Pitanja u vezi X BOX ONE S (Backward compatibility etc.)

Pozdrav
planiram kupiti x box one s i zanimaju me tri stvari posto zelim da koristim backward compatibility

1.Da li u Srbiji to funkcionise preko diskova jer ne bih uzimao digitalno vec bih ubacio disk x box 360 i tako igrao igru?

2.Da li moram uzeti X box live da bih koristio tu opciju?

3.Diskove x box 360 koje bih ubacio u x box one s su PAL neka izdanja na nemackom koliko vidim ovde da li bi oni funkcionisali?

Hvala!!

  1. Da, ali mislim da treba nešto da skine sa Livea za svaku igru, i moraju da budu stalno u drajvu tokom igre
  2. Ne, nije potreban, ali je potreban ako hoćeš multiplayer i svakog meseca da dobijaš po 4 igre
  3. Da, funkcionisaće

Dodatak-ako su ti diskovi na njemackom, i skinuta igra ce biti na istom jeziku.

Hvala na odgovorima.Nego,ako skinem to sa live-a jer moram za svako pokretanje da imam Live ili mogu i bez njega da igram kasnije kad to skinem?

Ti izgleda mešaš Live i Gold.

Xbox Live je servis koji omogućava konzoli da skida igre sa interneta, updateove, itd.

Gold je pretplata koja ti omogućava da igraš multiplayer sa drugim ljudima, popuste, svakog meseca po četri igre, itd.

Haha moguce,jer nisam imao x box

sta je to sto se kupuje na karticama jel gold?

to mi uopste ne treba za backward jel??

Na karticama se mogu kupiti tri stvari:

  1. Dopuna za račun, kao što su nekad bile dopune za mobilni telefon, kupiš karticu, uneseš kod i imaš toliko para na računu.

  2. Neke igre ili DLC. Neke igre se mogu kupiti u vidu kodova, kao i dodaci.

  3. I na kraju, ono što si verovatno video: Gold pretplata, često od mesec dana, pa naviše.

Gold ti ne treba za Backward Compatibility.

Ukratko i uprosceno.
Ulogujes se najnormalnije sa tvojim profilom na Xbox One, ubacis disk, i on ce ti ponuditi update za tu igru kao, kliknes yes i sacekas da je instalira. Nakon toga igras Xbox360 igre za 0 dinara na Xbox one.

Hvala sad mi je sve jasno!

Odlicno, onda “lockic” na pitanje.